Kam tento rok vyraziť na dovolenku do Chorvátska?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Už ste začali plánovať tohtoročnú dovolenku? Vyrazte do Chorvátska, v ktorom si užijete slnko, more a relax na pláži, no aj turistiku a hory, jazerá či turistiku.
Chorvátsko je krajina plná dobrodružstva a prekvapení. Od nášho milovaného Slovenska nie je až tak ďaleko, a preto je veľmi obľúbenou destináciou.

Vybrali sme pre vás zopár miest, ktoré by ste mali určite navštíviť. Nezabudnite ani na cestovné poistenie do Chorvátska a vybavte si ho pohodlne online.

 

Čo všetko vás v Chorvátsku čaká?

Chorvátsko vás očarí historickými mestami, ale aj svojou nedotknutou prírodou. V hlavnom meste Záhreb sa dozviete veľa o histórií krajiny. Pozdĺž pobrežia sú mestečká plné prístavných budov a lodí, na ktorých si môžete užiť svoje leto. Ostrovy Jadranského mora sú útočiskom pre vášnivých jachtárov. Na kamenných plážach zasa zažijete všetko od slnenia, cez potápanie, vodné lyžovanie až po windsurfing.

Historický Dubrovník a jeho mestské hradby

Dubrovník je jednou z najatraktívnejších turistických destinácií Chorvátska. Slávne hradby nájdete aj na zozname svetového dedičstva UNESCO. Opevnenie sa nachádza v starej časti mesta. V minulosti bolo súčasťou mohutných stredovekých obranných múrov. Akákoľvek návšteva mesta by sa mala začať prechádzkou okolo robustných starých hradieb. Celý okruh má asi dva kilometre.

Nevynechajte ani známu bránu Pile z roku 1537. Ponúkne vám úžasný výhľad na strechy Starého Mesta a lesknúcu sa Jadranského mora.
Stradun je hlavná ulica, ktorou by ste sa mali určite prejsť. Okrem butikov, kaviarní a reštaurácii tu často uvidíte aj umelcov alebo remeselníkov. V hlavnej ulici nájdete tiež najstaršiu zachovanú sochu v meste: Orlandov stĺp. Dôležitou budovou je goticko-renesančný palác Sponza. V minulosti bol veľkým obchodným centrom. cesta do Chorvátska - Dubrovník

 

Split a slávny palác

chorvátsko splitSplit je druhé najväčšie mesto Chorvátska po Záhrebe. Zaujímavosťou je, že ide o jedno z najstarších miest na svete vôbec. Pred 1700 rokmi ho postavil rímsky cisár Dioklecián, ktorý tu vybudoval svoj palác a ten sa neskôr rozrástol do veľkosti mesta.

Čo všetko v paláci musíte vidieť:

  • hlavné ulice, Cardo a Decumanus, ktoré pretínajú palác a spájajú štyri brány: zlatú, striebornú, železnú a medenú
  • najstaršiu Katedrálu na svete, Katedrála sv. Dujma, ktorá pochádza zo 4. storočia a so svojou zvonicou je jednou z najoriginálnejších dalmatínskych stredovekých stavieb
  • nachádzajú sa tu aj egyptské sfingy staré viac ako 3500 rokov, ktoré strážia vchod do Diokleciánových pivníc

Na pláži Žnjan si príde na svoje každý. Pláž je ideálna pre mladých i starších, pre športovcov i amatérov, no aj pre osoby so zdravotným postihnutím.
A ak milujete turistiku, navštívte lesopark Marjan. Jednou z cyklociest sa dostanete na vyhliadku, ktorá vám poskytne dokonalý výhľad na mesto a jeho okolie.

Pozrite si ďalšie TIPY NA CESTOVANIE.Lepsiden.sk cestovanie

 

Národný park Plitvické jazerá

Najnavštevovanejšou chorvátskou vnútrozemskou atrakciou je Národný park Plitvické jazerá. Pýši sa strmými zalesnenými svahmi a 16 smaragdovo modrými jazerami. Samozrejmosťou sú aj vodopády. Parkom budete prechádzať sieťou chodníkov a drevených mostov.

Vďaka nedotknutej prírode je park útočiskom mnohých divokých zvierat. Možno niekde zahliadnete vlkov či medveďov, sovy, orlov a sokolov.
Na okraji parku dokonca môžete aj stráviť romantickú noc v hoteli.

— PR článok —
Foto:  Unsplash.com, Pixabay.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.