Vybavte si kuchyňu len kvalitnými spotrebičmi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vedeli ste, že slovenská kuchyňa bola kedysi na vrchole európskej gastronómie? Už v roku 1870 vyšla prvá kuchárska kniha v slovenskej reči s 1500 receptami. Pred dvesto rokmi mali meštiaci kvalitné suroviny k dispozícii, neboli ani drahé a tak sa postupne rodiny i návštevy čoraz radšej stretávali v kuchyni. V mnohých mestách, aj na dedinách to vlastne zostalo dodnes. Návštevy sa neťahajú do obývačky, či inej izby, ale vyhľadávajú hneď kuchyňu.

Preto je dobré zariadiť si ju tými najmodernejšími spotrebičmi, ktoré však budú aj užitočnými pomocníkmi pri varení. Aby ste mali všetko po ruke, nemuseli ste odbiehať a vedeli ste pripraviť pre návštevu i rodinu to, čo im bude naozaj chutiť.
Máme pre vás pár tipov, na čo by ste mali myslieť napríklad pri výbere grilu, mixéru a odšťavovača, ktoré sú už bežnou súčasťou kuchýň. Ich výber nemusí byť vždy jednoduchý a radšej si nechať vopred poradiť, ako neskôr ľutovať.

 

Elektrický gril aj na doma!

Grily rozdeľujeme podľa toho, na aké palivo sa využívajú. Na trhu nájdeme grily na drevené uhlie, plynové grily, ale najmä elektrické grily, ktoré sú určené práve do domácností.
Pokiaľ ide o grily na elektrickú energiu, vzhľadom na svoju veľkosť sú praktické, neprodukujú dym a môžete ich využívať pokojne v kuchyni či na záhrade. A bez toho, aby ste tým obťažovali susedov.
Nutné je však počítať s pravidelnou údržbou, keďže ohorky z jedla môžu po čase nepríjemne zapáchať. Ba dokonca poškodiť povrch platní.

Pri elektrickom grile do bytu by ste mali prihliadať na:

  • kvalitnú, nepriľnavú povrchovú úpravu (QuanTanium)
  • veľkosť a prenosnosť (podľa toho, kde ho chcete používať)
  • príkon (aspoň 1 700 W) a možnosti regulácie teploty
  • jednoduchosť údržby a čistenia.

vybavte si kuchyňuVybavte si kuchyňu kvalitnými spotrebičmi.

 

Obľúbený nápoj za pár sekúnd

Snáď každý, kto niekedy vstúpil do kuchyne, potreboval mixér. Či už na prípravu obľúbeného ovocného smoothie, lahodnej sviečkovej či prípravu majonézy. Jednoducho k čomukoľvek! V obchodoch nájdeme tyčové, ale i stolné varianty, ktoré patria medzi najpopulárnejšie. Pri výbere si dajte záležať, aby bol príkon mixéra vyšší, v opačnom prípade by sa mohol prehrievať a počas mixovania by ste museli robiť pauzy.

Čím je mixér ľahší, tým je manipulácia jednoduchšia. A ak patríte medzi „zábudlivcov“, zvoľte mixér s automatickým zastavením v prípade, že by ste ho zabudli vypnúť.
Kovové mixéry sú vždy odolnejšie ako plastové, tak si neváhajte priplatiť. Myslite na dĺžku kábla, možnosť používať rôzne nadstavce a príkon motorčeka minimálne nad 450 W.

vybavte si kuchyňu mixér

Šťava pre vaše zdravie

Dnes sú čoraz populárnejšie všakovaké šťavy. Z ovocia i zeleniny.
Pri výbere vhodného odšťavovača by ste v prvom rade mali vedieť, aké šťavy, teda z ktorého ovocia a zeleniny máte najradšej. A tiež o ktorých viete, že ich budete konzumovať najčastejšie.
Pretože odšťavovač na koreňovú zeleninu nemusí byť vždy vhodný na mäkké ovocie a naopak. Ak sa chystáte odšťavovať viac ako liter, zvoľte trebárs odstredivý odšťavovač, ktorý šťavu pripraví za pár sekúnd.

V prípade, že nepotrebujete práve dva litre šťavy, ale len pol litra, postačia vám cenovo dostupné nízkootáčkové odšťavovače. Po určitej dobe (zväčša 30 minút) však potrebujú „oddychovať“.
Bežný výkon býva zväčša okolo 700 W, no menšie nízkootáčkové môžu mať výkon 300 W, ba dokonca aj menej. To sa ale neodporúča vzhľadom k slabšiemu výkonu.

vybavte si kuchyňu odšťavovač

— PR správa —

Pozrite si naše lahodné RECEPTY.


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.