Zariadenie kúpeľne, ktoré vám prospeje

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kúpeľňa nie je len miestom pre denné hygienické úkony, ale aj odľahlým miestom, ktoré nám umožňuje skryť sa pred vonkajším svetom a zotaviť sa po náročnom dni. Tu môžete byť sami so svojimi myšlienkami, ktoré budú vďaka pozitívnej atmosfére naozaj iba príjemné.
Navodenie takejto atmosféry ale nie je vždy jednoduché, o to viac, ak ide o staršie budovy a komplikované rekonštrukcie. Krása sa však skrýva v maličkostiach, ktoré váš rozpočet ohroziť vôbec nemusia.

 

Prekontrolujte rozvody vody

Voda je pre náš život veľmi dôležitá a vzácna. Pri kontakte so stavbou to už ale tak moc neplatí. Ak sa vodou nasiaknu múry, vznik plesne a vlhkosti nenechá na seba dlho čakať. Preto si pred rekonštrukciou alebo stavbou celej kúpeľne preverte, či je všetko potrubie v tej najlepšej kvalite. Jednou z najlepších značiek, ktorá vám tento komfort poskytne, je napríklad  Geberit.

 

Správny obklad je základ

Ak ste všetko dôkladne a s odborníkmi vyriešili, môžete sa postarať aj o vizuálnu stránku kúpeľne. Vo vlhkom priestore je to práve obklad, ktorý je nielen krásny, ale aj odolný.

Lepšie je ale zvoliť si ľahké, pastelové farby, ktoré urobia vašu kúpeľňu ľahšou, priestrannejšou a atraktívnejšou. Napríklad teplé béžové, žlté, broskyňové, ružovkasté odtiene dlaždíc urobia kúpeľňu útulnejšou. Modrá, zelená alebo biela farba jej dodá zasa sviežosť a chlad.

Pokiaľ uprednostňujete modernejšie materiály, aplikujte ich v správnej kombinácií, aby spolu s celým vybavením aj dobre ladili 🙂

 

Vpustite do kúpeľne viac svetla

Priestor kúpeľne využívame naplno. Napriek tomu sú práve tieto časti domov alebo bytov veľmi malé. Ak má kúpeľňa okno, je to veľká výhra, pretože okrem svetla je vyriešené aj vetranie. Pokiaľ si musíte vystačiť s miestnosťou bez okna, mali by ste zvoliť kvalitnejšie osvetlenie, odolné proti vode a vlhkosti. V kombinácii so zrkadlami dokážete potom celý priestor opticky zväčšiť.

komplexná správa budovPrečítajte si tiež
Máte vlhký byt? Nečakajte na pleseň – tipy.

 

Myslite na spotrebu

Zariadenie kúpeľne nie je len o materiáloch, nábytku a doplnkoch. Oplatí sa myslieť aj na spotrebu vody a kam bude odtekať. V prípade bytov je to logicky vyriešené za vás, v rodinnom dome, ktorý sa nachádza v odľahlej časti, by ste mali popremýšľať nad dostatočne veľkou žumpou.

Ideálne certifikovanou a s dobrým konštrukčným systémom, cez ktorý sa do pôdy a podzemných vôd nedostane žiadna chemikália. Tak na to myslite a určite si kúpeľňu maximálne a dlho užijete.

— PR článok —
Foto: Pexels.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.