Séria tisícročia pokračuje. Millennium 4

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dobrodružstvo série Millennium pokračuje!
Už 27.augusta vyjde vo svetovej premiére novinka Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti. V desiatkach krajín v jeden deň…a medzi nimi aj na Slovensku vo vydavateľstve Ikar.
Mikael Blomkvist a Lisbeth Salanderová budú v príbehu odhaľovať veľký korupčný škandál. A vy sa môžete už teraz tešiť na vynikajúce čítanie!

Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti
Hoci 4.diel nenapísal Stieg Larsson, nenechajte sa odradiť. Práve naopak!
davidAutorom je mimoriadne skúsený autor David Lagercrantz, ktorého najúspešnejšou knihou je zatiaľ biografia Zlatana Ibrahimoviča. Zaradila sa medzi najväčšie švédske bestsellery posledných rokov, nominovali ju na ocenenia Augustpriset a William Hill Sports Book of the Year. Predáva sa v miliónových nákladoch po celom svete…
Dovolíme si povedať, že štvrtým dielom Millennia tieto úspechy David prekoná!

Už netradične dlhým a opisujúcim názvom nadväzuje na Stiega Larssona.
Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti.
David Lagercrantz napísal knihu na počítači bez pripojenia na internet a doručil ho osobne do vydavateľstva. „Stieg Larsson bol majstrom vo vytváraní zložitých príbehov, ktoré majú niekoľko rovín. Toto som sa snažil zachovať aj v štvrtej časti,“ tvrdí David. Nechcel kopírovať Stiega, pretože ten mal osobitý štýl, no snažil sa zachovať základné prvky, ktoré urobili z (pôvodne) trilógie jednu z najvýnimočnejších kníh 21.storočia.
Ako médiá a kritici s obľubou tvrdia – séria nového tisícročia.

Rozprávačský kaliber
Kniha Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti vychádza viac ako 10 rokov od smrti Stiega Larssona. Presne 27.augusta a v preklade do 38 jazykov vrátane slovenčiny. Švédsky vydavateľ vydal zákaz šíriť kópie tejto knihy, recenzie, či rozsiahlejšie úryvky skôr ako po termíne vydania.
Prvé ohlasy však prezrádzajú, že čitateľ sa od prvých strán ponorí do prostredia a atmosféry, ktorú vytvoril pred rokmi Stieg Larsson. „Je to ako návrat domov, keď si v mrazivom dni ľahnete do vane s horúcou vodou,“ hovorí britský vydavateľ Christopher MacLehose. „Lagercrantz je rovnaký rozprávačský kaliber ako bol Stieg Larsson. Je naozaj veľmi, veľmi šikovný.“

Stieg Larsson plánoval v tejto sérii až 10 kníh, a hoci zomrel predčasne, už prvé tri knihy sa stali medzinárodným fenoménom. 4.diel série Millennium vychádza aj na popud Larssonovho otca a brata, ktorí chceli „zachovať pri živote charaktery a svet Millennia“.
„Na napísanie štvorky sme vybrali Davida Lagercrantza, pretože je podľa nás tým najvhodnejším adeptom. Je to skúsený spisovateľ,“ povedali Joakim a Erland Larssonovci.

Aj podľa Ch.MacLehosa je Lagercrantz mimoriadne erudovaný autor, pozná prácu policajných a spravodajských služieb, švédskej vlády, vie ako fungujú a má neuveriteľný spisovateľský talent.

dievcaO čom je Millennium 4?
Časopis Millennium má nových vlastníkov. Zlé jazyky tvrdia, že éra Mikaela Blomkvista sa skončila, aj sám Blomkvist zvažuje zmenu zamestnania.
Lisbeth Salanderová sa zdanlivo bezdôvodne zapojí do hackerského útoku. Berie na seba riziká, ktorým sa doteraz vyhýbala. Toto sa na ňu nepodobá.
Špičkový odborník na výskum umelej inteligencie profesor Frans Balder zavolá uprostred noci Blomkvistovi, aby ho informoval, že disponuje šokujúcimi informáciami o amerických tajných službách. Prezradí mu, že bol v kontakte s mladou geniálnou hackerkou. Blomkvist tuší, o koho ide.
V Blomkvistovi skrsne nádej na senzačné odhalenie, ktoré on aj časopis Millennium zúfalo potrebujú. Ako zvyčajne, Lisbeth Salanderová sleduje svoje vlastné ciele. Nadišiel čas, aby sa ich životné cesty opäť stretli.


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.