Protesty farmárov: MAPA a prehľad ulíc v jednotlivých mestách | štvrtok 22.2.2024

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dnes buďte na cestách mimoriadne opatrní, pretože pre protesty farmárov budú na mnohých miestach dopravné obmedzenia. Prinášame vám prehľad ulíc v jednotlivých mestách, cez ktoré pôjdu poľnohospodári. Tiež interaktívnu mapu, na ktorej si môžete priblížiť svoje mesto alebo trasu, kadiaľ sa chystáte ísť – dozviete sa, či tadiaľ pôjdu aj farmári.

Ide o najväčší protest od vzniku republiky, farmári obsadia desiatky miest a stovky ulíc. Polícia bude dané úseky kontrolovať a usmerňovať dopravu, Napriek tomu vyzýva na opatrnosť a ohľaduplnosť.
Na mape nižšie si môžete pozrieť, v ktorých mestách a lokalitách budú farmárske protesty a ako sa budú pohybovať kolóny traktorov.

Interaktívna MAPA protestov

 

Najväčšie protesty

Najväčšie protesty budú prirodzene v Bratislave, a to z dvoch smerov. Spoločné stretnutie traktorov zo smeru Podunajské Biskupice a Vajnory bude na Trnavskom mýte. Následne plánujú spoločný presun cez ulice Šancová, Štefánikova smerom na Palisády. Zastávka traktorov a sprievodu pred budovou Zastúpenia EK na Slovensku.
Odtiaľ sa presunú pred budovu parlamentu. Presun traktorov a protestujúcich naspäť po rovnakej trase.

Pozor teda v Bratislave, ale aj v Leviciach, Galante, Nitre, kde sa odhaduje pohyb okolo 150 poľnohospodárskych strojov.

Blokovanie hraničných prechodov

Farmári budú blokovať hraničné priechody v Holíči a Trstenej. Na hranici s Českom budú na hraničnom priechode Holíč – Hodonín. Odhadovaný príchod traktorov je cca 10:30 hod.
Traktory prídu z dvoch smerov – jedna kolóna pôjde z českej strany a druhá zo slovenskej strany zo smeru Senica – Radošovce – Holíč.
Protesty budú aj na poľskom hraničnom priechode Trstená – Chyžné. Traktory prídu na hraničný priechod v čase 10:00 až 10:30.

protest-farmarov-doprava

Mestá a ulice, kde budú protesty

Poľnohospodári budú protestovať celkovo v 37 lokalitách, kde má SPPK svoje regionálne zastúpenie. Protesty tak budú v krajských aj okresných mestách. Spoločný začiatok protestov od 9:00. Tu je prehľad miest a ulíc, kde budú dopravné obmedzenia.

Bratislava

Zhromaždenie je v hlavnom meste od 9.00 do 15.00 h. Operatívne bude reagovať aj Dopravný podnik Bratislava s mestskou dopravou.
Trasa protestnej jazdy by mala viesť zo Seneckej cesty cez Rožňavskú, Trnavskú, Šancovú a Štefánikovu ulicu a Palisády a späť. Ďalší účastníci zhromaždenia sa pripoja z Trnavského mýta a presúvať sa budú od Lieskovskej cesty Ulicou Svornosti, Slovnaftskou a Bajkalskou ulicou, Trnavskou cestou, Šancovou a Štefánikovou ulicou na Palisády a späť.

Na Štefánikovej ulici smerom na Hodžovo námestie môže dôjsť od 10.00 k obmedzeniu pravého jazdného pruhu. Od 10.30 môže dôjsť k obmedzeniam na Palisádach smerom k Národnej rade SR i z Námestia Alexandra Dubčeka od Mudroňovej ulice smerom na Palisády.

Trnava

Hviezdicovito na vjazdoch od Hrnčiaroviec, Zelenča, Zavaru, Bieleho Kostola, Ružindola, Zvončína, Bolerázu, Krupej, Špačiniec, Bučian.

Nitra

Prvá skupina bude na trasách Branč – Nitra, Topoľčany – Nitra, Neverice – Nitra, Vráble – Nitra. Druhá skupina bude mať zraz pred parkoviskom P10 Agrokomplex a následne protestná jazda mestom Nitra.

Nové Zámky

Zraz na parkovisku kúpalisko Štrand NZ, pokračujú po ceste smer Bánov, Šurany, na kruhovom pri Tescu smer na Nitru, križovatka SPOŠ smer Nové Zámky, cez mesto smer Komárno po Kaufland, kruhový objazd naspäť po SPOŠ a dokola to isté.

Komárno

Zhromaždovací bod č. 1: Parkovisko Pavel – Komárno Nová Stráž.
Zhromažďovací bod č. 2 : Miestna komunikácia Ďulov Dvor – Komárno. Miesto konania protestného zhromaždenia je parkovisko pri pevnosti.

Trenčín

Očakáva sa 55 ks poľnohospodárskej techniky.
Trenčín Zámostie-Bratislavská, Hasičská-G.M.R.Štefánika, Zhromaždenie techniky na výstavisku – výstavisko Expo Center

Považská Bystrica

Obec Pruské, Ilava, Dubnica nad Váhom, Beluša, Púchov, Dohňany , Mestečko.

Žilina

Dolný Hričov – Strečno – Dolný Hričov.

Liptovský Mikuláš

Pomalá jazda poľnohospodárskou technikou ulicami mesta, blokovanie križovatiek, protestné zhromaždenie na parkovisku ŠM cca 100 ľudí.

Prievidza

Trasa protestu začne na starej Košovskej ceste pred obcou Koš v smere od Opatoviec nad Nitrou a kolóna sa potom presunie na cestu E572 smerom na Prievidzu. Kolóna bude blokovať úsek cesty medzi Košom a Prievidzou. Pomalým presunom príde do mesta Prievidza. Príjazd bude pri Obchodnom centre MERKURY, kde bude krátka prestávka a potom sa kolóna vráti do Novák.

Banská Bystrica

Očakáva sa 40 ks poľnohospodárskej techniky.
Vlkanová, Banská Bystrica, Slovenská Ľupča, Brezno a späť do Banskej Bystrice na Námestie Slobody. Približne od 12.30 do 15.00 bude sa bude pohybovať druhý sprievod od Zadných Halán po Mýto pod Ďumbierom a odtiaľ budeme pokračovať cez obec Mýto pod Ďumbierom, Bystrú, Podbrezová časť Piesok, Chvatimech, Valaská, až do mesta Brezna.

Plánovaný príchod do Brezna na cestu medzi Mestským úradom na Nám. M.R.Štefánika a svetelnou križovatkou pred hotelom Ďumbier je o 15.00 hod.
Tam plánujú odstaviť stroje v obidvoch smeroch do 16.00 tak že v smere od Hotela Ďumbier a ulice ČSA sa v danom čase nebude daná cesta prejazdná.

Lučenec

Zraz je na Haličskej ceste, jazda mestom Lučenec, jazda smer motorest Halier, jazda smer Poltár, ukončenie v meste Poltár. Predpokladané zastavenia sú hlavná križovatka v centre Lučenca, križovatka na ceste I.triedy nad Lučencom, Poltár-pred Tescom a Billou, pomalá jazda na cestách a ešte pomalšia v mestách, krátke blokovanie križovatiek.

Poprad

Blokovanie dvoch pruhov a obmedzenie cestnej premávky na kruhových objazdoch v Kežmarku a Poprade.

Prešov

Očakáva sa 70 ks poľnohospodárskej techniky.
1.trasa – Petrovianska – Košická – Masarykova – Grešová – Vajanského – Duklianska – Sabinovská – Šarišské Michaľany – smer Sabinov Námestie Slobody. 2.trasa – Petrovianska – Švabská – Arm.gen. Svobodu – Bardejovská – Duklianska – Sabinovská – Šarišské Michaľany – smer Sabinov Námestie Slobody.

Košice

Očakávajú 70 kusov techniky.
Turňa nad Bodvou – Drienovec – Moldava n. Bodvou – Čečejovce – Košice-Šaca – Ludvikov dvor (odbočka na Hanisku) – Košice-Pereš – Červený rak (pri Optime) – Nižné Kapustníky (most VSS) – Slanecká – Južné nábrežie – Vyšné Opátske – Prešovská cesta – smer Prešov – Parkovisko na Chvalabohu (Zelený dvor) – Budimír (zjazd z diaľničného privádzača a príjazd na diaľničný privádzač) – smer Košice – ul. Hlinkova – ul. Watsonova – Trieda SNP – Trieda KVP

Zdroj a foto: Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora,
Pravda.sk, Teraz.sk, Polícia SR/FB


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.