Plánujete zveľadiť svoje bývanie?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rozhodli ste sa v novom roku urobiť niečo užitočné pre seba a svoju rodinu? Pokiaľ ste sa rozhodli zveľadiť svoje bývanie a chystáte sa zrekonštruovať či inak vynoviť svoj rodinný dom, okrem remeselnej zručnosti budete potrebovať aj iných praktických pomocníkov.

Pokiaľ potrebuje váš rodinný dom renováciu fasády, nepodceňte výber omietky, ktorá denne musí odolať rôznym nepriazňam počasia. Fasáda domu musí zvládnuť ostré slnečné lúče, dážď, sneh, vietor i mráz. Omietkový systém má za úlohu ochrániť dom v každom počasí.
A aby vám práca išla lepšie od ruky, nepodceňte výber lešenia. Prenájom lešenia si dohodnite v dostatočnom časovom predstihu a pri objednávaní nezabudnite na rozmery. Pri rekonštrukcii rodinného domu je lešenie kľúčovým pomocníkom.

 

Fasáda rodinného domu

Fasáda rodinného domu je dôležitá nielen z estetického, ale najmä z technického hľadiska. Omietka významne ovplyvňuje celkový charakter domu a kvalitu bývania. Na trhu sú k dispozícii výrobky stavebnej chémie s desiatkami farebných odtieňov omietkových systémov, vhodných na fasády domov. Pokiaľ ste sa rozhodli pre konkrétny druh omietky a máte už stanovený aj termín, kedy plánujete s náterom domu začať, nenechajte sa zaskočiť dĺžkou montáže lešenia. Prenájom lešenia a montáž lešenia si zabezpečte včas, aby všetky remeselné práce na dome mohli prebiehať plynule.

 

Strecha rodinného domu

Nie náhodou sa hovorí, že strecha je koruna domu. Kvalitná strešná krytina má byť nehorľavá, odolná voči vode, slnečnému žiareniu, chemikáliám a tiež voči mechanickému poškodeniu. Preto sú potrebné pravidelné prehliadky strechy a v prípade poškodenej strešnej krytiny je nutné poškodené časti vymeniť. Pokiaľ plánujete začiatkom roka na svojom rodinnom dome výmenu strešnej krytiny, nepodceňte chladné počasie. Kvalitné zimné bundy sú základom vhodného oblečenia pri každej remeselnej práci v exteriéri a oblečenie je potrebné doplniť aj pohodlnou obuvou. Salomon obuv dobre poslúži nielen pri prácach na streche, ale aj pri prácach v záhrade. Vhodná obuv prácu spríjemní a teplé oblečenie zabezpečí, aby ste vonku neprechladli.

ako si vylepšiť kuchyňuPrečítajte si tiež
15 trikov, ako vylepšiť kuchyňu a kúpeľňu.

 

Včasná diagnostika porúch

Včasná diagnostika porúch na rodinnom dome je dôležitá najmä z hľadiska životnosti domu. Či sa jedná o fasádu alebo o strechu, rýchle odstránenie porúch zabráni ďalšiemu znehodnoteniu majetku. Opravy je potrebné vykonávať priebežne. Na opravu prasklín fasády, na náter omietky, výmenu strešnej krytiny či pri nátere klampiarskych prvkov je potrebné pevné a stabilné lešenie. Pri práci na lešení však dodržiavajte bezpečnostné predpisy a na lešení nepodceňte ani vhodné oblečenie – zimná bunda a pohodlná obuv je spolu s ochranou hlavy a rúk základom bezpečnej práce.

— PR článok —
Foto: Dreamstime.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.