Snívate o útulnom domove? Poradíme vám, ako sa buduje

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pohodlie v domácnosti nevytvárajú iba obrazy slávnych majstrov alebo módny nábytok, ale všetky jemné detaily. Preto, ak chcete zútulniť atmosféru vo svojom dome, musíte pri jeho zariaďovaní využiť správne návrhové techniky.

 

Čo je to pohodlie?

Útulnosť je nehmotný a nepostrehnuteľný koncept, vďaka ktorému sa v dome príjemne žije. Atmosféra sa prispôsobuje zvykom a povahám majiteľov. Ide o špeciálne usporiadanie života a vybavenia priestoru, ktorý dodáva domovu dušu.

Útulný interiér vytvára dobrú náladu, poskytuje obyvateľom pocit šťastia a psychologického naplnenia. Útulný interiér teda nezávisí len od finančných prostriedkov investovaných do renovácie a dekorácie. Drahý pompézny dizajn, bez pohodlných komponentov zostane, naopak, vždy chladný a neobývaný. Ako si teda vytvoriť svoju oázu pokoja?

 

Snažte sa o zachovanie jednoty

Ak je bývanie vyzdobené v jednom štýle, potom je priestor vnímaný ako harmonický a krásny. Správne zvolený smer vnesie do interiéru domu útulnú atmosféru. Definuje ho napríklad aj pekná rozkladacia pohovka z Bratislavy, ku ktorej si tón v tóne vyberiete aj vhodný nábytok.

 

Vyberajte nenáročné farby

Útulnú atmosféru v miestnosti vytvára aj správne zvolená paleta odtieňov. Biela výzdoba stien je harmonicky kombinovaná s akoukoľvek farebnou schémou nábytkových fasád a textílií. Teplejšie možnosti zo slonoviny alebo mliečnej farby pomôžu zmierniť chlad základného tónu.

ako ušetriť na kúreníPrečítajte si tiež
10 rád, ako ušetriť na kúrení a teple.

 

Viac tepla znamená viac pohody

Útulná a príjemná atmosféra sa dá navodiť aj príjemnou klímou. Čím viac tepla, tým viac pohody. Samozrejme, netreba to s prekurovaním miestnosti preháňať. Optimálnych 22 stupňov by vám malo stačiť na akékoľvek činnosti v dome. Ak by ste si to chceli ešte viac spestriť, môžete ako dodatočný zdroj vykurovania v miestnosti využiť moderné krbové kachle.

Ako vidíte, na vytvorenie príjemnej atmosféry nie je vždy potrebné uchýliť sa k drastickým opatreniam. Krásny a príjemný interiér je ľahké zariadiť aj správnym dizajnom a kombináciou rôznych metód. Tak to vyskúšajte.

— PR článok —
Foto: Unsplash.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.