Vychutnávajte si výlety aj počas jesene

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Každý deň môžete spoznať niečo nové a zaujímavé. Naša krajina má množstvo nádherných zákutí, kam sa rozhodne oplatí vybrať sa na výlety, či turistiku. Jesenná turistika má rozhodne svoje čaro, pomôže aj funkčné oblečenie.

Nemusíte ani veľmi rozmýšľať, kam na výlet. Medzi najznámejšie turistické destinácie rozhodne patria Tatry alebo Slovenský raj. Jesenné túry majú priaznivý vplyv nielen na vaše fyzické zdravie, ale aj psychickú pohodu. Chladnejšie rána, teplé dni sú ako stvorené na dlhšie, ale aj kratšie prechádzky v prírode. Nemusíte ísť na horské túry, zdolávať vrcholy a niekoľkokilometrové túry. Na spríjemnenie dňa a pookriatie na duchu vám postačí aj kratšia túra na pár hodín.

 

Jesenné počasie je nevyspytateľné

Náhle búrky, krátke lejaky, alebo prudké zmeny vetra sú v jesennom období časté. Ak vás práve toto odrádza od jesennej turistiky, stačí si len zaobstarať vhodné oblečenie. Ak máte radi turistiku, funkčné oblečenie by nemalo vo vašom šatníku určite chýbať. Od termoprádla až po jesenné bundy si môžete zaobstarať kompletné oblečenie na kratšie, dlhšie, alebo náročné vysokohorské túry.

 

Oblečenie na výlety a turistiku

žena na skale výhľadFunkčné oblečenie má úžasnú vlastnosť. Je vytvorené tak, aby vám zabezpečilo maximálne možné pohodlie.
Priedušnosť – vďaka tejto vlastnosti sa vlhkosť, ktorú vyprodukuje vaše telo odvádza von, preč od tela. Vlhkosť sa nekumuluje pod oblečením a vy sa nepotíte.
Ochrana – aj keď je toto oblečenie priedušné, neprepustí vonkajší chlad na telo. Okrem chladu je aj odolné voči dažďu a snehu. Nepremočí sa a vy tak zostanete v suchu a teple.

Pokiaľ si chcete zaistiť pri túre maximálny komfort zaobstarajte si kompletné funkčné oblečenie od termoprádla (tričká, tielka, spodné nohavice) cez svetre, pulóvre a roláky až po vrchné jesenné bundy. Každá z vrstiev má svoju funkciu. Bielizeň vás udrží v suchu a teple, sveter odvedie vlhkosť, ktorá by spôsobovala potenie a bunda vás ochráni pred chladom, dažďom a snehom.
Ak sa chystáte na jesenný výlet, stavte určite na jesennú bundu. Udrží vaše telo v suchu a teple a vy si budete môcť pokojne vychutnať krásy prírody.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.