Spoznajte Slovensko. Veľká súťaž o 5 turistických bedekrov!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Určite sa zhodneme, že aj malé Slovensko má neuveriteľne veľa krásnych miest, nádherné hory, úžasnú prírodu, historické hrady a zámky… Stále je čo poznávať, či už na bicykli, autom, alebo klasicky pešo. Máme pre vás 5 skvelých pomocníkov pri tomto spoznávaní – turistických sprievodcov z vydavateľstva Dajama, ktoré už dlhé roky vydáva najlepšie bedekre na Slovensku. Takže spoznajte Slovensko, na ktoré môžeme byť právom hrdí. Nižšie nájdete 5 výhercov.

Knihy, ktoré súťažíte, patria medzi to najlepšie na našom knižnom trhu. Množstvo zaujímavých faktov, praktické informácie, detailné turistické trasy, farebné fotografie a ilustrácie, mapové výrezy. V sérii Po Slovensku už vyšlo množstvo sprievodcov a my sme pre vás vybrali týchto päť:

 

Spoznajte Slovensko

ikona autoNajkrajšie autotrasy

25 najkrajších autoturistických trás, zastúpené sú všetky regióny a nechýbajú ani tie najkrajšie horské cesty zjazdné pre autá. Každá trasa vedie k najzaujímavejším miestam toho-ktorého regiónu a nezabúda na žiadnu významnú kultúrnu či prírodnú pamiatku. Súčasťou trás sú aj variantné riešenia ako si trasu upraviť, skrátiť či predĺžiť alebo doplniť o odbočky podľa predstáv každého mototuristu.

 

ikona pesoikona bicykelZáhadné miesta

Upír z Oravského hradu. Kysucký mamut. Čierne diery v Štúrove. Dedina duchov v Lamači. Devínska veľryba… Spoznajte Slovensko z mystického a tajomného uhla pohľadu. Naša krajina ponúka množstvo  najrôznejších tajomstiev a záhad. „Chceli by sme  čitateľovi predstaviť rozličné prírodné fenomény vymy­kajúce sa normálnemu laickému chápaniu či predostrieť  rôzne rozporuplné historické témy“, hovorí autor knihy Ján Lacika.

 

ikona pesoOd hradu k hradu

18 najkrajších hradných výletov po Slovensku. Hrady sú zoskupené do dvojíc, ktoré sa dajú absolvovať počas jedného dňa pešo alebo na bicykli, záleží len na našej kondícii. Popri navštevovaní hradov postupne navštívime aj viaceré iné turisticky zaujímavé miesta na Slovensku a na našom putovaní prejdeme horami, dolinami i rovinami.

 

ikona pesoZ Devína na Duklu

Populárna turistická trasa z Devína cez Bradlo na Duklu je súčasťou medzinárodnej diaľkovej turistickej trasy E8 a okrem úvodného úseku na Bradlo tvorí aj Cestu hrdinov SNP. Autori trasu rozvrhli na 29 denných etáp a okrem základného opisu v nich nechýbajú ani mnohé zaujímavosti výškové profily, výrezy máp či podrobné praktické informácie.

 

ikona bicykelNajkrajšie cyklookruhy

Tento druhý diel ponúka 50 najkrajších okruhových trás. Z toho 25 náročnejších základných trás a 25 menej náročných alternatívnych okruhov vo vzájomnej blízkost. Rozmiestnené sú rovnomerne na celom území Slovenska. Sprievodca vás prevedie peknými lokalitami po trasách vhodných pre „bežných“ ako aj náročných cyklistov, samozrejmosťou sú výškové profily či mapa trasy.

Prečítajte si viac z rubriky CESTOVANIE.Lepsiden.sk cestovanie

 

5 výhercov

Dajama vydáva nádherné a veľmi užitočné knižky o Slovensku, ktoré môžete spoznávať na aute, na bicykli, alebo pešo. Čo si ceníme, sú najmä praktické tipy, konkrétne trasy, množstvo fotografií a máp. Výborné knihy, odporúčame.
Máme ich zopár a chceli sme sa o ne podeliť, takže ideme rozdávať:
Od hradu k hradu si pochodí Mária Mandráková.
Záhadné miesta poobjavuje Adrian Jendral.
Najkrajšie autotrasy preskúma Oto Kompauer.
Z Devína na Duklu sa vyberie Magdaléna Hrnčárová.
Najkrajšie cyklotrasy pojazdí na bicykli Jarka Bojkovská.
Všetkým výhercom blahoželáme a prajeme príjemné letné spoznávanie nášho krásneho Slovenska.

 


Veľká súťaž SPOZNAJTE SLOVENSKO


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.