21 kľúčov, ako byť šťastný a mať lepšie vzťahy

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Život máte vo svojich rukách. Nezáleží na tom, kde práve ste, alebo čo sa práve okolo vás deje. Vedome si môžete začať meniť myšlienky a naplniť svoj život šťastím.
Presne o tom bol svetový megahit Tajomstvo – The Secret od Rhondy Byrne. Dokonca aj na Slovensku lámal všetky rekordy a valcoval kamenné aj internetové kníhkupectvá. Podľa našich informácií sa z tejto knihy predalo 130.000 výtlačkov. A to je na slovenské pomery neuveriteľné číslo!
Takže ako byť šťastný a mať lepšie vzťahy?

Šťastie sa dá získať tak, že úplnú pozornosť venujete myšlienkam, ktoré vás robia šťastnými a ignorujete myšlienky, ktoré vám pocit šťastia neprinášajú.
„Recept na šťastie je jednoduchý – prestaňte robiť veci, z ktorých ste nešťastní! Najväčším nepriateľom nielen vášho šťastia je pozornosť venovaná negatívnym myšlienkam. Cesta z tohto pekla vedie cez pozitívne a šťastné myšlienky,“ odporúča Rhonda Byrneová v novej knihe Ako mi Tajomstvo zmenilo život.

Rhonda presvedčila ľudí, že žiadna situácia nie je beznádejná. Keď sa sústredíte na šťastie prinášajúce myšlienky, budete sa cítiť šťastní. Zároveň každá, aj tá najmenšia okolnosť vo vašom živote sa začne meniť k lepšiemu!
Zjednodušene povedané, váš súčasný život je výsledkom vašich minulých myšlienok a presne to je dôvod, prečo sa po zmene myšlienok a emócií začne od základov meniť váš život.
LepšíDeň.sk pre vás vybral najzaujímavejšie pasáže a rady z novej knihy. Tá prináša konkrétne a skutočné príbehy ľudí, ktorým Tajomstvo – The Secret zmenilo zdravie, vzťahy s blízkymi, pracovné prostredie, oblasť financií…
Máme pre vás 12 kľúčov k tomu, ako byť šťastný9 kľúčov, ako si vytvoriť lepšie vzťahy. A prezradíme aj to, ako si pritiahnuť peniazezbaviť sa hnevu.

 

Ako byť šťastný

Stalo sa vám niekedy, že čím viac ste premýšľali o niečom, čo sa vám nedarilo, tým horšie to vyzeralo?
Je to preto, že ak trvalo vysielate istú myšlienku, zákon príťažlivosti vám okamžite doručí viac podobných myšlienok. Dobrá správa je, že to platí aj opačne.

Ak sa sústredíte na myšlienky, ktoré vás robia šťastnými, pritiahnete si viac ešte šťastnejších myšlienok. A šťastie je skratka ku všetkým dobrým veciam, ktoré si v živote želáte.
Buďte šťastní a precíťte to hneď teraz! Sústreďte sa na to, aby ste do vesmíru ustavične vyžarovali pocity radosti a šťastia. Potom vám vesmír nadelí všetko, čo chcete.
Samé dobré veci, ktoré prinášajú radosť a šťastie. Ak vyžarujete emócie šťastia, vracajú sa k vám v podobe rôznych priaznivých okolností.
Predstavte si to, čo si želáte, vizualizujte si, že to už máte, hlboko vnútri precíťte šťastie a zákon príťažlivosti nájde tú najlepšiu cestu, ako vám to doručiť.

ako byť šťastný

 

12 kľúčov ku šťastiu

 • 1. Váš život sa zmení, ak si postupne začnete vytvárať šťastné myšlienky.
 • 2. Plnú pozornosť venujte myšlienkam, ktoré vás robia šťastnými a ignorujte myšlienky, ktoré vás nerobia šťastnými.
 • 3. Čím viac pozitívnych myšlienok si pestujete, tým šťastnejšími sa stanete.
 • 4. Keď ste šťastní, priťahujete si do života šťastných ľudí a šťastné okolnosti.
 • 5. Životné okolnosti vám nebránia v šťastí. Sú to tie výhovorky, čo si vytvárate.
 • 6. Prestaňte premýšľať o trápení v minulosti. Ak sa sústredíte na minulé ťažkosti, privolávate si do života nové náročné okolnosti.
 • 7. To, že ľudia veria negatívnym myšlienkam, je najväčším zdrojom nešťastia ľudstva.
 • 8. Naplňte sa pozitívnymi myšlienkami a pocitmi, lebo negativita nemôže existovať zároveň s pozitivitou.
 • 9. Na premenu negatívnych myšlienok používajte tajných pomocníkov.
 • 10. Ak chcete byť šťastní, vyhľadávajte veci, ktoré vás tešia, bez ohľadu na to, čo sa deje okolo vás.
 • 11. Precvičujte si, ako byť šťastný, už dnes. Závisí od toho váš budúci život.
 • 12. Najrýchlejšie sa dopracujete k úžasnému životu tak, keď sa budete CÍTIŤ a BUDETE ŠŤASTNÍ už teraz!

prečo byť šťastnýPrečítajte si tiež
Šťastie je… 500 dôvodov, prečo byť šťastný.

 

Pritiahnite si peniaze

Potreba peňazí je veľmi silný pocit a pôsobením zákona príťažlivosti k vám znova a znova priťahuje potrebu peňazí. Ak to chcete zmeniť, musíte prevážiť misku váh vašich myšlienok z nedostatku peňazí na ich prebytok. Sústreďujte sa v myšlienkach častejšie na hojnosť, než na nedostatok a zmení sa aj to, čo si priťahujete.

Keď od vesmíru niečo žiadate – peniaze, alebo čokoľvek iné – musíte veriť, že už to máte. Musíte teda cítiť vďačnosť, ako keby ste to už mali. Inými slovami, buďte vďační ešte predtým než niečo dostanete.
Ak si chcete pritiahnuť viac peňazí, napíšte si zoznam toho, čo si za ne kúpite. Obklopte sa obrázkami vecí, po ktorých túžite, a vžite sa do pocitu, že ich už máte. Predstavujte si, ako sa z nich tešíte.

No neobmedzujte sa v živote predstavou, že peniaze sú jedinou cestou k vytúženým veciam. Peniaze nemajú byť vaším jediným cieľom, radšej si urobte cieľ z toho, čím chcete byť, čo chcete robiť, alebo mať. Ak túžite po novom dome, predstavujte si, aká je to radosť v ňom žiť. Ak chcete nové šaty, elektrospotrebiče alebo auto, ak by ste radi išli na univerzitu alebo sa presťahovali do inej krajiny – predstavujte si to!

 

Zbavte sa hnevu
Existujú tajní pomocníci, čiže veci, ktoré vám v okamihu pomôžu prekonať hnev, sklamanie, alebo akúkoľvek inú negatívnu emóciu.
Môžu to byť krásne spomienky, udalosti, na ktoré sa tešíte, veselé chvíľky, príroda, človek, ktorého ľúbite, alebo vaša obľúbená hudba. Tajní pomocníci sú veľmi osobní a každý by ich mal mať celý zoznam, pretože na každú situáciu pôsobí iný. Tajných pomocníkov môžete použiť vždy, keď cítite, že sa potrebujete vrátiť na správnu koľaj.

 

Ako mať lepšie vzťahy

Ak sa v živote ocitnete s niekým v negatívnom vzťahu, venujte mu každý deň niekoľko minút lásky vo svojom srdci a potom ju pošlite do vesmíru. Tento jednoduchý úkon pomôže odstrániť všetok vzdor, hnev, či iný negatívny postoj k tomuto človeku. Pamätajte si, že každý pocit vzdoru, hnevu alebo hocijakej inej negatívnej emócie sa vám vráti. Keď cítite lásku, priťahujete si ju späť. Čo cítite k druhému, to sa vracia k vám.
Keď sa rozhodnete vedome vyhľadávať vlastnosti, ktoré na druhom milujete a vážite si ich a prestanete sa sústreďovať na negatíva, stane sa zázrak. V stave lásky a ocenenia sa vám bude zdať, že celý vesmír pracuje pre vás, že vám posiela samé radostné zážitky a samých láskavých ľudí. Pravdupovediac, je to tak.

ako mať lepšie vzťahy

9 kľúčov k lepším vzťahom

 • 1. Každý negatívny vzťah môžete zmeniť tým, že zmeníte pohľad na dotyčnú osobu.
 • 2. Vyhľadávajte veci, ktoré na druhom milujete a oceňujete a váš vzťah sa zmení.
 • 3. Aj pri vzťahoch, ako pri všetkých ostatných veciach v živote, musíte veriť, že už máte, čo ste chceli, aby ste to skutočne mohli dostať.
 • 4. Keď si chcete privolať nový vzťah, alebo uzdraviť už existujúci, uistite sa, že vaše skutky odrážajú to, čo očakávate.
 • 5. Ak si chcete pritiahnuť dokonalého partnera, vytvorte si úplne presnú predstavu o tom, aký ten človek má byť a potom si to zapíšte.
 • 6. To, čo cítite k druhému človeku, privolávate aj pre seba.
 • 7. Na transformáciu vašich vzťahov stačí iba láska.
 • 8. Milujte všetko. Milujte každého. Sústreďte sa iba na veci, ktoré milujete.
 • 9. Čím viac dávate, tým viac dostanete v živote aj vo vzťahoch späť.

vzťahyPrečítajte si tiež
Vzťahy, ktorým by ste sa mali vyhýbať.

Zbavte sa stresu

Akýkoľvek stres sa začína jednou negatívnou myšlienkou. Keď si nedáme pozor, príde najprv jedna, po nej ďalšie a ďalšie a vznikne stres. Stres je následok, ale príčina je negatívne myslenie a to sa začína jedinou maličkou negatívnou myšlienkou. Bez ohľadu na to, čo ste si zhmotnili, môžete to zmeniť…jednou malou pozitívnou myšlienkou, a potom ďalšou…
To, čomu VERÍTE najväčšmi, prichádza do vášho života najrýchlejšie. Môžete si privolať len to, čomu VERÍTE, preto musíte VERIŤ, aby ste dostali, čo chcete.

Ako je možné, že myseľ má takú silu, že môže meniť fyzické veci? Staroveké tradície tvrdia, že všetko – absolútne všetko – čo vnímame vo fyzickom svete, je vytvorené z „mysle“. Hovoria, že akákoľvek hmota, je vlastne substanciou mysle a preto môže myseľ všetko zmeniť.

 

Buďte šťastní hneď teraz!

Na svete je nekonečné množstvo výhovoriek prečo nebyť šťastný. Ale ak podmienite svoje šťastie vetami ako: „Budem šťastný keď…“, budete nielen odkladať svoje šťastie po celý 161 zvyšok života, ale budete si aj zhoršovať zdravie. Šťastie je pre vaše telo zázračným elixírom zdravia, takže buďte šťastní teraz hneď, bez výhovoriek!
Na vytvorenie vášho zajtrajška si prejdite večer pred spaním v mysli celý deň a pocíťte vďačnosť za dobré chvíle. Tesne pred zaspaním si povedzte: „Budem spať hlbokým spánkom a ráno sa prebudím plný/á energie. Zajtrajšok bude najkrajším dňom môjho života.“

Nikdy nie je neskoro zmeniť niečo alebo všetko, žiadne dno nie je také hlboké, aby sa od neho nedalo odraziť. Žiadna príležitosť nie je stratená. A úžasná správa je, že nemusíte meniť svet. Zmeňte iba spôsob svojho myslenia, zmeňte svoje emócie a svet sa vám bude meniť pred očami. Potom to bude váš príbeh, čo bude inšpirovať ostatných. Zmenou seba môžete skutočne zmeniť svet.


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.