Viete, čo o vás prezradia topánky, milé dámy? Zadaná, rozvedená, singl…

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Je všeobecne známe, že topánky o nás veľa hovoria. Skúste sa posadiť na lavičku alebo niekde v obchodnom centre a sledovať okoloidúcich. Podľa topánok a štýlu obuvi viete neraz uhádnuť, či ide o študenta alebo zamestnanca, manažéra, či manuálne pracujúceho človeka. Podľa topánok žien sa však dá zistiť aj to, či je zadaná, slobodná, singl, rozvedená ap.

Vedci totiž zistili, že v rôznych obdobiach nášho života sa aj rozlične obúvame. A odráža sa v tom nielen vek, majetok, ale tiež duševné rozpoloženie, či vzťahy. Psychológovia na University of Kansas robili štúdiu, nakoľko dokáže typ topánok vystihnúť našu povahu a momentálnu situáciu. A čo zistili?

 

Čo o vás prezradia topánky…

Psychológovia zistili, že podľa typu topánok dokážete odhadnúť emocionalitu, politické názory, vek aj otvorenosť daného človeka. Topánky majú síce praktický účel, ale slúžia aj ako neverbálny, symbolický odkaz.

Logické a celkom predvídateľné sú zistenia typu: drahé topánky nosia ľudia, ktorí chcú ukázať svoje bohatstvo… extravagantné topánky zasa extrovertné povahy, ktoré sa rady predvádzajú. Čisté, no mierne obnosené topánky nájdete na nohách svedomitých ľudí. Praktické topánky zasa nosia príjemní, ústretoví ľudia a agresívne povahy majú rady členkové topánky.

  • Puntičkári majú topánky v perfektnom stave, aj keď nie sú nové.
  • Pokojné povahy nemajú problém nosiť aj menej pohodlnú obuv.
  • Bezchybné a často nové topánky preferujú ľudia, ktorí majú strach z odmietnutia.
  • Funkčnú obuv nosia hlavne ľudia, s ktorými sa ľahko vychádza.
  • Voľnomyšlienkári  a liberáli nosievajú lacnejšiu a ošúchanú obuv.

pohodlné - čo o vás prezradia topánky

 

Topánky a partnerský vzťah

Podľa topánok u žien sa dá tiež predvídať, v akom je vzťahu – či je slobodná, rozvedená, má dieťa, dve alebo tri ap. Ak má žena vysoké podpätky, očakávajte, že má aj dobre živené ego, je mierne útočná, vie sa presadiť a snaží sa tak ešte zvýšiť svoje sebavedomie.
A ako je to teda s tými vzťahmi vs topánky?

ikona topankyLodičky nosia najmä singl

Dievčatá a ženy, ktoré nemajú partnera, ani deti rady nosia lodičky na podpätku. Nemusia sa starať o rodinu, ale skôr sa sústredia na seba – aby boli skvele oblečené a dobre namaľované. Doplnky oblečenia a najmä topánky majú pritiahnuť pozornosť mužov, potenciálnych partnerov.
Napokon, po práci ju nečaká maratón chodenia po obchodoch, vyzdvihnúť dieťa, zaviesť na krúžok…v lodičkách by to bolo dosť zložité 🙂

 

ikona topankyPoltopánky nosia zadané

Poltopánky sú vkusné, príjemné na nosenie a stále elegantné. Táto dáma je už zadaná, má priateľa, takže chce stále vyzerať šik, sexy a žiadúca. No zároveň si chce už oddýchnuť od lodičiek, mať pohodlnejšiu obuv…veď už sa netreba až tak snažiť 🙂

 

ikona topankyIhličky pre rozvedené

Špicatá a jemne spevnená špička, pevná výstuž päty, ihličkový podpätok aspoň 10 cm… takéto topánky dávajú žene pocit exkluzivity. V ihličkách máte pocit, že ste krásna, sexi, žiadaná a že nemáte núdzu o mužov. Chodiť v nich nie je nič jednoduché, ale vy ukážete, že si to môžete dovoliť. Neraz sú to rozvedené ženy, pokojne v strednom veku, ktoré si potrebujú napraviť sebavedomie, užiť si konečne po rokoch nevydareného manželstva, prejaviť svoju ženskosť a ukázať svetu, že s ňou ešte musí rátať. Ona si to predsa zaslúži, tak prečo by sa neukázala v nápadných ihličkách, no nie?

ihličky - čo o vás prezradia topánky

 

ikona topankyŽeny s jedným a viac deťmi

Tam už neprichádzajú do úvahy žiadne lodičky, či vyššie podpätky (iba ak by mala mamička stálu opatrovateľku a pracovala na vyššej pozícii).
Keď má jedno dieťa, zvolí si napríklad plátenné tenisky s gumenou podrážkou. Prvé dieťa prináša do rodiny chaos, opatrnosť, veľa práce a obáv. Predsa len chcete urobiť všetko dokonale…a na vyberanie sexi obuvi nezostáva čas ani chuť. Na prechádzke s kočíkom je lepšie v plátenkách…aj do obchodu sa v nich beží pohodlnejšie.

Pri dvoch deťoch sa žena ešte viac uvoľní, pokiaľ ide o topánky…a zvolí ešte pohodlnejší typ, povedzme kroksy. Rýchlo nazujete, vyzujete, sú voľné, nemusíte zaväzovať, či zapínať zips. Keď už máte dve deti, máte starostí vyše hlavy a príliš neriešite, ak vybehnete von po niečo v kroksách, však?

Tri a viac detí…nuž, to chce niečo ešte pohodlnejšie. Dámske šľapky sú istota – nestoja veľa, sú veľmi pohodlné, dnes už dokonca v rôznych módnych dizajnoch. Sú štýlové, niektoré majú aj jemný podpätok, takže potešíte v sebe aj časť ženy, ktorá volá po elegancii. Tri deti vás už naozaj vyťažia na maximum, takže nemáte čas zaoberať sa topánkami.

starostlivosť o topánkyPrečítajte si tiež
Starostlivosť o topánky. Tipy, aby vydržali dlhšie.

 

Prirodzene, každý prieskum a štúdia majú svoje medzery…a niekedy ich treba brať s nadhľadu a pobavením 🙂 To je vlastne aj cieľ tohto článku. Stále však platí, že topánky sú veľmi často podvedomým, neverbálnym odkazom: toho, čo práve prežívate, ako sa snažíte vyzerať a kto vlastne ste.
Nedá sa zaškatuľkovať ženy, či ľudí všeobecne na základe vyššie popísaných postrehov a pravidiel. No oplatí sa sledovať topánky druhej strany, pretože veľa vám o sebe prezradia: či už na prvom rande, pri rokovaní s potenciálnym klientom, na pohovore do novej práce, s ľuďmi na párty ap.

Foto: Pixabay.com, Shutterstock.com, Pexels.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.