Sebastian Fitzek opäť šokuje. Izolovaní vás prevalcujú! | Knižný tip

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sebastian Fitzek je nepochybne súčasný majster psychotrilerov, ktorý si získal už aj desaťtisíce slovenských čitateľov. Ak ste čítali niektorú z jeho predchádzajúcich kníh – Balík, Terapia, Pasažier 23, Strach z lietania či Pacient – teraz vás doslova prevalcuje.
Psychotriler Izolovaní je brutálny od začiatku až do konca. Fitzek vie, ako nás priklincovať ku knihe. Niektoré pasáže sú natoľko explicitné, že vyrážajú dych. Nemilosrdné mučenie, či pitva človeka… vidno, že spojenie s profesorom Michaelom Tsokosom mal výborne premyslené.
Tsokos je asi najznámejším súdnym lekárom v Nemecku, medzinárodne uznávaný forenzný odborník, ktorý sám píše. Všetky jeho knihy o najzaujímavejších prípadoch z praxe sa stali bestsellermi. Nečudo, že keď sa spojili títo dvaja majstri svojho remesla, zdvihlo to úroveň psychotrileru ešte na vyššiu úroveň.

 

Vlezie vám pod kožu…

Unavene pozorovala obeť. S tým mužom sa trápila už celé hodiny. S nožom zabodnutým v jeho chlpatom bruchu bola spokojná, aj von vyvalené črevá a sklený pohľad, v ktorom sa odrážala vrahyňa, boli v poriadku.
Ale krv nevyzerá ako skutočná. Zase som to pokašľala…

Vlezie vám pod kožu od prvých strán. Začítate sa a ani neviete ako a ste na 50.strane. Od šokujúceho prológu, ktorý na pár stranách vytvorí neuveriteľnú atmosféru a jej záver by ste nečakali. Cez ostrov Helgoland, kam sa prišla utiahnuť Linda až po zoznámenie s doktorom Paulom v Berlíne a jeho šokujúce zistenie…

 

O čom sú Izlovaní

Sebastian Fitzek a IzolovaníAle pekne po poriadku.
Spomínaná Linda je ilustrátorka komiksov. Odišla na ostrov Helgoland v Severnom mori, aby unikla bývalému priateľovi, ktorý ju ustavične prenasleduje. Brat jej zabezpečil útočisko v priateľovom dome, ale Linda si je istá, že tam nie je sama. Keď vyjde zo sprchy, uterák je mokrý, akoby sa doň niekto už utrel… hoci sa ho predtým ani nedotkla. Keď si ľahne do postele, je vyhriata, hoci v miestnosti je chladno… Dychtivo čítate a čakáte, že odniekiaľ vyskočí vrah…alebo sú to všetko len schizofrenické úlety Lindy?

Linda vydesená vybehne von z domu, hoci sa blíži ničivý orkán a na pláži objaví mŕtvolu. Mŕtvy muž má pri sebe pánsku tašku, ktorú Linda neskôr vezme so sebou. Zrazu v nej zazvoní mobil… po dlhšom váhaní preberie hovor.
Na druhej strane sa jej ozve Paul Herzfeld, súdny lekár a odborník na ťažké prípady. Ten pri obhliadke brutálne znetvoreného ženského tela našiel v lebke mŕtvoly meno svojej dcéry Hannah a číslo mobilu mŕtveho muža na Helgolande.

Hannah uniesli, preto Herzfeld okamžite zavolá na nájdené číslo. Zúfalý súdny lekár prehovorí mladú ženu, aby urobila obhliadku a pitvu mŕtvoly, či nenájde ďalšie indície.  Preňho je cesta na ostrov pre nepriaznivé počasie nemysliteľná. Začínajú sa preteky s časom, ide o každú minútu, aby otec stihol zachrániť život svojej dcéry…

Pozrite si ďalšie KNIŽNÉ TIPY.knihy lepsiden.sk

 

Majstrovský psychotriler

Sebastian Fitzek Divoká jazda, pri ktorej Linda a Paul čelia zvrátenému psychopatovi. Ten rozohral nebezpečnú hru a zdá sa, že je vždy o krok pred nimi. Fitzek výborne strieda miesta, kde sa odohráva príbeh. Krátke kapitoly pridávajú na dynamike, chvíľami šponuje vaše nervy až na prasknutie, umne pridáva množstvo zvratov a šokujúcich odhalení.
Jednoducho, Fitzek sa v novinke Izolovaní ukazuje v najlepšej forme a chvíľami sa pýtate sami seba – preboha, na čom ten chlapík fičí? Kde berie tie neuveriteľné a zvrátené nápady?!

Áno, občas máte pocit, že to prekombinoval a zašiel za čiaru. Ale Fitzek nepíše dizertačnú prácu, ani historickú romancu. Má bezbrehú fantáziu a cit pre vytvorenie desivej atmosféry. Hrá sa so svojimi postavami, aj s čitateľom a majstrovsky nás vodí za nos. Využíva na to všetky prostriedky, pričom majstrovsky premyslí zápletku, samotný príbeh a pekne nám servíruje tie najchutnejšie trilerové ingrediencie.
V jeho knihách navyše nejde vždy len o zábavu, snahu šokovať. Pozorný čitateľ si nájde svoje odkazy. V tomto prípade oceňujeme, že autori upozorňujú na nespravodlivý právny systém, čo nie je iba prípad Nemecka…

Foto: Tatran, Sebastian Fitzek Facebook, LepšíDeň.sk

Sebastian Fitzek a Izolovaní


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.