Sťahujete sa? Takto to zvládnete bez zbytočného stresu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sťahovanie môže byť stresujúce, najmä ak nechcete na nič zabudnúť a žiadnu zo svojich vzácnych vecí poškodiť. Aby sa preto z cesty do nového domova nestala nočná mora, nenechávajte si všetko na poslednú chvíľu a nepodceňujte prípravu.
Pri správnej organizácii a výbere obalových materiálov zvládnete túto dôležitú udalosť bez stresov a zbytočných strát.

Zbavte sa vecí, ktoré nepotrebujete

Sťahovanie je ideálna príležitosť zbaviť sa vecí, ktoré nepotrebujete, no zatiaľ ste ich stále nevyhodili. Krabice na sťahovanie zároveň a vďaka tomuto prístupu využijete na efektívnejšiu prepravu dôležitých predmetov, ktoré sa v množstve zbytočností nepoškodia a môžete ich v novom domove naplno a s radosťou kedykoľvek využívať.

V každej domácnosti sa takéto miesto určite nájde. Priestor, kde sa odkladajú veci, ktoré by sa niekedy mohli hodiť, ale nakoniec svoje plnohodnotné využitie nikdy nenájdu. Realita býva úplne iná a na väčšinu z týchto vecí zbytočne roky padá prach.

Vyriešte to tak a uľahčite si zároveň proces sťahovania tým, že vyhodíte, darujete alebo predáte všetko, čo ste už dlhú dobu nepoužili a zrejme už ani nepoužijete. Nepotrebujete predsa, aby vám v novom byte takéto veci zbytočne zaberali miesto.

Roztrieďte si veci a rozmontujte čo sa dá

Niekoľko dní pred sťahovaním začnite s triedením vecí a nábytku. To, bez čoho sa viete posledné dni zaobísť začnite baliť do krabíc, nábytok postupne rozložte a zabaľte, aby sa pri transporte nepoškodil. Ak máte tú možnosť, presťahujte niektoré veci aj skôr a nechajte si doma iba to, čo budete potrebovať až do posledného dňa. Postupné prenášanie vecí z pôvodného bytu do nového vám zjednoduší nielen sťahovanie, ale aj zariaďovanie, ktoré môže tiež prebiehať postupne.

na čo myslieť, ak chcete ísť bývať do domuPrečítajte si tiež
Chcete ísť bývať do domu? Na toto by ste mali myslieť.

Pripravte si krabice a vrecia

Keď sa už pustíte do balenia vecí, mali by ste mať po ruke všetko, čo potrebujete a v dostatočnom množstve. Nezabudnite teda na krabice rôznych veľkostí. Na Obalnet.sk si vyberiete krabice a obalové materiály rôznych druhov a veľkostí. Nezabudnite aj na vrecia, ktoré využijete nielen na odpad ale aj na mäkké veci ako vankúše, periny, deky a aj na veci, ktoré by nemali navlhnúť.

Krehkejšie predmety bude potrebné dôkladne zabaliť buď do papiera alebo bublinkovej fólie. Hodiť sa môže aj výplňový materiál ako flo-pak fixačné telieska alebo výplňové vzduchové vankúšiky, ktoré ochránia predmety v krabici ešte lepšie.

TS, Foto: Svitlana Hulko / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.