Ženy v Biblii. Nadčasové príbehy žien, ktoré nás inšpirujú

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ráchab a jej odvaha. Hanna a jej nádej. Mária a viera. Ester a udatnosť. Boli múdre, výnimočné a ich odkazy dokážeme využiť ešte aj dnes. Jedinečné príbehy 16 silných žien, ktoré vystupujú v Biblii. Aj vďaka nim lepšie pochopíte, čo znamená byť ženou viery…

Sárin život je ako dobrodružný príbeh plný zvratov. Pokojne si žila, kým jej manžel jedného dňa odrazu oznámil, že sa všetko prevráti naruby. Neskôr spravovala zámožnú domácnosť zmiešanej rodiny, a to ešte nie je všetko. Nemala vlastné  dieťa, a keď jej Boh dal sľub, považovala ho za nereálny a vysmiala sa z neho. Určite ju poriadne prekvapilo, keď sa nemysliteľné nakoniec splnilo. Predtým však poriadne zišla z cesty a vzala všetko do svojich rúk…

 

Ženy v Biblii

kniha Ženy v BibliiKniha Ženy v Biblii ponúka 16 jedinečných žien – Sára a Hagar, Támar a Rút, či Ester a Ráchab. „Boli smelé a nebojácne, v neistých časoch vždy našli odvahu. Stelesňovali hlas pravdy a rozumu. Boli neochvejné a kreatívne, riadili sa Božími pokynmi, keď tie svetské nedávali zmysel,“ tvrdí autorka Shannon Bream.

Ľudia, ktorí nepoznajú Sväté písmo, si často myslia, že ženy v ňom hrajú iba vedľajšiu rolu. V skutočnosti však boli ústrednými postavami mnohých biblických príbehov. Židovský národ zachránila v kľúčovej chvíli práve odvaha kráľovnej Ester. V Biblii sa spomínajú bojovníčky ako Jáel, sudkyne ako Debóra, prorokyne ako Mirjam. Prvou svedkyňou Ježišovho vzkriesenia je Mária Magdaléna, prvá kresťanská šíriteľka evanjelia a správ, ktoré navždy zmenili svet.

V knihe Shannon Bream opisuje ich životy nezvyčajným spôsobom – vo dvojiciach. Porovnávaním ich príbehov pomáha čitateľom nielen lepšie pochopiť význam jednotlivých životných osudov, ale aj ich vzájomnú súvislosť a posolstvo pre dnešný svet.

Shanon Bream o svojej knihe Ženy v Biblii:

 

 

Príbehy plné nádeje a sily

Rok 2020 bol aj podľa Shanon pre mnohých z nás plný bolesti – fyzickej, finančnej, emočnej aj psychickej. Často sme si pripadali izolovaní, odtrhnutí od našich najbližších, oddelení od modlitební a pocitu spolupatričnosti, ktorý nám dávajú. „Zažívali sme ťažkosti, s akými sme nikdy nepočítali. Prichádzali útrapy, jedna za druhou. Napriek tomu sme stále mali nádej. Útočisko. Inšpiráciu a uzdravenie,“ dodáva autorka.

V celej Biblii sa v mnohých kritických situáciách objavujú ženy. Boli smelé a nebojácne, v neistých časoch vždy našli odvahu. Stelesňovali hlas pravdy a rozumu. Boli neochvejné a kreatívne, riadili sa Božími pokynmi, keď tie svetské nedávali zmysel.
Ich príbehy nájdete v knihe Ženy v Biblii. Dočítate sa, ako znovu ožili, spoločne preskúmame význam ich životov. Každá má pôsobivý osud.

Autorka hľadá podobnosti medzi ich vnútornými hlasmi. Ukazuje, aké dôležité a múdre je počúvať, vnímať a poučiť sa. Táto kniha predstavuje bohaté životné lekcie pre kohokoľvek z nás. Aj ženy z Biblie boli neraz zlomené, zničené, na kolenách, bez viery a nádeje…zažívali podobné trápenia a starosti ako my v súčasnosti. A napriek tomu sa dokázali dostať na vrchol.

Objednajte si Ženy v Biblii TU:

 

Foto: vydavateľstvo Motýľ, LepšíDeň.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.