Výbava, vďaka ktorej ste pred najčastejšími rizikami na ceste finančne krytí

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bezpečnosť a spoľahlivosť sú pri jazde autom kľúčové. Existuje však niekoľko rizík, ktorým môže byť váš výlet vystavený. Preto je dôležité mať správnu výbavu, ktorá vám pomôže zaistiť bezpečnú a pohodlnú jazdu.
Ktoré prvky tvoria výbavu, vďaka ktorej ste pred najčastejšími rizikami na ceste finančne krytí?

Správna povinná zmluvná poistná ochrana

Povinné zmluvné poistenie, ktoré si dnes veľmi rýchlo môžete vybrať online a jeho cenu vypočítať s pomocou jednoduchej PZP kalkulačky, je základným krokom k zabezpečeniu svojho vozidla.

Tento inteligentný nástroj vám umožňuje v priebehu niekoľkých sekúnd porovnať všetky na trhu dostupné poistné tarify od rôznych poisťovní a vybrať si tú najvhodnejšiu ponuku pre vás. Správne zvolené PZP vám tiež poskytne finančnú ochranu v prípade nehody alebo inej nepríjemnej situácie na cestách.

Funkčné výfukové potrubie

Výfuk je kritickou súčasťou vášho vozidla, a jeho porucha môže ovplyvniť výkon motora a bezpečnosť jazdy. Pravidelná kontrola a údržba dôležitého výfukového potrubia sú preto nevyhnutné pre optimálnu prevádzku vášho auta. Ak zaznamenáte neobvyklý hluk, zápach alebo iné príznaky, kontaktujte najbližší servis alebo iného odborníka.

Súprava na opravu pneumatík

Defekt pneumatiky môže byť nepríjemnou situáciou, ale správna súprava na opravu vám môže ušetriť váš čas a úsilie. Táto súprava zahŕňa kompresor vzduchu a tesniaci prostriedok, ktorý vám umožní dočasne opraviť defekt a dostať sa na bezpečné miesto pred ďalším krokom.

ako postupovať pri dopravnej nehodePrečítajte si tiež
Ako postupovať pri dopravnej nehode? Informácie a tipy.

Núdzová súprava

Núdzová súprava by mala obsahovať základné položky ako svetelný kužeľ, výstražný trojuholník a reflexnú vestu. Tieto predmety vám pomôžu byť dobre viditeľní v prípade nehody alebo poškodenia vozidla. Zabezpečte preto, aby bola táto súprava vždy vo vašom aute, aby ste v prípade núdze mohli podniknúť všetky dôležité kroky a zachrániť nielen auto, ale aj život.

Výstrahy a kontrolky

Moderné autá sú vybavené rôznymi výstrahami a kontrolkami, ktoré vás upozorňujú na potenciálne problémy. Venujte ich dobrému stavu pozornosť a overte si, či správne reagujú. Rýchla reakcia môže zabrániť väčším problémom a neplánovaným výdavkom.

Správna výbava a starostlivý prístup k vášmu vozidlu môžu výrazne zvýšiť bezpečnosť a pohodlie plánovaných aj neplánovaných ciest. Dobre si preto svoje auto vždy prekontrolujte, myslite na krytie v podobe kompletného PZP, venujte pozornosť funkčnosti základných prvkov vozidla a majte v aute základnú výbavu prvej pomoci, ktorá je koniec koncov povinná.

chránení pred rizikami na ceste

TS, foto: Nejron Photo/Shutterstock.com a NONGASIMO/Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.