Pitná voda v domácnosti. Môžeme nazvať pitnú vodu čistou?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bežne zvykneme hovoriť, že pijeme čistú vodu. Nie je to však úplne pravda. Pijeme pitnú vodu, ktorá nemusí byť vždy úplne čistá – bez mikroorganizmov. Pitie znečistenej vody môže viesť k problémom tráviaceho traktu.
Ako sa môžete ubezpečiť, že voda, ktorú pijete z vodovodného kohútika je skutočne čistá? Stačiť vám bude jeden malý inteligentný prístroj.

O UV lampe ste asi počuli najmä v súvislosti s dezinfekciou povrchov. Mnohé nechtové manikérky ju využívajú aj pri svojej práci pre rýchlejšie zaschnutie laku na nechtoch. Vedeli ste, že existuje aj UV lampa, ktorá sa dá využiť na ochranu vody?
Toto sú dôvody, prečo je dobré chrániť vodu práve UV lampou:

1. Nie sú použité žiadne chemikálie

Existujú čističky vôd, ktoré používajú na čistenie vody rôzne chemikálie, ktoré sú pre zdravie ľudí a zvierat škodlivé. UV lampy však žiadne chemikálie nevyužívajú. Vďaka ultrafialovému žiareniu sú schopné splniť si svoju úlohu a nijakým spôsobom pritom vodu neovplyvniť po chemickej stránke.

pitná voda uv lampa

2. Odstránenie takmer všetkých mikroorganizmov

Známe enterobaktérie, ako napríklad E. coli či Giardia bežne prežívajú aj vo vode – je to jedno z ich prirodzených prostredí. Slovo „enterobaktéria“ znamená, že takáto baktérie napadá tráviaci trakt a spôsobuje hnačky či zažívacie problémy. UV lampy sú schopné odstrániť z vody tieto malé baktérie. Ak viete, že vám doma býva častokrát zle od žalúdka a neviete nájsť príčinu, skúste sa zamerať na vašu vodu.

UV lampy by mali byť samozrejmosťou najmä v domácnostiach, ktoré čerpajú vodu z lesa alebo z hory, kde je voda prirodzene „špinavšia“, nakoľko neprechádza žiadnou čističkou. UV lampy však majú význam v každej domácnosti, kde obyvateľom záleží na kvalite vody, ktorú pijú.

Nie každá pitná voda je čistá voda. Dajte si preto pozor na to, akú vodu pravidelne pijete.

TS, foto: jlwphotography / Shutterstock.com, mojavoda.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.