Profesionálna výbava, ktorá sa o vaše pohodlie pri lyžovaní postará

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jeseň sa s nami o pár dní rozlúči a privíta nás zima so svojimi chladnými dňami a snehom. Snehom, ktorý nám pripomína, že sa blížia nielen Vianoce, ale aj čas užiť si lyže a do biela sfarbené kopce. Na svahy sa však neoplatí chodiť bez dobrej lyžiarskej a turistickej výbavy, preto si o nej niečo povieme.

Základom sú dobré a kvalitné lyže a doplnky funkčného oblečenia, vďaka ktorým si môžete v prírode užiť zábavu bez akéhokoľvek obmedzenia. Poďme si o nich to dôležité povedať, aby ste si mohli zimu plnými dúškami užívať.

 

Doplnok, s ktorým si užijete svah bez prekážok

S prichádzajúcou zimou sa na kopcoch a svahoch vytvoria čoskoro ideálne podmienky na lyžovanie. To znamená, že by ste si mali čím skôr vybrať vhodné vybavenie. Lyže sú v tomto smere základný doplnok, vďaka ktorému, ak si dáte záležať na všetkých detailoch, si užijete svah bez najmenších prekážok.

Vybrať pár, ktorý lyžiara plne uspokojí, nie je ľahká úloha. Je potrebné brať do úvahy veľa faktorov, kam patrí napríklad úroveň tréningu, štýl jazdy, hmotnosť a výška lyžiara a stav trate. Základné modely jednoduchších, no kvalitných lyží sú určené na pohyb po upravených a viac bezpečnejších tratiach alebo relatívne rovnom teréne.

Bežecké lyže sú niečo pre profesionála, ktorý sa potrebuje dostať rýchlo do cieľa. Väčšinou sú určené pre športovcov zúčastňujúcich sa bežeckých súťaží a iných podobných športov, ako je napríklad biatlon či lyžiarsky orientačný beh. Vyznačujú sa nízkou hmotnosťou, vysokou tuhosťou, optimálnym rozložením hmotnosti lyžiara po celej dĺžke lyže, ako aj špeciálnym typom klznej plochy, ktorá poskytuje najlepšiu kvalitu kĺzania za určitých poveternostných podmienok.

dieťa prvýkrát na lyžePrečítajte si tiež
Kedy je vhodné dieťa prvýkrát postaviť na lyže?

 

Lyžiarske rukavice na svah a do každej fujavice

Samotné lyže vám pohodlie na svahu nezaručia, potrebujete aj ďalšiu výbavu. Veľmi dôležité doplnky, ktoré si mnohí lyžiari vyberajú na poslednú chvíľu, sú nielen hrejivé nákrčníky, ale aj rukavice.

Hlavným účelom lyžiarskych rukavíc je ochrana pokožky rúk pred chladom a vetrom. Počas výletu na horách alebo na svahu  sú jednoducho nenahraditeľné, pretože rukavice chránia ruky aj pred zranením počas pádu. Aby ste si preto nepokazili dlho plánovanú dovolenku, vyberte si kvalitné lyžiarske rukavice s predstihom a včas, aby vás neprekvapil ani ten najsilnejší mráz.

Uvidíte, že sa budete cítiť prijemne, pretože takáto výbava vám na svahu a v zime poskytne komfort, teplo aj pohodlie.

— PR článok —
Foto: Alexander Ishchenko/Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.