Úžasné omaľovánky Exotický prales a Severská divočina

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Je to dokázané a je to žiaľ tak. V dnešnej spoločnosti neustále bojujeme s tlakom na výkonnosť, večne kontrolujeme e-maily a máme pocit, že každú minútu svojho života musíme byť produktívni.
Potom prichádza prepracovanosť, vyčerpanosť, následne sme podráždení, nervózni, vystresovaní.
Ak si však doprajete krátke prestávky a oddýchnete si od hektického každodenného kolotoča a na pár hodín rozptýlite svoje myšlienky, určite to pomôže. Pohrúžte sa do seba, možno práve kreslením oživíte svoje spomienky na detstvo. Sú tu nádherné omaľovánky Exotický prales a Severská divočina.

Omaľovánky Exotický prales

Každý z nás sa chce hrať, v tom mal Nietzsche pravdu. A prečo sa nevenovať kreatívnemu a nápaditému maľovaniu nádherných pestrých vzorov?

Dvojica autoriek pracujúcich pod menom Good Wives & Warriors prináša skvelý relax, ktorý je zároveň kreatívny: zapojte svoj talent a oddýchnite si pri farebnej zábave. Dnes, keď všetci riešime čas, termíny, plány a povinnosti, nie je nič lepšie ako zastaviť sa a venovať sa niečomu, pri čom sa uvoľníte a vypnete.
V edícii Maľuj a relaxuj vyšli omaľovánky Exotický prales. Okrem 80 strán nádherných kresieb obsahuje kniha aj vytrhávacie obrázky a pohľadnice.

Keď sa s priateľmi a rodinou rozprávame o práci, myslia si, že náš život pozostáva zo samých hier a zábavy, pretože si na živobytie zarábame našou veľkou vášňou, kreslením. Rady sa vtedy ohrádzame argumentmi, že musíme dodržovať termíny, uspokojovať priania zákazníkov a často pracujeme dlho do noci, len aby sme dokázali, že sa ako ilustrátorky nielen zabávame, ale aj tvrdo pracujeme,“ rozprávajú autorky omaľovánky Exotický prales.

„Avšak pri písaní tohto úvodu sa rozhliadame po našom štúdiu, kde sa police ohýbajú pod ťarchou tlačiarenských farieb a farbičiek vo všetkých farbách dúhy a na stenách visia kresby medveďov, sov a jašteričiek, a uvedomujeme si, že sa skutočne „hráme“ a náš život je plný zábavy. Môžeme sa považovať za šťastné!“

Kniha Exotický prales vám dáva príležitosť vyvážiť svoje činnosti a venovať sa niečomu, pri čom sa úplne uvoľníte a na chvíľu vypnete.

omaľovánky Exotický prales

Nádherné omaľovánky Exotický prales

Vychutnajte si ilustrovanú púť

Veľkou inšpiráciou pre tvorbu autoriek sú veľké aj malé zázraky prírody. „Strávili sme veľa času pozorovaním prírody a vždy sme dospeli k záveru, že neexistuje nič, čo by pramenilo z ľudskej predstavivosti a bolo také fascinujúce a nádherné ako rastliny a živé bytosti našej planéty,“ tvrdia Becky Boltonová a Louise Chappellová, alias Good Wives and Warriors.
So svojou knihou plnou maľovaniek vás pozývajú na pútavú cestu okolo sveta za ôsmimi najpozoruhodnejšími a najkrajšími pralesmi Zeme.

Objavná cesta vás prevedie dažďovým pralesom Daindree v austrálskom štáte Queensland, cez Národný park Sapo v Libérii, až do ekvádorského hmlistého lesa ku korunám stromov siahajúcim do neba, v ktorých sa usádzajú papagáje.
Pokračovať budete na rozprávkovo krásnom japonskom ostrove Jakušima a ďalej cez dych vyrážajúce dažďové pralesy v Salvádore až do srdca Amazónie v Brazílii.
Odtiaľ sa vydáte na sever za zamrznutými borovicami na Aljaške. Vzápätí navštívite opice na Borneu a svoju cestu zakončíte uprostred Národného parku Monteverde v Kostarike.

Vychutnajte si túto ilustrovanú púť exotickými pralesmi našej planéty. Strávte vyfarbovaním hodiny plné zábavy a oddychu. Nechajte svoju tvorivosť voľne plynúť, nech stránky ožijú farbami podľa vašej osobnej voľby. Neváhajte, siahnite po farbičkách a s každou stranou sa ponorte do nového vzrušujúceho sveta.
Podľa psychológov stačí len pár minút vymaľovávania denne a dokážete sa uvoľniť, prísť na iné myšlienky, dopriať mysli pokoj od všadeprítomných technológií ako mobily, tablety, laptopy ap.


 

Omaľovánky Severská divočina

… tajuplnými lesmi, vysokou trávou a medzi urastenými stromami. Pu­tujte po vrcholkoch hôr a zrakom sa túlajte po hladinách pôsobivých jazier a otvorených pasienkov. Ponorte sa do hlbín chladných morí, kde si môžete zaplávať s veľrybou, a cestujte ďalej za pôsobivou hrou polár­nych žiar. Doprajte si oddychový čas, svoju pozornosť venujte zvieratám, s ktorými sa na potulkách knihou plnou maľovaniek stretnete.

To všetko s úžasnými omaľovánkami Severská divočina z edície Maľuj a relaxuj.

Príroda je mojím verným spoločníkom pri práci,“ tvrdí autorka Claire Scullyová, ktorá už dlhé roky pracuje pre známe spoločnosti ako Adidas, The New York Times, Line Skis ai.  „Keď som dostala po­nuku vytvoriť maľovanky stvárňujúce drsnú krásu severskej divočiny, splnil sa mi sen.“

omaľovánky severská divočina

Vrhnite sa na omaľovánky, určite vás to uvoľní a zbaví stresu.

Nakreslila prvé kroky cesty, ktorá vedie pôsobivou panenskou krajinou, na ktorej môžete až do podrobností obdivovať fas­cinujúce zvieratá a o ktorú sa chce s vami podeliť. V putovaní po­kračujte farbami podľa vlastného výberu, predložené motívy ľubovoľne dotvorte a vdýchnite život prírode aj zvieratám.

Kresby Scullyovej majú rafinovaný štýl zameraný na detail, takže celok vytvára dojem, že zvieratá sú posiate drahokamami. Magickým spôsobom vyzdvihuje osobnosť a šarm znázorneného zvieraťa.

Severská divočina obsahuje okrem kresieb aj vytrhávacie obrázky a pohľadnice.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.