Vychutnajte si Londýn. Doprajte si naň čas!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Cestovanie nebolo nikdy prístupnejšie a jednoduchšie ako dnes – nízkorozpočtové letecké spoločnosti ponúkajú letenky do atraktívnych destinácií skutočne za pár eur.
Nedávno to bol napríklad Ryanair, ktorý ponúkal letenky za 1 €. Povedzme spiatočná letenka Praha – Londýn vás stála 1,70 € a v takomto prípade je cestovanie skutočne pre každého.
Narazili ste na akciové letenky do Anglicka? Neváhajte a kupujte ich. Aj keď ste už boli v Londýne viackrát, stále vám má čo ponúknuť. A ak ste tam neboli ani raz, o to lepšie.
Čo vám Londýn, hlavné mesto Anglicka ponúkne?

 

Londýn a jeho jedinečná atmosféra

Ako si vychutnať Londýn čo najlepšie?
Jednoducho – nemôžete chvieť vidieť a zažiť všetko za víkend. To sa proste nedá. Je to príliš veľké mesto na to, aby ste mohli navštíviť všetky pamiatky, miesta a turistické atrakcie za 48 hodín. Dá sa to, ale z takého výletu by ste prakticky nemali nič.

Preto si urobte veľmi ležérny rozvrh, kde budete mať dosť času na pofľakovanie sa a nasávanie londýnskej atmosféry.
Kde začať? Ideálne pri Buckinghamskom paláci, odtiaľ sa peši dostanete k Westminsterskému palácu s Big Benom, Westminsterskému opátstvu a cez Westminsterský most až k London Eye. A to všetko pešo bez toho, aby vám odpadli nohy.
Aj vďaka tejto pomerne krátkej prechádzky nasajete veľa z londýnskej atmosféry – z pamiatok, ľudí, prostredia.

londýn

Pohľad na Londýn z London Eye je úchvatný.

Pre ženy aj mužov

Londýn je miestom, kde si na svoje prídu obe pohlavia. Ženy môžu navštíviť známu obchodnú Oxford Street s luxusnými butikmi, lacnými outletmi či pokladmi v secondhandoch. Objavíte tu všetko – vlnené dámske svetre, extravagantné sukne či posledné výstrelky módy.

Muži určite neodolajú futbalovej Premier League. Dnes hrá v najvyššej anglickej súťaži až 5 tímov z Londýna – Chelsea, Arsenal, West Ham, Tottenham a Crystal Palace.
Pozrieť sa na zápas ktoréhokoľvek tímu je určite obrovským lákadlom. Nechajte sa zlákať a užite si elektrizujúcu atmosféru.

 

Hyde park, puby aj zvierací cintorín

Londýn je aj mestom parkov, tým najznámejším je Hyde Park. Obrovský ostrov zelene v centre Londýna je vhodný na všetko – kultúru, piknik, prechádzky, behanie, či posedenie si na lavičke.
Okrem toho tu nájdete zvierací cintorín, ktorý vás opantá svojou atmosférou.
Odtiaľto sa môžete vybrať do typického londýnského pubu a ochutnať britskú kuchyňu, ktorú spláchnete anglickým ležiakom alebo niečím chutnejším.
Neváhajte a získajte letenky od KLM, Ryanair či Wizzair. Spoznajte toto krásne mesto na rieke Temža.

londýn

Doprajte si čas a vychutnajte si Londýn naplno.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.