Skaza. Nadupané fantasy zo sveta League of Legends

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dav vonku stíchol a pokojne čakal na privítanie nového panovníka či oplakávanie jeho smrti. Buď sa otvoria dvere a Viego nimi slávnostne prejde s mečom v ruke, alebo sa rozoznie zvon na vrchole svätyne a zazvoní monotónnym, žalostným tónom, ohlasujúcim Viegovu smrť.

Vynikajúce fantasy inšpirované svetom League of Legends. Slávna hra, ktorú milujú najmä mladí…no nemusíte túto hru ani poznať, aby ste si knihu užili. Ak máte radi fantasy, smelo do toho: čaká vás akcia, intrigy, premyslená zápletka a silné postavy.
Skaza od Anthonyho Reynoldsa.

 

Nadupaná Skaza

Skaza Anthony ReynoldsKamavor je krutá zem známa krviprelievaním. Kam totiž jej rytieri prídu, všetkých vyvraždia.

Kalista sa usiluje Kamavor zmeniť. Keď sa jej mladý a samoľúby strýko Viego stane kráľom, ako jeho verná dôverníčka, radkyňa a vojenská generálka sa zaviaže skrotiť jeho deštrukčné pudy. Keď však Viegovu manželku Izoldu zasiahne otrávená čepeľ zbrane vraha a nakazí ju chorobou, na ktorú niet lieku, Kalistine plány sa zmenia.

Izoldin stav sa zhoršuje a Viego šalie, žiali a hrozí, že so sebou stiahne ku dnu celý Kamavor. Kalista podnikne zúfalý pokus o záchranu kráľovstva – skúsi nájsť dávno stratené Požehnané ostrovy, kde vraj nájde riešenie na kráľovninu záchranu.

V hlavnom meste Požehnaných ostrovov však vzrastá korupcia a pomstychtivý správca sa pokúsi Kalistu zlákať do svojich krutých machinácií. Je nútená vybrať si – buď bude verná Viegovi, alebo vykoná to, čo je správne, pretože aj v časoch tej najväčšej temnoty môže jeden šľachetný skutok dodať svetu nádej, ktorá ho zachráni.

 

 

Akcia, láska aj intrigy

Skaza je perfektné nadupané fantasy. Úžasný príbeh o mágii, pomste a kráľovstve na pokraji zrútenia. Návykové čítanie pre milovníkov žánru. Neviete, čo sa bude diať ďalej, čo príde v ďalšej kapitole a kto zomrie. Kniha má všetko – akciu, dobrodružstvo, intrigy, lásku…

Chvíľu potrvá, kým zmeníme zastaranú a surovú tradíciu výprav rytierskych rádov, no som presvedčená, že s Tvojou pomocou môžeme Viega naviesť k ich zrušeniu raz a navždy. Čo sa zrejme začalo ako šľachetný skutok, skorumpovala chamtivosť, a už včera bolo neskoro skoncovať s touto diabolskou činnosťou.
Tvoji ľudia boli priamymi svedkami toho najhoršieho; nikto by nemal vidieť svoju domovinu vyplienenú a milovaných zmasakrovaných. Toto zverstvo už nič neodčiní, no vieme zabrániť tomu, aby sa zopakovalo.

Skaza Anthony Reynolds

Zľava Kalista, Viego a Erlok Grael.

 

ANTHONY REYNOLDS

Pochádza zo Sydney v Austrálii. Hry sú jeho vášňou už od detstva a tie ho aj priviedli k hernej a spisovateľskej kariére. Za posledných dvadsať rokov z jeho autorského pera vzišlo nespočetné množstvo príbehov, hier, románov či napínavých audiokníh. Hru League of Legends začal hrať počas druhej sezóny (pričom hral Shaca, a to veľmi zle) a v spoločnosti Riot Games pracuje od roku 2014. Po rokoch strávených v Spojenom kráľovstve či v Spojených štátoch amerických sa vrátil do Sydney a žije pri pláži spolu s manželkou Beth, ich dcérou Mayou a so synom Averym, ako aj s ich rozkošnou hlúpou mačkou nazvanou Thor.

Anthony Reynolds

Anthony Reynolds

Foto: Motýľ/Riot Games, LepšíDeň.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.