Spojte príjemné s užitočným. Prácu s oddychom

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Poznáte ten pocit, keď chcete vypadnúť zo sveta povinností, v práci je toho na vás viac ako dosť a stereotyp domácnosti vás ubíja? Jednoducho potrebujete všetko hodiť za hlavu a aspoň na chvíľu vypnúť. Zaradiť nižšiu rýchlosť.
Najlepším riešením je vtedy zmeniť prostredie a dopriať si odpočinok. Psychológia majú v tomto jasno. Strávte nejaký čas mimo miest, ktoré tak dôverne poznáte. Nechajte svoje každodenné povinnosti doma a odviažte sa. Relax vo dvojici či nezvyčajný teambuilding po novom môžu byť tým správnym riešením. Proste – spojte príjemné s užitočným.

Áno, práca by vás mala baviť. Inak sa podľa mentorov nedá robiť dlhodobo. Každý zamestnanec by mal nájsť aspoň časť z náplne práce, ktorá ho baví. Pod pojmom práca sa však neukrýva len samotné pracovné povinnosti. K práci patrí aj prostredie, v ktorom svoje zamestnanie vykonávate, a predovšetkým kolektív, s ktorým pracujete.

 

Príjemné s užitočným

Medzi vami a ľuďmi v práci vznikajú kolegiálne vzťahy, ktoré je tiež potrebné budovať a pestovať. Aby sa vám dobre pracovalo. Skvelou príležitosťou sú teambuildingové aktivity.
Buďte vy ten iniciatívny a dajte návrh. Inšpirujte iných. Ak máte možnosť, vymeňte posedenie s kolegami za pracovným stolom za rôzne druhy zábavy mimo kancelárie.
Tiež môžete presuúť miesto konania firemných mítingov, akcií či konferencií na neopozerané miesta. Najmä zamestnávatelia by mali pamätať na staré známe „spokojný zamestnanec – spokojný zamestnávateľ“ 🙂

 

Kde, ak nie vo firme?

Teraz sa možno pýtate, kam svojich zamestnancov, kolegov alebo firemných partnerov vziať? Predovšetkým personalisti musia neustále vymýšľať pútavý program a plán rozvoja zamestnancov, ktorí vo väčšine času sedia zatvorení v kanceláriách a bojujú s množstvom pracovných povinností.

Protipólom k hektickému pracovnému tempu je zážitok spojený s relaxom v lone prírody. Mimo ruchu veľkomiest. Ideálnym tipom pre západniarov aj východniarov sú Nízke Tatry. Ak spočítate všetky pre a proti, objavíte hotel v Jasnej ideálny na teambuildingové aktivity.

masáže príjemné s užitočnýmPrečítajte si tiež
Masáže, ktoré vám pomôžu a vylepšia deň.

 

Osviežujúce nápady na teambuilding

Čaro prírody je nezameniteľné. Osvieži nielen telo, ale aj ducha. Dokonca aj toho tímového. V zime si v Jasnej môžete doprajete lyžovačku s kolegami. V lete či na jeseň pri lúčoch babieho leta sa môžete schladiť v neďalekých aquaparkoch. Navyše, celoročne si môžete naplánovať zaujímavú túru v Nízkych Tatrách.
Vzbuďte v sebe pocit, že nie ste len obyčajnou pracovnou silou. Majte svoju cenu, preto sa nechajte odmeniť aj inými netradičnými možnosťami na upevňovanie kolektívu. Tu je zopár návrhov:

 

Na výlete lanovkou

Jednou z možností, ktoré v hoteli v Jasnej máte, je lanovka. Tá vám dopraje trochu adrenalínu. Vyveziete sa ňou až na samotný vrchol Chopka, kde zrazu nebudete vidieť len čierno-biele riešenia pracovných problémov. Otvorí sa pred vami nádherný výhľad na krajinu zo všetkých štyroch svetových strán. Želáte si ďalší bonus? Koktejlová párty váš smäd po nových zážitkoch a prehlbovaní vzťahov so spolupracovníkmi určite uhasí.

 

Nový vietor do pracovných vzťahov

A to doslova! Veterný tunel preverí váš charakter z inej strany. Podpora tímu a odvaha sú pri tejto adrenalínovej atrakcii na mieste. Zažijete silu hurikánu. Môžete si vyskúšať lietanie a vznášanie pri úžasných rýchlostiach. A stále pod dohľadom skúseného inštruktora, takže žiadne strachy 🙂

príjemné s užitočným veterný tunel

Párty na rovníku, párty v horách

Dobré by bolo osláviť aj vaše doterajšie úspechy, čo poviete? Tropická párty je pre to ako stvorená. Zároveň si navzájom dokážte, kam až sa spoločnými silami viete ešte dostať. Nočný pochod prírodou Tatier vám pripomenie vaše nekonečné možnosti a doplní odhodlanie vydať sa za ďalšími pracovnými dobrodružstvami.

 

Firemná akcia ako nikdy pred tým

Ak vás čaká stretnutie s pracovným partnerom alebo partnermi, ideálne je neutrálne miesto. Miesto, na ktorom nemá ani jeden z účastníkom pocit, že ten druhý je vo výhode, ako to býva napr. aj v športe. Aj preto je prostredie hotela Jasná tým pravým riešením. Zorganizujte tu nielen rokovanie, konferenciu alebo prezentáciu, ale napríklad aj firemný večierok.
Firemné akcie v Nízkych Tatrách budú patriť medzi nezabudnuteľné firemné podujatia.

 

Konferencie na rôzne témy

Jasná za vás vyrieši aj otázku, kde by sa mal konať kongres alebo konferencia. Aj na čerstvom vzduchu sa dá pracovať. V luxusnom hoteli v Jasnej máte na výber z viacero konferenčných sál, kde pohodlne usadíte až 280 hostí.

 

Nech prácu strieda relax

Po konferencii oceníte wellness. Symbiózu medzi vstrebávaním nových vedomostí a  oddychom docielite, ak sa necháte unášať hladinou vody. Vykúpte sa v krytom bazéne. Kúzlo, ktoré vytvára studený vzduch a teplá voda v externej vírivke v podobe jemnej pary, je potrebné zažiť.

Zohriať sa po túre môžete v rozličných saunách. Čerešničkou na torte môže byť aj zaslúžená masáž. Nechýbajú, samozrejme, ani procedúry ako zábaly, manikúra a pedikúra, pri ktorých si užijete oddych plnými dúškami.
Tak zahoďte stereotyp a zažite Tatry aj trochu inak. Teambuilding, míting alebo školenie z povinnosti sa razom premení na radosť.

—- PR správa —-


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.