Rybačka v zime na horách môže byť dobrá zábava

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Slovensko sa právom pýši svojou prírodou. V Nízkych, Vysokých a Západných Tatrách sa nachádza množstvo jazier a plies s bohatou flórou a faunou. Tieto vodné nádrže ponúkajú skvelé zážitky v lone prírody nielen športovcom a turistom, ale aj rybárom v každom ročnom období.
Aj vy patríte medzi milovníkov prírodných krás a nie raz sa vám zatajil dych pri pohľade na rôznofarebnosť slovenských vodných nádrží? Rozmanitá farebnosť vody v horských jazerách a plesách závisí od vegetácie, ktorá sa v nej nachádza. A tiež od mnohých látok, ktoré sú v nej rozpustené a na farebnosť vody nemalou mierou vplýva aj farba okolitej prírody či počasie.
Najväčšie a najhlbšie slovenské jazero, Veľké Hincovo pleso, má rozlohu 20 hektárov a hĺbku 53 metrov. Väčšina tatranských vodných nádrží sa vyznačuje vysokou čírosťou vody, čo oceňujú najmä rybári. Takže čo tak rybačka v zime? Dáte sa nahovoriť?
Stojí to za to!

 

Skvelá rybačka v zime

V našich nižšie položených jazerách sa dobre darí niekoľkým desiatkam druhov rýb. Od kaprov a úhorov, cez hlavátky a šťuky, až po zubáče a sumce.
Jazerá vo vyšších polohách sú na vegetáciu chudobnejšie, preto sa v nich vyskytuje aj oveľa menej živočíchov.

Aj rybačka v zime môže poskytnúť dobrú zábavu, keď sa na ňu vhodne pripravíte. A ak rátate s tým, že počet druhov rýb, ktorý je možné v chladnom období roka uloviť, je značne obmedzený. Kto však holduje rybolovu kvôli relaxu, toho od rybačky nič neodradí. V chladnom počasí veľa pomôžu bivaky, ktoré sú v zime skvelým útočiskom pre každého rybára. A to najmä vtedy, ak sú aj vykurované.

rybačka v zime

 

Športové vyžitie

Krásy zimnej tatranskej prírody si dosýta užívajú aj bežní turisti, vysokohorskí turisti, skialpinisti a horolezci, ktorých neznechutí ani neprešliapaný sneh či silný mráz. V okolí horských jazier a plies si na svoje prídu nielen klasickí lyžiari, ale aj bežkári. Veď bežeckým lyžovaním je možné absolvovať krátke šprinty, aj niekoľkohodinové vytrvalostné tréningy.
Stačí mať správny výstroj, ku ktorému neodmysliteľne patria bežecké lyže, lyžiarky a paličky.
Zimné športy zlepšujú fyzický stav a kondíciu, zdokonaľujú koordináciu pohybov a motoriku, odbúrajú stres a napätie, zväčšujú objem svalovej hmoty a udržujú štíhlu postavu. Tak prečo si ich nedopriať?

Pozrite si ďalšie CESTOVATEĽSKÉ TIPY.pripravte sa na zimnú turistiku

 

Dokonalá dovolenka

Jazerá sú unikátne ekosystémy, ktoré môžu mať tvar plochých kotlín či hlbokých prepadlín. Môžu byť vhĺbené, hradené, riečne, krasové alebo zmiešané. Jazerá zaberajú takmer dve percentá zemského povrchu. Vznikajú pôsobením prírodných síl – zemetraseniami, zosuvmi pôdy, sopečnými výbuchmi či vďaka ľadovcom.

Dovolenka pri ktoromkoľvek horskom jazere môže byť krásna v každom ročnom období, len je potrebné sa na pobyt pri ňom dobre pripraviť a vziať si so sebou všetko potrebné. Hlavne vhodné oblečenie. Či už ide o pánske alebo dámske šaty, pri výbere vždy stavte na kvalitu. Či sa k jazeru vyberiete ako turisti, športovci, alebo ako rybári.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.