Septembrové akcie na zámku Schloss Hof. Objavte krásu tradičných podujatí

Pinterest LinkedIn Tumblr +

September je v plnom prúde a možno hľadáte nejaké zaujímavé aktivity a podujatia, ktoré by sa oplatilo navštíviť. Či už sami, alebo ako rodina s deťmi – zabaviť sa, vidieť niečo nové, nezvyčajné.  Ako asi viete, neďaleko slovenských hraníc sa v malebnej prírodnej kulise na ploche 70 hektárov rozprestiera zámocký areál Schloss Hof, ktorý je považovaný za jedno z najkrajších diel baroka. Na tomto unikátnom mieste sa snúbi fascinujúca história s atraktívnou ponukou podujatí.
Máme pre vás pár tipov na septembrové akcie – kedy, kam a prečo sa oplatí zájsť.

 

Stále živé remeslá

Už cez víkend 12. a 13. septembra “ožijú” v autentických dielňach malebného zámockého areálu Schloss Hof  tradičné remeslá.
Festival umeleckých remesiel, ktorý sa ponesie v duchu tradícií, návštevníkom priblíži jedinečnosť a autentickosť ľudového umenia a pripomenie hodnotu kultúrneho bohatstva. Desiatky stánkov ponúknu bohatý sortiment ručne vyrobených unikátov i kulinárskych špecialít.
V pôvodných remeselníckych dielňach máte možnosť obdivovať tradičné remeslá, ktoré kedysi živili celé rodiny. Včelárstvo, sústružníctvo, umelecké kováčstvo, umenie sieťotlače či brúsenie drahokamov – o pútavú cestu do sveta remesiel je postarané.

Deň venovaný slovenským návštevníkom
V utorok 15.septembra (sviatok Sedembolestnej Panny Márie)  má zámok Schloss Hof pripravený pre slovenských návštevníkov špeciálny program, ktorý poteší veľkých i malých. Prehliadky v slovenskom jazyku pre deti i dospelých, jazdy na koči, poníky či tvorivé dielničky pre najmenších – taký je „slovenský deň“ na zámku Schloss Hof.

Schloss Hof - Septembrové akcie © SKB_Astrid Knie (2)

 

Veselé „divadlo na oblohe“

Víkend 26. a 27. september je venovaný šarkaniáde – podujatiu, ktoré deti doslova milujú. Vysoko k oblohe sa vznesú šarkany tých najrozmanitejších tvarov a farieb. Možno práve váš šarkan bude ten najkrajší a najoriginálnejší. Veselé predstavenie nad zámockou lúkou je bezkonkurenčným zážitkom pre malých i veľkých. Pridanou hodnotou je rozvoj kreativity, ktorú podporujú zábavné workshopy pre deti.

Schloss Hof - Septembrové akcie

 

Oddych v štýle cisárov

Ak by ste si po pútavom programe chceli dopriať príjemný relax v objatí prírody, odporúčame navštíviť barokovú záhradu. Rozprestiera na ploche neuveriteľných 15 hektárov a zaujme pôsobivým uplatnením vodných a skulpturálnych prvkov.
Očaria vás tu aj romantické zátišia, pikniková lúka a tisíce kvetín. Historický labyrint na 7. terase je krásnym miestom na príjemné blúdenie v spleti uličiek lemovaných živým plotom a vďaka vyhliadkovej plošine si dokonale vychutnáte krásu okolitej prírodnej scenérie.

V zámockom areáli nájdete aj pôvabné tematické záhrady – voňavú bylinkovú záhradu, nádhernú záhradu ruží, záhradu maškŕt či záhradu regiónu Weinviertel. Precízne upravené záhradné plochy ponúkajú skutočný estetický zážitok a chvíle plné relaxu, napr. v tôni gaštanov, hrabov či líp.

zámok Schloss HofPrečítajte si tiež
Zámok Schloss Hof. Tip na krásny rodinný výlet.

Takže ešte raz si zopakujme termíny na septembrové akcie:       

Sobota a nedeľa 12. – 13.9. — Festival umeleckých remesiel
Utorok 15. 9. (sviatok) — Špeciálny program pre slovenských návštevníkov
Sobota a nedeľa 26. – 27.9. —  Šarkaniáda
Zámocký areál Schloss Hof je otvorený od 10:00 do 18:00 hod.

Miesto: Schloss Hof 1, 2294 Schloßhof

Náš TIP
Navštívte najväčší vidiecky barokový zámocký areál Rakúska s výhodnou ročnou vstupenkou.

Schloss Hof - Septembrové akcie

Schloss Hof - Septembrové akcie © Schloß Schönbrunn Kultur- und Betriebsges.m.b.H. - Severin Wurnig

Schloss Hof - Septembrové akcie © SKB_Astrid Knie

Schloss Hof © SKB_Astrid Knie © SKB_Severin Wurnig

— PR článok —
Foto: Schloss Hof/Michal Cilc, Astrid Knie, Severin Wurnig


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.