Otestujte sa v hre Poznáš Tatry?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

2 hry v jednom pre malých aj veľkých. Ak máte radi slovenskú prírodu a zvlášť tú tatranskú, táto hra vás nadchne. Môžete si ju zahrať na chate s priateľmi, doma s rodinkou, s kolegami na párty…nielenže sa dobre zabavíte, ale tiež si otestujete svoje znalosti o Tatrách. Takže o čom je hra Poznáš Tatry? A ako ju teraz môžete vyhrať? Nižšie nájdete SÚŤAŽ!

 

Poznáš Tatry?

V minulosti už vyšli dve podobné hry – Poznáš Slovensko? a Poznáš Bratislavu? Mali neuveriteľný úspech.
Nová hra Poznáš Tatry? je pútavá turistická prechádzka tentoraz po Tatrách, ich dolinách, osadách, ale pozriete sa aj do podhoria. Niektoré otázky sa viažu k najzaujímavejším tatranským prírodným a kultúrnym atrakciám.

V hre je vyše 600 otázok.
Aj také jednoduché ako: „Môže turista na Gerlachovský štít vystúpiť sám bez horského sprievodcu?“
Aj zložitejšie: „Koľko pohorí v Európe na sever a východ od Álp je vyšších ako Tatry?“
Či ťažké otázky typu „Ako sa volá najznámejší a najmohutnejší vodopád v Západných Tatrách?“

Víťazom hry sa stáva hráč, ktorý vďaka vedomostiam a dávke hráčskeho šťastia najrýchlejšie prejde celú trasu herného plánu.
Mimochodom, ten najznámejší a najmohutnejší vodopád v Západných Tatrách sa volá Roháčsky vodopád a vyzerá takto:

Poznáš Tatry?

Roháčsky vodopád – najznámejší a najmohutnejší vodopád v Západných Tatrách.

Hra či vedomostný kvíz?

V hre nájdete dva hracie plány.
Prvý plán Tatry pre malých (pre deti vo veku 7 až 12 rokov) a druhý plán Tatry pre veľkých (pre staršie deti a dospelých).
Hra obsahuje 480 otázok pre staršie deti a dospelých a 162 otázok pre menšie deti. Otázky sú rozdelené na 201 kartičkách štyroch druhov.
K hraciemu plánu Tatry pre veľkých patria kartičky s otázkami a fotohádankami o prírode, turistike, histórii, osobnostiach a zaujímavostiach Tatier. K hraciemu plánu Tatry pre malých patria kartičky s jednoduchšími otázkami a fotohádankami o histórii a súčasnosti Tatier.

Samozrejme, na druhej strane kartičky máte aj možnosti a tučným písmom správnu odpoveď, takže netreba sa báť, že budete musieť hľadať na internete či v encyklopédiách 🙂

 

♥Súťaž o hru Poznáš Tatry?

Hra Poznáš Tatry? je naozaj výborná hra do akejkoľvek spoločnosti. Ponúka poučenie i zábavu. Radosť z toho, keď viete a zamyslenie, koľko toho ešte neviete…
Ak chcete vyhrať túto skvelú hru, musíte byť naším fanúšikom na Facebooku, takže choďte facebookovský profil LepšíDeň.sk a tam pod súťažným postom pridať komentár: aké hry ste v detstve hrávali vy? Alebo hrávate dodnes? Ktoré vás bavili najviac?

Jedného z vás vyberieme a pošleme najnovšiu hru Poznáš Tatry z vydavateľstva Dajama.
Veľa šťastia.

Populárna hra Poznáš Tatry?

Populárna hra Poznáš Tatry?


Zdielať

About Author

Jeden komentár

  1. V detstve sme hrávali najmä kartové hry ako žolík, sedma, kent, v súčasnosti tiež, no zriedkavejšie, častejšie hrávame hru Rummikub.

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.