Podivuhodná kniha, ktorá vyčistila more…a zmenila život

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Police v kníhkupectvách sa doslova prehýbajú pod tiažou motivačných kníh. Kníh o pozitívnom myslení, tajomstvách úspechu, šťastia, dobrej nálady. Ako si pritiahnuť financie, správneho partnera, dobrú prácu…no dobre, tú ani netreba, keď budú peniaze 🙂
Ruku na srdce, kto z nás neprečítal aspoň jednu z nich. Ak by tieto návody fungovali, boli by sme dávno všetci šťastní, naše životy by prekypovali láskou, úspechom a vzájomným porozumením.
Ale predstavte si, že sa k vám dostane podivuhodná kniha, ktorá vám dokáže zmeniť od základov život.
A presne to sa stalo rozvedenej lekárke Ivane. A nielen jej. Kniha putujúca z rúk do rúk spustila lavínu veselých, dojemných aj dobrodružných situácií…

 

Podivuhodná kniha, ktorá vyčistila more

Toto je príbeh o tom, aké neuveriteľne spletité vedia byť naše životy. A ako sa vedia spojiť a ovplyvňovať, hoci by sme to ani netušili a nepredpokladali.
Toto je príbeh o tom, že všetko sa raz skončí. Nie že všetko prebolí, ale sa skončí, to dobré aj to zlé…
Príbeh, ktorý sa nesie v duchu čísla 4.
4 príbehy. 4 ľudia. 4 ročné obdobia, počas ktorých sa odohrávajú.

Podivuhodná kniha, ktorá vyčistila morePodivuhodná kniha, ktorá vyčistila more je príbeh s rýchlym spádom plný humoru, sebairónie a nadhľadu.
Zavedie vás napríklad do kvetinovej záhrady spomínanej úspešnej lekárky Ivany. Do rúk sa jej dostala podivuhodná kniha, vlastne Príručka negatívneho myslenia. S podtitulom: načo chcete meniť svoj život? Nie je už teraz dostatočne tragický?
A ovplyvnila celú jej rodinu. Keď nad tým hlbšie uvažovala, zdalo sa jej, že rituály na nich nemali žiaden vplyv a vôbec nezáležalo na tom, či formulka zaklínadla bola vyslovená pozitívne alebo negatívne. „Dokonca nezáležalo ani na tom, že bola vyslovená. Ich životy neúprosne smerovali k súčasnému stavu – dávno, jasne – aj bez zaklínadiel,“ pomyslela si Ivana.

 

Kniha, ktorá robí zázraky

Príbeh nás zavedie aj do hajlochu abstinenta Martina – kedysi úspešného jadrového fyzika, ktorý kvôli alkoholu a nevere prišiel o všetko. Teraz dlhé roky abstinuje a jedného dňa komickým spôsobom ukradne z dedinského obchodíku mop na podlahu, keďže nemajú metlu 🙂 K tomu si pribalí fľaše alkoholu a takmer vzduchovkou zastrelí predavačku. Dostane sa do väzenia a práve to mu paradoxne zmení život k lepšiemu…

V príbehu sa dostaneme aj do mladej rodiny, ktorej velí zdravou výživou posadnutá Andrejka. Mamička dvojičiek Danky a Janky, bývalá vegetariánka a aktuálne vitariánka. Jej úteky pred realitou sú seansy so Sáramajstrom, obéznym starším chlapíkom, ktorý žije v luxusnom dome.

„Kde by som asi tak dala deti? A Sáramajster hovorí, že dobro treba činiť len vtedy, ak si oň dotyčný požiada. Inak je to páchanie dobra – a to je zlé,“ mudrovala Andrea.
„A podľa mňa si pomáhať treba. Nepomôžeš ty, nepomôžu tebe – to je zase zákon akcie a reakcie, pamätám si ho z hodín fyziky.“
„Ozaj, Lola, nechceš túto knihu? Akýmsi čudným riadením osudu sa mi sem dostala a mne je nanič. Daj ju nejakému bezdomovcovi na Vianoce.“

A napokon sa dostávame aj do cigánskeho tábora v slnkom zaliatom Marseille. Bystrík vyrastal bez otca a vďaka vzťahu s francúzskou kočovnou cigánkou Mirandou sa dostane do Marseille, kde musí presvedčiť o svojich kvalitách jej otca. Veď to bol osudový vzťah, plný vášne, lásky i nenávisti. Za taký treba zabojovať…

knihy lepsiden.skPozrite si viac KNIŽNÝCH TIPOV.

 

Život treba žiť TERAZ!

autorka Beatrix Zaťková

Beatrix Zaťková

Podivuhodnú knihu, ktorá vyčistila more som prečítala na „jeden nádych“. Pohltila ma riava príbehov a ako balzam na dušu na mňa pôsobila stále prítomná zvláštna mágia deja,“ tvrdí Eva Hlaváčová, herečka a členka DAB Nitra. Čaro atmosféry spočívalo podľa nej v nevyslovenom, v tom, čo je medzi nebom a zemou.
Príbeh Beatrix Zaťkovej dýcha tajomnom, mágiou  a neobyčajnosťou.
Dokazuje, že aj knihy vedia robiť zázraky. Vedia vyčistiť more, nájsť osudového partnera, či skutočný domov.

Ten príbeh je nádhernou kľukatou cestou, ktorá napokon všetkých dovedie k poznaniu, že svoj život treba ŽIŤ naplno. Hlbokými dúškami, dnes, teraz, každú minútu.
Treba vedieť žiť s tým dobrým aj zlým. Pretože nie je správne vyhýbať sa smútku a trápeniu. Aj to si treba odžiť, pochopiť a v správnom čase odložiť.
Tak ako hovorievala susedka starenka: všetko sa raz skončí – to dobré aj to zlé. A uvedomila si to najdôležitejšie – ak potom príde šanca na lásku, šťastie, úspech, musíme sa jej chopiť a premeniť svoj život na krajší a radostnejší.
Užiť si a nabrať síl do možno ďalšieho boja patriaceho do kolobehu sveta. Jednoducho, žiť!


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.