Zavraždili ju pre jej podcast o skutočných zločinoch?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Narodil sa v Británii, no už roky žije na Slovensku…a jeho knihy patria medzi svetové bestsellery. Poklonu mu zložili viacerí svetoví autori detektívok ako Jeffery Deaver („Neodoláte a budete nenásytne obracať stránky...“), Rachel Abbottová („Veľmi mrazivé, so skutočne desivými postavami…“), ale tiež M.W.Craven, autor obľúbenej dvojice Washington Poe-Tilly Bradshawová („Kľukaté, temné a oživené protagonistkou, ktorá si vás získa od prvej strany.“).
Robert Bryndza začínal chic romantikou, no slávu a úspech mu priniesli až detektívky. Dievča v ľade z roku 2016 sa dostalo na prvé miesta viacerých rebríčkov a za necelý polrok sa predal viac ako milión výtlačkov.
Teraz mu vyšla novinka Osudné svedectvo.

 

Siedmy prípad detektívky Eriky Fosterovej

Osudné svedectvo je už 7.diel série s Erikou Fosterovou, ktorú si rýchlo obľúbite. Pokojne môžete začať aj týmto dielom, no sme si istí, že sa potom vrátite aj k tým predošlým 🙂 O čom je tento príbeh?

Detektívka Erika Fosterová sa počas večernej prechádzky v okolí svojho nového domu v Blackheath ocitne na mieste činu. Brutálne zavraždenou ženou je Vicky Clarkeová, ktorá mala svoj vlastný podcast o skutočných zločinoch.

Zbadala fotografiu Vicky stojacej pri tehlovej stene. Mala na sebe širokú čiernu koženú bundu a ruky prekrížené na hrudi. Hľadela do objektívu s pochmúrnym, vážnym výrazom a nad fotkou bol veľkými červenými písmenami nápis:
V. A. CLARKOVÁ, VYŠETROVATEĽKA SKUTOČNÝCH ZLOČINOV.
To je podcast o skutočných zločinoch? pomyslela si Erika. Prečo Tess nenapadlo, aby mi to spomenula?

Čoskoro zisťuje, že Vicky pracovala na novej epizóde podcastu o sexuálnom predátorovi. Jeho slabosťou boli mladé študentky v okolí južného Londýna, a než sa k nim uprostred noci vlámal, vždy ich najprv dlho sledoval.

Keď Erika zistí, že všetky Vickine poznámky a zvukové nahrávky z jej bytu v dobe jej vraždy záhadne zmizli, začína jej byť jasné, že Vicky musela byť len krok od zistenia totožnosti útočníka, ktorý ju zrejme zavraždil, aby ho neodhalila.

Náhle však prichádza šok a Erika musí prehodnotiť všetko, čo si do tej doby o Vicky myslela a vedela. S obmedzeným množstvom indícií a len s minimom dôkazov potrebuje nájsť vraha skôr, než znovu udrie…

podcast krimi Osudné svedectvo

 

Napínavá a premyslená detektívka

Osudné svedectvo dokazuje rozprávačské majstrovstvo Roberta Bryndzu…a len s povzdychom si poviete: ešteže sa dal na krimi 🙂 Príbeh má od prvých strán spád, doslova vás šokuje vražda mladej ženy, ktorú vrah zroloval do matraca rozťahovacieho gauča, zviazal jej ruky drôtom a ubodal ju na smrť.

Áno. Obe plecia mala vykĺbené a má zlomený krk. Myslím, že útočník jej zviazal zápästia, keď bola na posteli, potom ju zroloval do matraca spolu s rámom gauča a svojou hmotnosťou ju uväznil vnútri. Predpokladám, že na nej kľačal a bodal ju cez matrac. Tlačenie na jej telo zrolované do matraca spôsobilo vykĺbenie pliec a zlomenie krku.“

Popri samotnom vyšetrovaní sledujeme aj súkromný život Eriky a ten je rovnako zaujímavý. Prvé veľké prekvapenie príde približne na strane 100 a všetko sa obráti naruby.
Autor vystaval pútavú zápletku, téma sexuálneho obťažovania je stále aktuálna a rozhodne treba o nej hovoriť. On ju vsadil do príbehu, ktorý vás baví čítať a netrpezlivo prehŕňate stránky.

ikona knihyPozrite si ďalšie
Tipy na krimi a trilery.

 

Robert Bryndza

Robert BryndzaOplatí sa prečítať aspoň niektorú z kníh tohto britsko-slovenského autora. Dodnes predal vyše 5 miliónov kníh a okrem série s Erikou Fosterovou (7 kníh) píše aj novú sériu s policajtkou  Kate Marshallovou, z ktorej sa stala súkromná detektívka. Prvá kniha Deväť brestov bola bestsellerom č. 1 v Amazon USA, neskôr pribudli Temné piesky a tretia kniha Keď sadá súmrak.

Robert neraz čerpá z vlastného života – napríklad Nočný lov sa odohráva v Londýne na miestach, kde autor žil vyše desať rokov. Sympatické je, že Erika Fosterová má slovenské korene, hoci žije vo Veľkej Británii. V príbehu sa tak rozpráva so sestrou po slovensky, miesto si našla aj legendárna československá paštéte Májka, z ktorej sa ušlo Erikinmu kocúrovi 🙂

 

Foto: LepšíDeň.sk, FB/robertbryndza, Freepik.com


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.