Tapety do spálne budú príjemným oživením monotónnych priestorov

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ak rozmýšľate nad úpravou spálne, no nechcete sa púšťať do dlhých a náročných renovácií, účinné riešenie predstavujú tapety na stenu. Práve tie vám totiž zmenia interiér takmer na nepoznanie, nahradia fádne steny a vdýchnu izbe tak potrebný nový nádych.

S dekoratívnou úpravou steny len získate. Nielenže doprajete spálni nový šmrnc, ale aj skrášlite celkový interiér. Na výber máte spomedzi veľkého množstva tapiet na stenu, nemusíte sa teda ich voľbou rozhodne obmedzovať. Tapety na stenu sú nenáročné, dizajnové a navyše vkusné. Viete však, čo pri ich výbere rozhoduje a na čo by ste nemali zabúdať?

 

Veľkosť izby veľa napovie

Pri voľbe správnej tapety do spálne by ste mali zvážiť hneď niekoľko atribútov. Je dôležité vyberať si ich aj podľa veľkosti izby. Ak bývate v byte malých rozmerov, odporúčajú sa svetlé a jasné spracovania s jemnými textúrami, ktoré miestnosť rozjasnia a dokonca ju aj opticky zväčšia.
Tmavšie odtiene či tapety výrazných vzorov a štruktúr sú vítané zase vo väčších priestranstvách, no pokiaľ aj naďalej trváte na tmavej verzii v malej spálni, dbajte na dokonalý akcent a zvážte umiestnenie tejto dekorácie len na jednu zo stien.

tapety do spálne tehlová stena

 

Jednotné ladenie so zariadením izby

Na konečný výber tohto dizajnového prvku výrazne vplýva aj jednotlivé vybavenie miestnosti. Vašou snahou by teda malo byť prispôsobenie tapety k farbám a celkovému štýlu nábytku. Kombinácia vzorov by nemala pôsobiť chaoticky a výrazne rušivo. Pokiaľ máte koberec v orientálnom štýle, pohovku v motíve flóry, samotná tapeta by mala byť zase striedmejšia. Ak ale miestnosť nevyniká farebnými odtieňmi, pôsobí jednotvárne a dokonca ani ničím výrazným neupúta, v takom prípade sú vzory či farby viac ako vítané s cieľom narušiť monotónnosť.

tapety do spálne modrý vzor

 

Pozor na konkrétne vzory

Chcete, aby vaša izba pôsobila nižšie a o niečo širšie? V takom prípade siahnite po tapetách so vzormi vo vodorovnom smere. Tie v zvislom zase uvítate, ak budete túžiť po vyššej miestnosti. Nezabúdajte však, že drobné vzory vám priestor rozšíria, kým tie vo veľkých rozmeroch a tmavom prevedení ho jednoznačne zúžia.

Nech už to bude akákoľvek voľba, treba si zapamätať, že menej je niekedy viac. Vyhnite sa početným kombináciám a rušivým prvkom. Práve tie by vám v spálni neurobili dobrú službu. Kľúčové je dbať na celkový dojem z miestnosti a obzvlášť v spálni by malo ísť o tapety svetlých odtieňov s menej výraznými motívmi. V tejto miestnosti by ste sa mali totiž cítiť uvoľnene a dopriať si vytúženého odpočinku.
Tapety na stenu budú perfektnou voľbou, ktorou zakryjete nedostatky na stenách, zmodernizujete si bývanie, oživíte priestory spálne a získate navyše aj príjemnú atmosféru. Kedy si nájde táto nenáročná dekoratívna úprava stien miesto aj vo vašej spálni?

tapety do spálne kvety

tapety do spálne imitácia dreva

— PR článok —
Foto:  Dovido.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.