Dvojitá brada. Ako sa je zbaviť – účinné metódy a 4 domáce triky

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nepotrebujete na to skalpel, ani žiadny chirurgický zákrok. Dvojitá barda trápi mnohé dámy a pravdu povediac, dokáže zmeniť výraz tváre a pridáva roky. Na tom sa asi zhodneme, nemusíme chodiť okolo horúcej kaše. Na spevnení tejto partie môžete však zapracovať aj samé, stačí pár cvikov, ktoré pravidelne dodržiavate. A najlepšie začať už vtedy, keď sa vám dvojitá brada už rysuje, vidno ju v náznakoch… Poradíme ako na to.

Hovorí sa tomu aj podbradok, dvojitá brada. Začína sa objavovať s pribúdajúcimi rokmi, koža totiž stráca svoju elasticitu, čo je dôsledok úbytku kolagénových a elastických vlákien v podkožných partiách. Treba si však uvedomiť, že za dvojitú bradu môžu aj gény a napokon my sami – nevhodnými návykmi.

 

Trápi vás dvojitá brada?

Nepáči sa vám pri pohľade do zrkadla, že vám akosi začína ovísať pokožka pod bradou? Kupujete akosi viac roláky alebo ste si „obľúbili“ šatky na krk?
Začnite od seba a svojich zlozvykov. Dvojitú bradu spôsobuje napríklad nesprávny postoj: ideálne je stáť rovno a neskláňať hlavu. Nevhodné je tiež spanie s vysoko podloženou hlavou.
Podbradok vzniká aj v dôsledku slaných jedál, ktoré milujeme, pretože tie prispievajú k hromadeniu vlhkosti v tele a aj koža v oblasti brady môže zväčšovať svoj objem.

dvojitá brada podbradok

4 domáci tipy

ikona zdvihnutý palec1. Zemiaková maska. Uvarte zemiaky, rozpučte ich na kašu a ešte teplé naneste na podbradok. Nechajte pôsobiť asi pol hodinku, potom opláchnite teplou vodou a naneste krém.

ikona zdvihnutý palec2. Droždie pomáha. Lyžicu droždia rozpustite v teplej vode, zmes nechajte pol hodinku vykysnúť a potom ju priložte na podbradok. Nechajte na tvári tak dlho, kým nestuhne.

ikona zdvihnutý palec3. Obklad z výluhu. Dajte do misky lyžicu rumančeka, mäty a myšieho chvostu. Zalejte pol litrom vriacej vody a 30 minút lúhujte. Potom prikladajte obklady z tohto výluhu na problematické partie.

ikona zdvihnutý palec4. Med i citrón. Údajne tiež funguje, keď si pritlačíte na podbradok látku namočenú v citrónovej šťave. Necháte pôsobiť pol hodiny a potom vymeníte za látku namočenú do studenej vody. Iný efektívny spôsob ponúka med – na problematickú časť si naneste med alebo kyslú smotanu a jemnými pohybmi prstov vmasírujte do pokožky.

 

Kozmetické vychytávky

Existujú tiež rôzne kozmetické prípravky, ktoré spomaľujú rast dvojitej brady, alebo ju pomáhajú potláčať. Napríklad spevňujúce liftingové masky na podbradok. Môžete ich používať ako prevenciu raz do týždňa. Ich aplikáciu kombinujte s masážou tejto oblasti: uterákom navlhčeným v mierne slanej vode si zľahka švihajte párkrát po podbradku. Potom to zopakujte s uterákom namočeným v horúcej vode a napokon na danú partiu aplikujte mastný krém. Vždy v smere od krku k dolnej čeľusti.

Na krčnú partiu a dekolt nikdy nezabúdajte pri rannom a večernom čistení pleti a nanášaní sére i krému. Aj takéto drobné kroky dokážu fungovať ako spoľahlivá prevencia proti dvojitej brade.

 

Povzbudenie kolagénu a liposukcia

dvojitá brada podbradokZanedbali ste prevenciu? Nepomohla, lebo gény sú jednoducho príliš silné? Ak vás ochabnutá pokožka hnevá čoraz viac, na rad musí prísť estetická medicína. Moderné technológie dokážu chybu napraviť s minimom rizika a zásahov.
Miniinvazívnou metódou je napríklad aplikácia botulotoxínu, ktorý rieši nielen vrásky na čele, okolo očí, ale poslúži aj v oblasti platysmatu, čiže plochého svalu v podkoži krku. Práve tam sa pichne malá dávka botulotoxínu, ktorý spomalí ochabovanie.

Podobne fungujú aj výplne (deriváty kyseliny hyaluronovej) alebo plazmaterapia, čiže aplikácia vlastnej spracovanej krvi. Tieto spôsoby sa bežne využívajú na doplnenie strateného objemu. Mali by povzbudiť tvorbu kolagénnych vlákien a vrátiť stratenú elasticitu.

Na rovnakom princípe funguje aj niťový lifting, čiže vypnutie pokožky s dlhotrvajúcim efektom pomocou mezonití. Ide vlastne o absorbovateľné vlákna. Pomocou vytvorenia siete vlákien v pokožke a následným aktivovaním sa vytvorí kolagén v pleti. To spôsobí pozdvihnutie línií, bezproblémovú pleť a dokonalé vypnutie oblasti sánky.
Dobré výsledky prináša aj frakčný laser posilňujúci kolagén alebo prístroj LPG, ktorý vysiela do pokožky stimulujúce mechanické mikroimpulzy. Tie postupne spevňujú kožu.

A riešením môže byť aj liposukcia, čiže odsatie rozrušeného tuku kanylou. Odborníci odporúčajú moderné technológie ako SlimLipo, VaserLipo, SygmaLift, či NeckTite. Tie pracujú na základe ultrazvuku, rádiofrekvenčnej energie alebo laseru.
No a najúčinnejšou metódou je plastická operácia, pri ktorej sa tuk nielen odsaje, ale prebytočná koža sa odstráni skalpelom.

 

Tvárová gymnastika

dvojitá brada podbradok

A napokon tip, ktorý môžete robiť takmer kedykoľvek a pri troche trpezlivosti prináša dobré výsledky. Posilňujte špeciálnymi cvikmi kožu na tvári, krku, aby nebola ochabnutá, ale naopak – elastickejšia a sviežejšia. Pozor – aj keď budete cvičiť každý deň, výsledky uvidíte až po niekoľkých mesiacoch.

  • Sadnite si napríklad na stoličku a zakláňajte hlavu dozadu, pritom špúľte pery a opakujte 10x.
  • Snažte sa čo najviac vyplaziť jazyk a pritom vydychujte.
  • Vysuňte bradu a spodnú peru položte cez hornú peru. Vydržte asi 10 sekúnd a 10x opakujte.
  • Vyslovujte dlhé aaaaaaa a potom ooooo, striedajte.
  • Na hlavu si dajte knihu a snažte sa s ňou chodiť čo najdlhšie.
  • Postavte sa k stene a oprite sa o ňu tak, aby ste sa dotýkali celým telom, od krku až po kolená.
    No a pozrite si aj ďalšie cviky na iné partie tela, ktoré vám spevnia pokožku:

Gymnastika tváre: Cviky proti vráskam, na spevnenie a uvoľnenie.gymnastika tváre

 

Foto: Pexels.com, Pixabay.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.