Nový Jo Nesbo. Brilantná Krv na snehu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

„Výbušný koktail, v ktorom sa skvele mieša vražda, pomsta a problematický nájomný vrah,“ napísal Independent o novinke Jo Nesboa, kráľa severskej detektívky. Jeho fanúšikovia sa tak dočkali ďalšie lahôdky, ktorá rozhodne spríjemní pár letných večerov.

Hlavnou postavou novinky Krv na snehu je dokonale súcitný antihrdina, nájomný vrah s dobrým srdcom. Olav Johansen je muž mnohých paradoxov, zločinec s prchkou povahou, ktorý vám však opäť bude viac než sympatický.

Jo Nesbo: Krv na snehu

Nie je to len obyčajný zabijak!

Oslo v 70-tych rokoch. Olav Johansen nedokáže jazdiť autom pomaly. Keď sa rozčúli, stráca hlavu a vôbec mu nejde matematika. Je dyslektik, prečítal pár kníh, ale nevie toho veľa. Neovláda nič, čo by mohlo byť pre ostatných užitočné.
Na čo sa teda hodí?
Je perfektný zabijak. Väčšinou likviduje ľudí, ktorí si to zaslúžia, a nie je to pre neho žiadna veda. Robí to naozaj dobre a bez rečí.
Veď práca ako každá iná, povie si Olav. Príprava, sledovanie, analýza a úder. Finálny. Smrteľný.
Olav je však sám. Keď zabíjate ľudí, ťažko sa totiž s niekým zblížite.
Zrazu však Olav stretol ženu svojich snov. A zlyhal. Dokonca dvakrát. Odhalil neveru šéfovej manželky a postaral sa o neznámeho násilníka. Má však veľký problém. Najbližší cieľ: zavraždiť šéfovu manželku…

Krv na snehu zhltnete ako malinu. Má len čosi cez 160 strán a ako sme u Nesba zvyknutí, je dramatická, v štýle Noir a budete si ju naozaj užívať. Príbeh budete sledovať z pohľadu špičkového nájomného vraha, ktorý vás nahliadnuť do svojej duše a vysvetlí vám dôvody, prečo zabíja na objednávku.
Olav sa napokon bude musieť rozhodnúť, na ktorú stranu sa prikloní. A keďže má dobré srdce, to rozhodnutie ho dostane do peknej šlamastiky…

„Čistý, krvavý, mrazivý, atmosférický a pútavý NOIR román.“
CrimeFictionLover

Jo Nesbo je majstrovský rozprávač. Na malom priestore rozohral brilantný príbeh, ktorému nechýba láska, čierny humor a nečakané zvraty. Aj bez Harryho Holea je presvedčivý a pútavý. Typický „nesbovský“ rukopis v trošku netypickej polohe vás však núti obracať stránku za stránkou. Ak si zvyknete šetriť čítanie, rozložiť si ho na pár dní, pri novinke Krv na snehu veru nepochodíte.

Aj s touto knihou HRÁTE o 201 cien.
 Viac na www.topkrimi.sk

Pozrite si český TRAILER:


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.