Správna poľovnícka obuv vám skvalitní pohyb v revíri

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Či už ste aktívnym poľovníkom alebo poľovačku praktizujete len občasne, každý poľovník vie, aká dôležitá je samotná výstroj. Kvalitné poľovnícke vybavenie, špičkový ďalekohľad a oblečenie, ktoré vám poslúži ako perfektná kamufláž. Mnohí však zabúdajú na správny výber obuvi. Viete, aká poľovnícka obuv vám zaručí bezpečnú poľovačku?

Nevyspytateľné podmienky poľovného revíra sa rozhodne nesmú podceniť a starostlivá voľba obuvi by mala byť pre každého poľovníka nevyhnutnosťou. Či už pôjde o dlhý trávnatý porast, prechod blatom či vlhké prostredie, topánky by mali zvládnuť všetky nástrahy terénu a výkyvy počasia. Čím by sa mala poľovnícka obuv teda vyznačovať?

 

Voľba správnej obuvi

Nájsť pevnú obuv, ktorá vašim nohám dopraje pohodlie, môže byť pomerne náročné. Ak si nezvolíte vhodné topánky, čo sú určené priamo na poľovačku, s takouto voľbou výrazne riskujete. Práve táto obuv totiž nemusí zvládnuť všetky nástrahy terénu a pokiaľ sa nevyznačuje pevnosťou a priľnavosťou, nielenže vás tieto topánky spomalia, no zvyšujú tým aj riziko pádov a možných úrazov. Neustály boj s blatom si tak ešte viac sťažíte.

 

Odolnosť a kvalita

Správna poľovnícka obuv by sa mala vyznačovať kvalitným a bezpečným spracovaním, absolútnou nepremokavosťou a mala by garantovať vašim chodidlám teplo a sucho. Navyše by nemalo ísť o veľkú hmotnosť topánok, tie by vás výrazne spomalili v pohotových situáciách. Nezabúdajte, že sa musíte prispôsobiť terénu, voľbu obuvi tak nepodceňujte. Rozmanitá vegetácia dá zabrať aj ostrieľaným poľovníkom a pokiaľ riskujete s nesprávnou obuvou, môžete ohroziť všetkých účastníkov poľovačky.

slovenské poľovníctvo sa meníPrečítajte si tiež
Ako sa mení slovenské poľovníctvo?

 

Zoženiete aj z pohodlia domova

Nájsť obchod, ktorý sa bude špecializovať na poľovnícke potreby, môže byť pomerne náročné. To však neplatí na internete, kde máte neobmedzené možnosti výberu. Či už hľadáte vysoké topánky alebo tie členkové, určite nájdete svojho favorita. Pamätajte, že len kvalitná poľovnícka obuv sa vyznačuje dlhou životnosťou a zabezpečí vám pohodlie a bezpečnosť na každej jednej poľovačke.

— PR článok —
Foto: OUTDOOR_MEDIA / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.