Zakázaný vzťah ako jediné východisko? Prichádza Démonov anjel

Pinterest LinkedIn Tumblr +

„Tento príbeh je moja srdcová záležitosť a splnený sen,“ tvrdí o svojej dilógii Michaela Ella Hajduková. Po knihe Rekviem pre anjela je tu druhý diel Démonov anjel. Temné vyvrcholenie, vášnivé i anjelsky krásne.Veľmi dúfam, že príbeh Amadea a Alessandry vo vás zanechá naozaj hlboké stopy,“ dodáva autorka o príbehu, ktorý rozohráva lásku inkuba a ľudskej ženy. Príbeh o hudbe, vášni, pomste i nenávisti. Rozprávanie o nadprirodzených svetoch.

„Svet okolo nás prestal existovať. Naše vlastné svety zanikli. Všetko explodovalo v nepodstatnej mase. Zrazu nebolo pre neho dôležité ani to, ako som sa sem dostala, ako je možné, že žijem, iba to, že som to ja a že som tu. Dotýkal sa mojej tváre, vlasov a ja som musela privrieť od slasti oči a mierne nakloniť hlavu, a hoci jeho dotyky boli nežné, v predstavách som zašla omnoho ďalej.“

 

Démonov anjel

Rekviem pre Anjela a Démonov anjelPríbeh prepojený láskou a hudbou, ktorý sa číta jedných dychom. Také bolo Rekviem pre anjela a aj druhý diel Démonov anjel.
Nekonečný život je pre Amadea po náhlom odchode jeho lásky len trápením. Návrat Alessandry však zmení úplne všetko. Amadeo si vyberá strastiplnú cestu, pričom netuší, že svoju lásku si berie so sebou. Jeho púť vedie prvou svetovou vojnou, ale aj bohémskym Parížom, svetom bohatých i chudobných.

Ich svety sú však rozdielne ako svetlo a tma. Dokážu k sebe nájsť cestu, ktorú kedysi stratili? Je to vôbec možné? Ich láska sa zdá byť nemožnejšia ako kedysi a tajný a zakázaný vzťah je zatiaľ jediným východiskom.
Krásne zlo navyše nespí a uzurpuje si právo na všetko, čo bolo kedysi jeho. Pokojným svetom zadujú temné vetry a ten Alessandrin môže naveky skončiť v troskách. Spejú Alessandrin svet i jej láska k zániku?

Na pripomenutie – Rekviem pre anjela
Ak si už nespomínate na prvý diel Rekviem pre anjela, zoznámili sme sa s Arienne Rossettiovou, známou speváčkou, ktorá mala byť pre violončelového mága Niccola Lombardiho iba ďalším menom v jeho dlhom zozname žien, ktoré mu podľahli. Ani jeho nočný podnik Podsvetie a niekoľko Tajomstiev lady Styx jej tak nezamotajú hlavu ako práve samotný Niccolo. Tajomný, príťažlivý muž vytvára pre ňu snové zmyselné ilúzie, v ktorých ju pokúša a zvádza, no ona mu v nich uniká. Jeho rukám a očiam však nedokáže odolávať. A tak ju Niccolo postupne čoraz viac vťahuje do svojho vábivého sveta, kde vládne túžba a kde láska nemá miesto. Až doteraz. Kto sa však napokon spáli viac? Inkubus či ľudská žena?

 

Vášnivý, tajomný a záhadný…

Michaela Ella HajdukováMichaela Ella Hajduková napísala už niekoľko úspešných kníh a získala si množstvo verných čitateľov. Či už to bola ZlatovláSSka, Draculova žena, Tanečnica alebo Dorianova kliatba. Rôzne témy, prostredia… a keďže jej chýbalo do zbierky ešte nadprirodzeno, ktoré by však bolo prepojené s reálnym svetom, začala písať príbeh Amadea a Alessandry.
A trafila do čierneho.

Vybrala si postavy, ktoré nie každý pozná. Sukuba a Inkubus, nadprirodzené postavy. Sexuálni démoni.
A zrodil sa mysticko-erotický príbeh, ktorému nechýba temnota, vášeň a originalita. Hajduková dokázala šikovne prepojiť minulosť so súčasnosťou, svet medzi nebom a zemou. Pridala pár pikantných ingrediencií, primiešala vhodne zvolené historické kulisy a vznikol prepracovaný a silný príbeh, ktorý vám zostane ešte dlho v pamäti.

„Zovrel ju v náručí a ona pochopila a musela opäť zastonať. Privádzala ho do šialenstva svojou nevinnosťou, ale aj tým, ako sa inštinktívne poddávala jeho bozkom. Ako mu vychádzala v ústrety, bez stôp po morálnych radách, ktoré by zabili všetku vášeň, ktorú jeden druhému mohli poskytnúť. Miloval ju! Bože dobrý, tak veľmi ju miloval!“

 

Hudobné pozadie

Dilógia Rekviem pre anjela a Démonov anjel je aj o hudbe a práve tú miluje aj Michaela. „Pri písaní som  neustále počúvala moje obľúbené skupiny Apocalypticu, Evanescence, Lacunu Coil, či speváčku Lauru Pausini – a využila som ich hudbu aj v príbehu,“ prezrádza.
Apocalyptica bola obrovskou inšpiráciou k tomu, aké hudobné smerovanie dá Niccolovi. Nechcela klasické klišé – spevák rockovej skupiny, alebo gitarista, či bubeník. Rockový violončelista jej pripadal originálny, a bola to i pocta skvelej fínskej skupine.

Pozrite si ďalšie KNIŽNÉ TIPY.knihy lepsiden.sk

 


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.