7 tipov ako sa zbaviť negatívnych myšlienok

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nie je nič horšie ako negatívne myšlienky, pesimizmus a navrávanie si, že nič nefunguje, nikto vás nemá rád a všetko sa akosi kazí.
Áno, aj keď sa niekedy veľmi snažíte myslieť pozitívne, do hlavy sa vám vkradnú negatívne myšlienky. Ak sú dosť silné, zmenia vám náladu.
To už ste mnohí zistili na sebe, však? Nedajte sa ovplyvniť. Vedci dokázali, že už samotným preprogramovaním sa na pozitívne myšlienky, optimizmus si vieme vylepšiť náladu a dostať sa do pohody. Urobte si LEPŠÍ DEŇ – tu sú tipy, ako sa zbaviť negatívnych myšlienok od svetoznámej fitnesky, rodáčky z Prahy, ktorá však už roky žije v Los Angeles, Zuzky Light.

 

7 tipov, ako sa zbaviť negatívnych myšlienok

  1. Vyberte sa na prechádzku

Čerstvý vzduch, slnko a príroda nám čistí myseľ a problémy stavia do iného svetla. Platí to, či už bývate na vidieku, na predmestí, alebo v centre veľkomesta. „Spolu s priateľom Jessem radi chodíme na vychádzky so psami po Los Angeles – je to výborná terapia a vychádzky prospievajú aj mojej psychike,“ prezrádza Zuzka Light.
Vonku sa dobre behá, cvičí joga alebo iné formy strečingu, ale pomôžu vám aj prechádzky a hlboké vdychovanie čerstvého vzduchu. Slnečné lúče môžu mať aj špecifický zdravotný prínos.
Mnohým ľuďom chýba vitamín D potrebný pre kardiovaskulárny systém a zdravie kostí. Slnko je skvelý zdroj vitamínu D. Zadarmo.

7 tipov, ako sa zbaviť negatívnych myšlienok.

Fitneska Zuzka Lightová a jej 7 tipov, ako sa zbaviť negatívnych myšlienok.

  1. Osprchujte sa

Sprchovanie nie je iba hygienický návyk, pomôže nám zregenerovať a osviežiť sa. Keď sa nad tým zamyslíte, príjemná teplá sprcha je najjednoduchšou formou masáže. Z mnohých dokáže voda zmyť stres – najmä po cvičení. Nie je to len fyzický, ale aj duševný relax. Mozog sa v sprche upokojí, potom vyriešite aj problémy, s ktorými ste si predtým nevedeli poradiť. Neviete si ani predstaviť, koľko aha momentov zažijete práve v sprche 🙂

 

  1. Počúvajte hudbu

Hudba dokáže nielen motivovať na tréning, ale je tiež cestou ako sa zbaviť negatívnych myšlienok, keď sa necítite dobre. Hudba ľudí upokojuje už od dojčenského veku, môže dokonca liečiť bolesť. Čo však u niekoho funguje, u druhého nemusí. Hlavné je vybrať si tú správnu hudbu – musíte sa pozorovať, zapisujte si, aké pocity vo vás vyvoláva daný štýl, interpret a potom to opakujete. Niekoho relaxačná hudba irituje, iný si pri nej ideálne oddýchne. Nájdite si to svoje.

 

  1. Buďte vďační

Každému z nás sa občas v živote nedarí, no občas venujeme priveľa pozornosti zlým veciam a primálo tým dobrým. Ak ste frustrovaní a preťažení z nadváhy a nie ste vo forme, uvedomte si, že ste zdraví a môžete začať cvičiť a máte možnosť zmeniť sa. Nie každý má toto privilégium. Takže buďte vďační, pomôže vám to zbaviť sa stresu a potlačiť symptómy depresie. Do pozornosti vám dávame YouTube kanál Zuzky Light, kde má už neuveriteľných 365-tisíc followerov.

  1. Neobviňujte sa

Ste svojím najväčším kritikom? Negatívne reči vás môžu dostať do vyjazdených koľají, z ktorých sa nedá vymaniť. Prestaňte si vyčítať každú drobnosť. Naučte sa napríklad oceniť pozitíva svojho tela, nesústreďujte sa len na to zlé.

 

  1. Zmeňte podmienky

Keď sa občas cítite zle, pomôže vám zmena prostredia. Keď si budete chcieť niekam vyjsť, možno budete potrebovať pomoc priateľov, nebojte sa ich preto osloviť. Je to akoby vás niekto vytiahol na dovolenku. Ak ste smutní a sklesnutí, porozmýšľajte prečo. Ak budete žiť stereotypne, ťažko uniknete zlej nálade.

7 tipov, ako sa zbaviť negatívnych myšlienok.

Pohybom zaručene zaženiete negatívne myšlienky!

  1. Cvičte!

Pohyb je mojím obľúbeným liekom ako sa zbaviť negatívnych myšlienok a poraziť depresiu! Cvičenie je na odvracanie zlých myšlienok veľmi efektívne – pri aktivite máte veci pod kontrolou, pri pasívnom správaní len ťažko uniknete tomu, čo vás prenasleduje. V ľudskom organizme sa počas cvičenia prebiehajú aj biochemické zmeny, ktoré bránia negatívnemu mysleniu a depresii.

Cvičebný program na 30 dní, tipy na zdravšie stravovanie a veľa iných rád nájdete v knihe Zuzky Lightovej Fit za 15 minút denne.


Zdielať

About Author

Jeden komentár

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.