Ako spomaliť šedivenie vlasov? 7 prírodných tipov proti šedinám

Pinterest LinkedIn Tumblr +

V istom veku si začneme všetci nachádzať vo vlasoch šedivé vlasy. Niekomu to neprekáža, najmä páni zrazu vyzerajú serióznejšie a zrelšie 😊 No dámy sú na tom inak a možno sa im zíde niekoľko prírodných tipov, ako spomaliť šedivenie. Jednoduché domáce masky a obklady, ktoré pomôžu udržiavať vlasy v mladistvej forme. Tipy, ktoré zabrzdia pribúdanie šedivejúcich vlasov.

7 tipov, ako spomaliť šedivenie vlasov

Základom je vyvážená strava, čiže konzumácia potravín, ktoré sú bohaté na vitamíny a minerály. Sem patria vitamín B12, železo, zinok a omega-3 mastné kyseliny. Podporujú zdravie vlasov a bránia šediveniu.
A ešte jedna všeobecná rada – vyhýbajte sa agresívnym chemikáliám. Príliš časté farbenie alebo používanie agresívnych chemikálií na vlasy môže spôsobiť poškodenie vlasového folikulu a urýchliť proces šedivenia.

ikona tvar1. Maska z aloe vera

Aloe vera obsahuje enzýmy, vitamíny a minerály, ktoré pomôžu vyživovať a hydratovať vlasy i pokožku hlavy. Pravidelná aplikácia aloe vera môže stimulovať rast vlasov, posilňovať vlasové folikuly a zabraňovať predčasnému šediveniu.

POSTUP: Odrežte list aloe vera a vyberte gélovú dužinu. Dajte ju do misky, rozpučte ju, aby pustila čo najviac šťavy. Pridajte 1 až 2 lyžice kokosového oleja a premiešajte. Naneste túto zmes na vlasy, rozotrite a nechajte pôsobiť aspoň 30 minút.
Potom vlasy opláchnite teplou, nie horúcou vodou.

ikona tvar2. Bylinkové tipy

Niektoré bylinky, ako je rozmarín, ženšen a žihľava, sú známe svojimi pozitívnymi účinkami na vlasy. Môžete vyskúšať prípravky s týmito bylinami alebo si pripraviť domáce odvary na opláchnutie vlasov.

ikona tvar3. Maska z avokáda a banánu

Avokádo má množstvo vitamínov A, D a E, ako aj mastné kyseliny, ktoré pomáhajú udržiavať vlasy silné a hydratované. Chránia ich pred poškodením, zároveň podporujú zdravý rast vlasov a môžu zmierniť príznaky šedivenia.
Banán zasa obsahuje vitamíny, minerály a antioxidanty, ktoré posilňujú vlasy a zabraňujú ich krehkosti a lámavosti.

POSTUP: Roztlačte polovicu avokáda a polovicu zrelého banánu, aby vznikla hladká pasta. Pridajte 1 až 2 lyžice kokosového oleja a dobre premiešajte.
Aplikujte túto masku na vlasy a nechajte pôsobiť aspoň 30 minút. Potom opláchnite vlasy teplou vodou a umyte šampónom.

maska-sedivenie-vlasov

ikona tvar4. Šalviový odvar

Šalvia obsahuje prírodné farbivo a antioxidanty, ktoré pomáhajú spomaliť proces šedivenia vlasov. Pripravte si silný odvar zo sušenej šalvie a použite ho na opláchnutie po každom umytí vlasov.

ikona tvar5. Kokosový obklad

Vedeli ste, že kokosový olej má hydratačné vlastnosti a môže posilniť vlasy a zabrániť ich šediveniu? Obsahuje vitamíny, minerály a mastné kyseliny, ktoré pomáhajú hydratovať a vyživovať vlasy. Pravidelná aplikácia kokosového oleja môže zlepšiť elasticitu vlasov a zabraňuje ich lámavosti.

POSTUP: Zohrejte 3 polievkové lyžice kokosového oleja, kým nebude tekutý. Aplikujte teplý kokosový olej na suché vlasy a jemne masírujte pokožku hlavy. Nechajte pôsobiť aspoň 30 minút alebo cez noc. Potom umyte vlasy šampónom.

ikona tvar6. Citrónový obklad

Citrón obsahuje vitamín C a antioxidanty, ktoré posilňujú vlasové folikuly a stimulujú rast vlasov. Okrem toho má aj omladzujúce vlastnosti a pomáha zmierniť nadmernú produkciu oleja na pokožke hlavy.

POSTUP: Zmiešajte šťavu z jedného citróna s vodou v pomere 1:1. Naneste zmes na vlasy a pokožku hlavy. Nechajte pôsobiť 15 až 20 minút a potom opláchnite vlasy teplou, nie horúcou vodou. Obklad môžete na vlasy aplikovať raz alebo dvakrát týždenne.

citrón 22 tipovPrečítajte si tiež
Citrón. 22 tipov, na čo všetko môže poslúžiť.

ikona tvar7. Cibuľový obklad

Cibuľa je tradičným prostriedkom, ktorý už naši predkovia používali na posilnenie rastu vlasov, proti vypadávaniu aj šediveniu. Obsahuje síru a antioxidanty, ktoré pomáhajú stimulovať prietok krvi do vlasových folikulov a posilňovať vlasové korene. Naším vlasom robia dobre aj vitamíny C, B6 a K.
Cibuľa má tiež antibakteriálne a protizápalové účinky, takže je dobrým bojovníkom proti lupinám, či infekciám na pokožke hlavy.

POSTUP: Nakrájajte cibuľu a poriadne ju vytlačte, aby ste získali cibuľovú šťavu. Naneste šťavu na pokožku hlavy a jemne masírujte. Nechajte pôsobiť aspoň 30 minút.
Potom vlasy dôkladne umyte šampónom, aby ste sa zbavili prípadnej cibuľovej arómy.

Foto: Freepik.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.