5 tipov, kde stráviť Silvester na Slovensku

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Neviete kde ideálne stráviť posledný deň v roku? Ako najlepšie prežiť Silvester na Slovensku? Nuž, je najvyšší čas rozhodnúť sa a zabezpečiť ho, pretože mnohé sklvelé pobyty sú vypredané už koncom leta.
Áno, dobre čítate. Už 3-4 mesiace pred Silvestrom, takže lepšie je na tento výnimočný deň myslieť dostatočne vopred. Dlho teda neváhajte. Lebo aj napriek tomu, že možností ako prežiť Silvester je mnoho, počet dostupných, chát, chalúp či apartmánov sa znižuje.
Máme preto pre vás hneď niekoľko zaujímavých tipov, aby sme vám pomohli s rozhodovaním. Či už ste fanúšikom lyžovania alebo oddychu vo wellness, dôležité je obklopiť sa tými správnymi ľuďmi. 

 

Tipy na Silvester na Slovensku

1. Vysoké Tatry

Možností ako stráviť najbláznivejšiu noc v roku je mnoho. Milujete kvalitnú lyžovačku, upravené bežkárske trate či prechádzky v prírode? Silvester vo Vysokých Tatrách je pre vás tým ideálnym riešením.
Nový rok môžete privítať lyžovačkou na Solisku, Skalnatom plese či v Tatranskej Lomnici.
Turistika je síce výsadou letného obdobia, no niekoľko túr je sprístupnených aj v zime. Spravte si prechádzku zasneženou krajinou okolo Štrbského plesa alebo k Zbojníckej či legendárnej Zamkovského chate.

 

2. Nízke Tatry

Neviete sa rozhodnúť či stráviť Silvester na horách alebo vo wellness centre? Ubytujte sa v Nízkych Tatrách a rozhodnite sa pre obe.
Nízke Tatry sa môžu popýšiť vyhlásenými lyžiarskymi strediskami ako Ski Tále, Ski Jasná Chopok, Ski centrum Mýto pod Ďumbierom či Telgárt. Po kvalitnej lyžovačke si môžete oddýchnuť vo wellness centre Bešeňová.
Na vašom zozname výletov nesmie chýbať prechádzka zasneženou dedinkou Vlkolínec, ktorá je zaradená do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Zážitok z nádhernej prírody Nízkych Tatier bude ešte krajší, ak sa ubytujete v romantickej chate či zasneženej chalúpke.

wellness silvester na slovensku

 

3. Malá a Veľká Fatra

Malá a Veľká Fatra ponúka nielen kvalitnú lyžovačku, ale aj skvelý wellness a jedinečné kultúrne či prírodné pamiatky. Zalyžujte si v SNOWLAND Valčianska dolina, Ski Vrátna či na najznámejšom stredisku na Slovensku − PARK SNOW DONOVALY.
Počas novoročnej prechádzky môžete navštíviť rodisko slávneho zbojníka Juraja Jánošíka
− Terchovú. Pohľad na Jánošíkove diery v zime patrí medzi tie najkrajšie.
Náruživí turisti sa môžu pripraviť na novoročný výstup na Veľký Fatranský Kriváň, Malý či Veľký Rozsutec či Šútovský vodopád.

 

4. Orava

Chystáte sa na lyžovačku, no obávate sa nedostatku snehu? Lyžiarske centrá na Orave tento problém nemajú. Navštívte vždy zasnežené Ski Park Oravice, Ski centrum Roháče – Spálená či SKI PARK Kubínska hoľa a vychutnajte si bláznenie na snehu.
Ak nie ste fanúšikom zimných športov, určite vás osloví ponuka wellness hotelov.
Wellness centrá ponúkajú silvestrovské pobyty plné hudby, tanca, kvalitného jedla a pitia. Po pretancovanej noci môžete načerpať energiu do nového roku v bazénovom či saunovom svete.
O chaty na Silvester je veľký záujem, a preto by ste si tú svoju mali objednať už dnes.

deti sa hrajú v snehu

 

5. Slovenský raj

Novoročné oslavy sú skvelou príležitosťou ako spoznať skutočný raj, ktorý Slovensko ponúka. Spoznajte Slovenský raj zo sedadla lanovky. Lyžiarske centrá Vernár, Ski Mlynky, Gugeľ či Levočská dolina sú vhodné pre začiatočníkov ako i skúsených lyžiarov.
Zima však najviac pristane Dobšinskej ľadovej jaskyni. Navštívne jednu z najkrajších slovenských jaskýň, ktorá právom patrí do Zoznamu UNESCO.
Zastavte sa v historickom centre mesta Levoča a objavte slávny oltár Majstra Pavla z Levoče, ktorý je vyrobený bez jediného klinca. Či už sa plánujete lyžovať, turistikovať alebo objavovať pamiatky, Slovenský raj je tým správnym miestom.

Vysoké Tatry, Nízke Tatry, Slovenský raj, či Orava poskytujú kvalitnú lyžovačku ako aj oddych vo wellness. Možností na ubytovanie je však čoraz menej. Ubytujte sa v romantických chatách, rodinných penziónoch či luxusných apartmánoch a strávte poslednú noc v roku s tými najbližšími.

— PR článok —

Silvester na Slovensku

 


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.