Trendy a tipy na zosvetlenie vlasov | Beauty blogerka radí

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zosvetlenie vlasov patrí medzi najnáročnejšie kadernícke úpravy. Na akékoľvek zosvetľovacie zmeny si vyhraďte v kalendári čas, v salóne totiž presedíte zopár hodín. Čítate správne. Hodín.
Preto je veľmi riskantné skúšať rôzne techniky zosvetľovania doma v kúpeľni. Ak chcete aby vaše vlasy skutočne reprezentovali titul “koruna krásy”, vložte sa do rúk odborníkom.
V dnešnej dobe sociálnych sietí je o niečo jednoduchšie vybrať si vhodné kaderníctvo. Vyberte si salón, ktorého výsledné práce sa vám páčia a zistite si prípadné odporúčania. Než sa pustíte do samotného farbenia, profesionálne kaderníctvo vám najprv navrhne konzultáciu. Je dôležité, aby kaderník poznal históriu farbenia vašich vlasov a mohol vlasy vidieť naživo.

 

Zosvetlenie vlasov – trendy

Iste viete, že sa už dávno nenosia viditeľné a neprirodzené hrubé pásy bledej farby na tmavých vlasoch, ako to bolo v 90. rokoch. Dnešné trendy zosvetlenia sa nesú v prirodzenej rovine.
Tmavé vlasy sa zosvetľujú do hnedých odtieňov, blond do svetlejších blond či jemne zlatistých odtieňov. Dnes sa vlasy neodfarbujú celé, využíva sa skôr technika balejáž, ombré alebo melír.

 

Škodí odfarbovanie vlasom?

pastelovo-ružová farbaProfesionálne odfarbovanie sa vyrovná klasickému farbeniu.
Kadernícke farby sa neustále vyvíjajú a zložením sú pre vlasy oveľa vhodnejšie ako bežne dostupné prípravky na vlasy. Obsahujú vitamíny a minerály, ktoré zregenerujú poškodené a suché vlasy.
Súčasné farby obsahujú stabilizátor, ktorý pôsobí iba určitú dobu. Ak je farba na vlasoch dlhšie ako by mala, vlasom sa nič nestane. Okrem iného sa pri farbení môžu použiť profesionálne hydratačné produkty primiešané do farby, ktoré zhydratujú vlasy.

Pri zosvetlení sa k nefarbeným vlasom pristupuje inak ako k farbeným. Väčšinou je nutné predošlú farbu stiahnuť a zneutralizovať, aby výsledok nebol fľakatý. To sa môže udiať v rámci dvoch sedení v salóne alebo naraz. Závisí od dĺžky, hustoty a stavu vašich vlasov.
Následne sa namiešajú 3-4 farby, ktoré sa rôzne melírujú, čo vo výsledku pôsobí prirodzene. V závislosti od kaderníctva sa môže stať, že pred odfarbením dostanete na domov tzv. peeling na vlasy, ktorý dopomôže k vymytiu predošlej farby.

Top trendovou farbou pre tento rok sa stala jahodová blond, ktorú nosia napríklad Kate Bosworth, Amber Heard, Amy Adams či Nicole Kidman. Okrem nej je v kurze pastelová ružová, ryšavá a medené odtiene v hnedých vlasoch.
Na obrázku vľavo vidíte príklad pastelovo-ružovej farby.

 

Melír

Táto technika farbenia a zosvetlenia bude stále v kurze. Prispôsobuje sa súčasným trendom a ako sme už spomenuli, dnes sa melíruje viacerými farbami, aby sa dosiahol prirodzený efekt.
Melír je ako oblečenie a môže opticky vyčariť zaujímavé efekty. Strihom a farebnosťou sa môže tvár zoštíhliť alebo rozšíriť, vlasy môžu tiež pôsobiť objemnejšie než reálne sú.
Melír má teda nespočetne mnoho výhod a vyzerá dokonca dobre aj v šedivých vlasoch.
Celebritní vlasoví stylisti sa zhodujú v trende pre rok 2019: orámovanie tváre so svetlými prameňmi pri tvári.

zosvetlenie vlasov melír

 

Ombré

Určite ste sa so štýlom farbenia ombré už stretli. V dnešnej dobe sa ani nedá povedať, že odrasty by boli nejaké faux paux.
Ombré totiž pracuje s gradáciou farieb: tmavé korienky prechádzajú do niekoľko odtieňov bledších koncov. Farebný prechod môže byť aj opačný, vtedy ide o dvojtónový look. Na rozdiel od balayage a melíru, ombré nepracuje s jednotlivými prameňmi.

Farebný prechod sa láme približne v oblastí uší, zvyšná časť vlasov je pokrytá inou farbou. Samozrejme, že prechod by mal byť dobre tieňovaný a nie rovný ako schod. Aj napriek novým vlasovým trendom, ktoré vstupujú na scénu, ombré ešte neodzvonilo a stále je v kurze. Viac sa však experimentuje s hravými farbami a kombináciami s pastelmi či žiarivými odtieňmi.

zosvetlenie vlasom ombré

 

 

Balayage

Melír sa farbí na celé pramene od korienkov až po končeky, ktoré sa potom zabalia do alobalu.
Balayage farbí pramene s odstupom od korienkov a plynulými ťahmi štetca po prameňoch sa vytvoria farebné spojenia rôznej intenzity. Farba sa nanáša na dĺžky a predovšetkým tam, kde lemujú tvár. Prechody sa tónujú jemne a tlmene, aby bol výsledok, čo najprirodzenejší. Balayage má pôsobiť, ako by vám niektoré pramene prirodzene vyťahalo slnko.

Vedeli ste o tom, že pri tejto technike sú podstatné aj také detaily ako tvrdosť štetín štetca, ktorým sa nanáša farba?
Tvrdý štetec totiž prejde skrz vlas a pri balayage zosvetľovaní je krajšie, ak štetec vlas iba hladká po povrchu, čo umožnia jemné štetiny štetca.

Balayage ostáva stále v kurze a inšpiráciou vám môže byť takmer každá herečka či speváčka, ktoré sú tomuto prirodzenému farbeniu verné už dlhé roky.  Pre príklad uvedieme Jennifer Aniston či Sarah Jessicu Parker 🙂

balejáž

Pre LepšíDeň.sk pripravila beauty blogerka Drew.
Foto: Pixabay, Unsplash, Burst. 


Zdielať

About Author

Drew beauty blogerka

Beauty blogerka Drew má vlastný blog, ktorý spustila v apríli 2015 a za ktorý vyhrala v roku 2017 ocenenie Bloger roka. Sympatická brunetka je známa aj v zahraničí a zažiarila ako plus size modelka. Miluje blogovanie aj modeling. „Dlho mi ľudia hovorili: ´Ty si taká fotogenická, mala by si robiť modelku...´ Ja som sa vždy musela smiať a myslela som si – v našich končinách? S mojou konfekciou? A to som “len” 42.“ Dnes je to realita, je vyhľadávaná, obľúbená a rada píše aj pre LepšíDeň.sk :-)

Komentáre sú uzavreté.