Víno očami žien – v Madride bodovali sekty Hubert

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Spoločnosť Hubert J.E. zaznamenala ďalší úspech na medzinárodnej scéne. Na súťaži Vino y Mujer (Víno a ženy) v Madride bodovala so sektami Hubert L´Original BrutHubert de Luxe, ktoré si odniesli dve cenné medaily.

Sekty spoločnosti Hubert J.E., prvej mimofrancúzskej fabriky na výrobu šumivého vína pripraveného tradičnou metódou, opäť potvrdili svoju kvalitu a tentoraz zaujali medzinárodnú porotu zloženú výlučne zo ženských odborníčok. V náročnej konkurencii – viac ako 200 vín z 15 krajín – získali v metropole Španielska zlatústriebornú medailu.

 

Svetový Hubert

Zlatom ocenený Hubert L´Original Brut je obľúbený pre svoju decentnú biskvitovú vôňu a jemnú chuť, ktorá pripomína rodné Francúzsko. Druhý – držiteľ striebra – Hubert de Luxe patrí dlhodobo medzi najpopulárnejšie sekty Hubert J.E. Jeho chuť predstavuje prienik toho najlepšieho z tradície a inovácií. Pripravuje sa metódou asti a je zložený z aromatických odrôd bielych vín Irsai Oliver, Muškát Ottonel a Moravský muškát.

„Ďalší medzinárodný úspech je ocenením kvality našich sektov. Tešíme sa, že produkty Hubert zabodovali v silnej konkurencii vín z Uruguaja, Čile, Nového Zélandu či USA. Ocenenie nás teší o to viac, že uspeli prevažne tiché vína, no medzi šumivými sa naše sekty umiestnili hneď dvakrát. Musím povedať, že ak dostane ocenenie sekt a víno od dámy, má o to viac hodnotu, pretože my ženy sme veľmi prísne hodnotiteľky – degustátorky,“ povedala s úsmevom Ingrid Vajcziková, hlavná enologička Hubert J.E., ktorá stojí za kvalitou a chuťou sektov.

vína Hubert

Prvá mimofrancúzska továreň na svete v Bratislave
Hubert história

Firma Hubert vznikla v roku 1825. Založil ju dvorný obchodník s koloniálnym tovarom a vínom Johann Fischer a doktor medicíny Michael Schönbauer.
Firma Fischer und Schönbauer sídlila na dnešnej Radlinského ulici na mieste súčasnej Chemicko-technologickej fakulty STU.
Už v roku 1848 toto víno získalo zlatú medailu na uhorskej priemyselnej výstave v Budapešti.
Roku 1877 bola firma prepísaná na bývalého vojaka Napoleonovej armády Johanna Evangelistu Huberta, po ktorom firma nesie meno. Tradícia výroby šumivého vína, podobne ako značka Hubert, pretrvala na Slovensku dodnes.

Na 11. ročníku medzinárodného podujatia v Madride sa predstavili vína z celého sveta. Špecifikom súťaže je, že členkami medzinárodnej jury sú výlučne ženy – enologičky, somelierky, novinárky píšuce o víne a obchodníčky. Súťaž Vino y Mujer sa koná pod hlavičkou Medzinárodnej organizácie pre vinič a víno, Asociácie španielskych vinárskych novinárov a Asociácie španielskych súťaží nápojov.
Podľa niektorých odborníkov táto súťaž poprela klišé, ktoré vraví, že ženy majú radšej slabšie čisté a sladké vína. Výsledky dokázali, že ženy preferujú najmä kvalitné vína.

TU nájdete viac informácií o súťaži.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.