Viber prichádza s novými funkciami. Kvízy, lepšia galéria aj poznámky

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Známa a obľúbená komunikačná aplikácia prichádza s tromi novými funkciami pre online vzdelávanie: možnosť organizovať kvízy, vylepšenú galériu a pripomienky v poznámkach.
Pozrime sa na ne bližšie.
Rakuten Viber je popredná svetová aplikácia pre bezpečnú komunikáciu. Teraz má novinky, ktoré majú pomôcť učiteľom, rodičom a študentom lepšie komunikovať. Táto aktivita je súčasťou dlhodobej snahy Viberu poskytnúť v aplikácii vhodné nástroje pre online vzdelávanie. Komunikačná aplikácia tak prináša možnosť organizovať kvízy v skupinách aj komunitách, vylepšenú galériu a pripomienky vo funkcii „Poznámky“.

 

Kontrolné kvízy pre učiteľov

Kvízy v aplikácii umožnia učiteľom ľahko a rýchlo zistiť, aké sú vedomosti študentov vo vybranej oblasti alebo predmete.

Usporiadať kvíz je veľmi jednoduché:

  • Vyberte si komunitu alebo skupinu, kde chcete kvíz usporiadať a kliknite na ikonku ankiet v spodnej lište.
  • Vyberte si režim pre kvízy, napíšte otázku, zadajte odpovede a ak chcete, tak aj vysvetlenie prečo je daná odpoveď správna.
  • Vyberte správnu odpoveď a kliknite na “Vytvoriť”.

Členovia skupiny alebo komunity môžu vidieť jednotlivé možnosti a správnu odpoveď. Krátke vysvetlenie odpovede sa dozvedia až vtedy, keď sami poskytnú svoju odpoveď. Odpovede jednotlivcov zostávajú v komunitách skryté aj pre toho, kto kvíz vytvoril. V skupinách môže vidieť jednotlivé odpovede aj autor kvízu. Táto nová funkcia je užitočná pre každého, kto si potrebuje overiť u ostatných, či niečomu porozumeli, aké majú vedomosti z danej témy alebo len tak, pre zábavu.

“Na konci minulého školského roka dostalo online vzdelávanie úplne novú podobu. Z postupného procesu sa stalo niečo, čo bolo treba riešiť okamžite. V rozpätí niekoľkých dní sa proces vzdelávania presunul zo školských tried do domáceho prostredia. Študenti, učitelia a rodičia vytvorili na Viberi mnoho komunít, ktoré im pomohli s komunikáciou a všeobecne so vzdelávaním.
Keď sa pozrieme na čísla používateľov komunít v rovnakom období pred rokom, vidíme, že tento rok sa ich číslo zdvojnásobilo. To ukazuje, že Viber je dnes v oblasti vzdelávania veľmi užitočným nástrojom, ”
povedala Anna Znamenskaya – Chief Growth Officer v spoločnosti Rakuten Viber.

viber prichádza s novými funkciami

 

Vylepšená galéria a pripomienky

Viber sa zaviazal, že bude maximálne podporovať a rozširovať nástroje vhodné pre oblasť vzdelávania. Ku kvízom pridáva aj vylepšenú galériu, ktorá umožňuje lepšiu správu fotiek, videí či súborov alebo pripomienky v poznámkach, ktoré upozornia na blížiace sa termíny.

Pre tých, ktorí chcú zdieľať niečo zábavné je tu možnosť vytvárať vlastné GIFy alebo samolepky a tiež reagovať na správy. Hlasové alebo video správy sú tiež skvelou možnosťou, ako oznámiť niečo rýchlo a osobne. 

Najnovšie informácie o aplikácii Viber sú vždy pripravené v oficiálnej komunite Viber Slovakia. Tu sa dozviete novinky o nástrojoch v aplikácii a môžete sa tiež zúčastniť zaujímavých ankiet.

O platforme Rakuten Viber
Rakuten Viber spája ľudí. Nezáleží na tom, kto sú, alebo odkiaľ sú. Naša celosvetová užívateľská základňa má prístup k celému radu funkcií, ako sú individuálne rozhovory, videohovory, skupinové zasielanie správ, novinky a diskusia so svojimi obľúbenými značkami a celebritami. Našim užívateľom prinášame bezpečné a slobodné prostredie na zdieľanie svojich emócií.

Rakuten Viber je súčasťou Rakuten Inc., svetového lídra v oblasti e-commerce a finančných služieb. Je oficiálnym komunikačným kanálom FC Barcelona a oficiálnou aplikáciou na zasielanie správ a telefonovanie pre Golden State Warriors.
Pridajte sa k Viberu a užite si najlepší komunikačný zážitok na svete!
Zaujímajú vás ďalšie informácie o Rakuten Viber? Nájdete ich tu brand center.

— PR článok —
Foto: Viber


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.