Vianoce bez stresov. Tipy na vianočné darčeky aj dekorácie

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Už sa to blíži, každým dňom sú Vianoce bližšie a vy možno horúčkovito hľadáte, čím obdarovať svojich najbližších, či priateľov. S tým síce súvisí aj panika v obchodných centrách, tlačenica za pokladňami v potravinách, ale tiež príjemné záležitosti ako sú stretnutia s priateľmi na varenom punči či s rodinou pri vianočnom stromčeku.
V tomto zhone asi každý privíta dobré rady, ako si celú stresovú situáciu okolo Vianoc uľahčiť. Máme pre vás zaujímavé tipy na darčeky pre mužov, ženy aj deti. Ale tiež odporúčania na vianočné dekorácie.

 

Vianočné darčeky

Je veľmi ťažké zovšeobecňovať, čo kúpiť žene, mužovi či dieťaťu, keďže každý má iné záujmy a záľuby. Niekto má rád vtipné, niekto romantické a iný praktické dary.
Napriek tomu sme si dovolili vybrať pre vás niekoľko osvedčených tipov, ktoré môžu byť užitočné nielen na Vianoce ? Možno sa inšpirujete.

darček ikonaVianočný darček pre ženu

Podľa rebríčka najpredávanejších darčekov pre ženy na slovenských e-shopoch vyhráva kozmetika a oblečenie. Ako sa však trafiť do veľkosti či kúpiť správne produkty?
Nuž, ak nejdete na istotu podľa toho, čo vám žena povedala, že potrebuje, jednoducho jej kúpte poukážku do daného internetového či kamenného obchodu ? Načo budete riskovať, ak jej môžete urobiť radosť aj darčekom podľa vlastného výberu?

Ak má radšej personalizované predmety, zamerajte sa na handmade segment. Skoro každý slovenský výrobca či dizajnér ponúka vianočné poukážky.
Pri oblečení sa môžete zamerať aj na poukazy personálnej stylistky či revízie šatníka. Personálny styling je veľmi príjemná záležitosť. Stylistka príde k žene domov a pomáha jej pracovať s jej existujúcim šatníkom.
Alebo jej doprajte niekoľko vstupov na masáž, manikúru, pedikúru… viete koľko žien túži po relaxe v tejto podobe, no ťažko si nájdu na seba čas?

Veľmi obľúbená je elektronika typu elektrická zubná kefka, inteligentné hodinky alebo smoothie maker.
Ženu treba počúvať, na čo sa sťažuje, že jej chýba a na čo nemá čas. Píšte si tieto podnety počas roka niekam do poznámok a veľmi rýchlo prídete k zoznamu želaní, ktorý bude na konci roka super ťahákom.

šťastná žena Vianoce

 

darček ikonaVianočný darček pre muža

Na slovenských e-shopoch sa v tejto oblasti najviac predávajú mobily, pracovné náradie či elektronické potreby ako holiaci strojček.
Muži majú radi elektroniku a tak nie je ťažké vybrať daný typ produktu na základe konkrétnych záujmov. Ten môj raz dostal zastrihávač brady a vlasov, iný rok prenosný box na náradie či škatuľku na hodinky.

Vždy som sa snažila mu dať praktické aj personalizované darčeky. Napríklad dvakrát dostal pomaľované tričko. Na handmade portáli som si našla, kto sa tomu venuje a vybrala som motív.
Keďže rád hrá na gitaru, raz dostal namaľovaný rozbor gitary, z čoho je do dnešného dňa nadšený!

Ak je váš chlap autičkár, pozrite sa na stavebnice áut. Áno, ide o „angličáky“ pre dospelých, kde si treba miniatúru auta poskladať od základov a aj ho namaľovať.
Milé sú aj vtipné darčeky ako sprchový gél v tvare nádoby oleja do motora či v obale ako pivo. Platí to isté ako so ženami, chlapov treba počúvať, na čo sa sťažujú a čo im chýba, pretože sami si danú vec kúpia málokedy ?

 

darček ikonaVianočné darčeky unisex

Tipy na dary, ktoré môžu potešiť obe pohlavia sú napríklad aj zážitkové, ktoré môžete využiť aj pri deťoch. Zľavových portálov je neúrekom a určite tam nájdete nejakú zábavu, na ktorú by ste si inak možno netrúfli. A zážitok vám ostane v pamäti do konca života.
Schválne, vybavujete si aké hmotné darčeky ste dostali tak 5 rokov dozadu? S mužom sme si napríklad začali dávať aj letenky. Romantické či wellness pobyty sú tiež dobrou voľbou.

Ak chcete kúpiť nejaký hmotný darček, no nemáte konkrétnu predstavu, poukazy sú najlepšou voľbou. Výber necháte na partnerovi a nikto nebude sklamaný, že mu darček nesadol. Poukážky viete aplikovať na nákup kozmetiky, parfumov, oblečenia, doplnkov, kníh, elektroniky alebo na služby ako kaderníctvo, manikúra, masáž, holičstvo, cvičenie a podobne.

sviečka bambus

 

Vianočne a ekologicky

S Vianocami sa viaže aj veľa spotrebného materiálu a odpadu. Mnohé baliace papiere sú voskované, čo znamená, že sa nedajú separovať a recyklovať.
Zamerajte sa na kúpu recyklovaného baliaceho papiera či ešte lepšej formy – látkových vrecúšok. Tie nájdete v ekologicky zameraných kamenných či internetových obchodoch, prípadne na handmade portáloch.
Rôzne značky ponúkajú balíčky ušité zo záclon či zo starého oblečenia. Vrecká sú milé, zaberú menej času pri balení darčekov a hlavne, ostanú obdarovanému. Ten môže vrecko ďalej využívať na rôzne účely.
Takto sa môžete kreatívne zabaviť aj vy a vytvoriť balenie zo starej košele, vreckovky alebo novín. Na internete je množstvo návodov ako na vlastnoručný baliaci materiál.

zero wastePrečítajte si tiež
Domácnosť bez odpadu. Tipy a triky.

 

Chutné Vianoce

Veľmi dôležité je samozrejme aj príprava jedla – sladké a slané, ryba, kapustnica, hríbovica…
Skúste si pečenie a varenie rozplánovať tak, aby vám neostali kvantá jedla, ktoré po sviatkoch budete musieť vyhodiť.
Krémové zákusky majú rozhodne kratšiu životnosť ako suché, ktoré vydržia aj mesiac. Pozrite sa už teraz do chladničky a kalkulujte, čo môžete zužitkovať. Nepotrebujete mať pripravené jedlá pre náhodné návštevy, nukleárnu katastrofu či nebodaj na Silvestra. Každý je už predsa majonézového šalátu prejedený a v prípade potreby urobte radšej čerstvý ako vyhadzovať pokazené jedlo.
Slovenská domácnosť bežne vyhadzuje 30% potravín do koša. Koľko to musí byť počas Vianoc? Skúste šetriť životné prostredie, vaše peniaze a v konečnom dôsledku sa vám odvďačí aj váš žlčník.

škorica, orechy, koláčiky

 

Vianočné dekorácie

Zdobenie domácnosti je parketou žien. Vyžívame sa v dolaďovaní detailov a vytváraní tej najlepšej vianočnej atmosféry. Vianoce sú čarovné, či už má niekto radšej gýčovo prehnanú výzdobu alebo sa drží skôr prírodných materiálov.
Farby Vianoc začínajú naberať na trendovosti rovnako ako móda a každý rok je v kurze iná farba. Myslím, že je dosť toho, že sa ženieme za trendami v obliekaní. Vianoce sú čarovné, či už máme stromček v najmodernejšej farbe alebo nie.
Nechajte sa však inšpirovať – aký stromček, stuhy, hviezda, menšie doplnky, aby bol celok dokonalý. Pozrite si tradičné, ale aj netypické vianočné trendy roka 2018.

Ak chcete byť trošku zero waste aj v dekoráciách, siahnite po drevených ozdobách. Sú nadčasové a vydržia mnoho rokov.
Veľmi pekne pôsobia aj prírodné ozdoby ako šišky, vetvičky, sušené ovocie a sušené koreniny. Ak máte deti, zapojte ich do výroby ozdôb či vencov. Sama som ako dieťa zvykla vyrábať dekoratívne vence na dvere či adventné, v ktorých som sa kreatívne vyžívala ?

Ostáva nám len popriať vám pokojné sviatky bez zhonu a stresov!
Myslite na to, že srdce máme len jedno a netreba si robiť hlavu z každej maličkosti, ak všetko nevychádza podľa plánov ?
Šťastné a veselé vám želá LepšíDeň.sk

Pre LepšíDeň.sk pripravila beauty blogerka Drew.


Zdielať

About Author

Drew beauty blogerka

Beauty blogerka Drew má vlastný blog, ktorý spustila v apríli 2015 a za ktorý vyhrala v roku 2017 ocenenie Bloger roka. Sympatická brunetka je známa aj v zahraničí a zažiarila ako plus size modelka. Miluje blogovanie aj modeling. „Dlho mi ľudia hovorili: ´Ty si taká fotogenická, mala by si robiť modelku...´ Ja som sa vždy musela smiať a myslela som si – v našich končinách? S mojou konfekciou? A to som “len” 42.“ Dnes je to realita, je vyhľadávaná, obľúbená a rada píše aj pre LepšíDeň.sk :-)

Komentáre sú uzavreté.