Slávna šéfkuchárka si prežila peklo, no nevzdala sa a dnes žije svoj sen…

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Z postele som sa nepohla tridsaťdva hodín. Spala som v krátkych úsekoch schúlená do klbka a viac ako čokoľvek som si želala, aby som tam nebola a aby sa to nedialo…

Toto je skutočný príbeh ženy, ktorá padla na absolútne dno. Nezvládla pracovný nápor a starostlivosť o rodinu. Upadla do depresie a stala sa závislou na antidepresívach. Manželstvo sa jej rozpadlo, bývalý manžel si nechal spoločný byt, reštauráciu aj syna…a ona skončila v liečebni.
Erin Frenchová si prežila peklo. No nevzdala sa. Po návrate z liečebne si začala budovať nový život. Tehličku po tehličke, krok za krokom…a dnes je šťastne vydatá, spokojná a vlastní slávnu reštauráciu The Lost Kitchen.
Toto je jej príbeh. Hľadanie slobody.

 

Hľadanie slobody

Erin French kniha Hľadanie slobodySvetoznáma šéfkuchárka, majiteľka povestnej reštaurácie The Lost Kitchen Erin Frenchová vo svojich spomienkach otvorene rozpráva o prekážkach, pádoch a víťazstvách, ktoré ju nakoniec priviedli k jej vysnívanému cieľu.

Úprimne sa priznáva k mnohým zlyhaniam, k úzkosti, ktorú prežívala ako osamelá nezamestnaná matka, k užívaniu práškov, ktoré sľubovali úľavu, no namiesto toho jej priniesli závislosť, k vzťahu s mužom, v ktorom videla záchranu… ale nakoniec ju pripravil o všetko, aj o vlastné ja.

Svetlom na konci tunela bol jej milovaný syn. Len vďaka nemu si znovu vybudovala svoj osobný aj pracovný život. Útechu v ťažkých časoch nachádzala vo varení – upokojovalo ju, poskytovalo jej zázemie a dávalo jej možnosť ponúknuť svetu niečo dobré.

Erin Frenchová rozpráva o svojich zážitkoch otvorene a s humorom, čím osloví všetky ženy kdekoľvek na svete. Povzbudzuje ich, aby si našli svoju cestu, obklopili sa ľuďmi, a tak zosilneli a objavili najlepšiu verziu samých seba, aj keď tomu okolnosti zdanlivo nežičia.

Erin French šéfkuchárka

 

Znova prežívala všetku tú bolesť…

Hľadanie slobody je silný príbeh o húževnatej žene, ktorej budete držať palce v jej úsilí o obyčajné prežitie v tomto svete. Sú to spomienky na najhoršie obdobie jej života, z ktorého sa však vykúpila a postupne dostala. Vybudovala si nový život, zacelila svoje zlomené srdce a splnila si sen o vlastnej úspešnej reštaurácii. Varí v nej s čisto ženským tímom modernú verziu klasickej americkej kuchyne z výhradne miestnych surovín. 40 miest v reštaurácii je obsadených na celú sezónu dopredu.

Písanie knihy Hľadanie slobody muselo byť pre Erin nesmierne ťažkou skúsenosťou. Vrátiť sa ku všetkým tým bolestivým chvíľam a de facto ich prežívať znova, aby ich vyrozprávala čo najautentickejšie…to muselo bolieť. O to väčší význam to má pre nás, čitateľov. Pretože jej príbeh nám dáva nádej, silu a inšpiráciu.

Erin French v show herečky Drew Barrymore:

 

„Neuveriteľné pamäti Erin Frenchovej nás s mimoriadnou úprimnosťou a humorom prevedú cez jej najhlbšie osobné pády a najvyššie výšiny. Láska k vareniu a potreba potešiť ľudí jej však dala silu vybudovať si život, o akom vždy snívala. Na túto knihu nikdy nezabudnem a vy určite tiež nie,“ napísala Ina Gartenová, autorka, moderátorka programu o varení Barefoot Contessa na Food Network.

 

Foto: Tatran, LepšíDeň.sk, FB/Erin French
Pozrite si ďalšie KNIŽNÉ TIPY.


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.