Vytvorte si domáce dekorácie s pomocou fototlačiarne

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ako používať domácu tlačiareň na vytváranie dekorácií? Máme pre vás tipy na domáce dekorácie, ktoré môžete vytvoriť ľavou zadnou 🙂

Vytváranie domácich dekorácií pomocou fototlačiarne

Máte náladu na útulný domov? Potom s nami budete súhlasiť, keď povieme, že útulnosť nie je len o odvážnych veciach, ako sú krby alebo náušnice, ale aj o maličkostiach, ktoré môžu celkový dojem z interiéru posunúť o niekoľko úrovní vyššie.

Hovoríme napríklad o najrôznejších domácich dekoráciách, ktoré si môžete rýchlo a jednoducho vyrobiť pomocou domácej tlačiarne. Presne tak, ako to vášmu domovu vyhovuje. Že neviete, ktoré tlačiarne sú vhodné a do čoho sa pustiť? Povieme vám ako domáca tlačiareň na fotky dokáže spríjemniť prostredie.

Stena s rámčekmi na vytlačené fotografie

Ako používať domácu tlačiareň na tvorbu dekorácií?

Hneď na začiatku niektorých z vás pravdepodobne sklameme. Bohužiaľ, ak máte v domácnosti laserovú tlačiareň, máte úplne nevhodný model a nemá pre vás veľký zmysel začať tlačiť domáce dekorácie. Jedinou rozumnou domácou tlačiarňou na fotografie je atramentová tlačiareň, pretože len tá zvládne domácu tlač fotiek, obrázkov alebo všeobecnej grafiky vo veľmi dobrej kvalite. Preto je nevyhnutné vlastniť takúto tlačiareň.

Náš TIP
Nejde len o to, aby ste mali správnu tlačiareň na fotografie. Aby ste mohli vytvárať skutočne podarené domáce dekorácie, je potrebné zvoliť vhodné a kvalitné náplne. Ak teda máte značku tlačiarne HP, tak siahnite po kvalitných farbách do tlačiarní HP, v súčasnosti môžete vyberať medzi originálnymi alebo kompatibilnými náplňami, ktoré sú často totožnej kvality.

Po tlačiarni je druhým dôležitým faktorom správny papier na dekorácie. Najlepší je nepochybne fotopapier, ktorý vďaka špeciálnej povrchovej úprave a ďalším vlastnostiam nechá vaše výtlačky vyniknúť v maximálnej možnej miere.

Ak neviete, ako tlačiť fotky na fotopapier, máme pre vás dobrú správu – nie je to zložité. Stačí, ak ním v tlačiarni nahradíte štandardný kancelársky papier, nastavíte tlač na jeho formát, vyberiete maximálnu možnú kvalitu tlače a je hotovo. Potom už je všetko v rukách tlačiarne, ktorá vám v priebehu niekoľkých sekúnd vyrobí domáce dekorácie.

Okolie stola vyzdobené fotografiami

Výber správnej tlačiarne

Vráťme sa však na chvíľu k samotnej tlačiarni. Bolo by chybou myslieť si, že k úspechu stačí, že je atramentová. Ak ste totiž puntičkár, ktorý chce, aby vaše domáce dekorácie boli absolútne dokonalé, potom musíte siahnuť presne po takej tlačiarni, ktorá vám to umožní. A to konkrétne model vybavený viacerými atramentovými náplňami s rôznymi odtieňmi.

  • Bežné lacné domáce atramentové tlačiarne pracujú so štyrmi základnými farbami (CMYK – C = cyan/purpurová, M = magenta/purpurová, Y = yellow/žltá, K = key black/kľúčová čierna farba), ktoré sa miešajú navzájom.

Práve to však môže byť mierne obmedzujúce, najmä pri svetlejších farbách, pretože uvedené štyri odtiene sa jednoducho nemôžu navzájom miešať presne tak, ako je to ideálne. Z tohto dôvodu je logicky lepšie mať v tlačiarni viacero atramentových náplní s rôznymi odtieňmi, ktoré ponúkajú oveľa väčší počet farebných kombinácií, a preto sú vo výsledku schopné tlačiť v oveľa širšej farebnej škále. Samozrejme je potrebné zvážiť aj vyššiu obstarávaciu cenu.

Náš TIP
Ak máte doma atramentovú tlačiareň, ktorú využívate len zriedka, tak sa vystavujete riziku zaschnutia farby v tlačiarni. Tomuto problému sa však dokážete vyhnúť jednoducho pravidelnou tlačou, nemusí ísť ani o veľké kvantity, pokojne postačí vytlačiť pár A4.

ako zariadiť interiér trendy 2024Prečítajte si tiež
Ako zariadiť interiér?
5 trendov v bytovom dizajne pre rok 2024.

Tipy na domáce dekorácie, ktoré môžete vyrobiť ľavou zadnou

Čo teda robiť, keď ide o domáce dekorácie? Možností je nespočetne veľa, takže je len na vás, či sa do vášho domu hodia skôr fotografie alebo niečo úplne iné. Môžete sa napríklad pustiť do tlače:

  • fotografie, ktoré môžete vylepšiť rámčekmi alebo inými efektmi v softvérových editoroch
  • kalendáre s vlastnými návrhmi a motívmi, ktoré možno ľahko vytvoriť pomocou šablón na internete
  • omaľovánky, ktoré môžete dať deťom na vyfarbenie a potom ich zarámovať a vystaviť
  • citáty, ktoré buď predstavujú vás, vašu rodinu alebo domácnosť, alebo sú vám blízke
  • grafiky, ktoré vás vizuálne zabavia, inšpirujú alebo jednoducho dokonale dotvoria váš domov.

TS, foto: Freepik.com, Unsplash.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.