6 + 1 TIP na výlet do mesta Bologna. Čo musíte zažiť?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jeden predĺžený víkend, jedna destinácia, do ktorej zoženiete letenky z Budapešti aj za 40 eur a desiatky možností na neopakovateľné zážitky a ďalšie desiatky tipov na výlety.
To vám ponúka Bologna, 380-tisícové talianske mesto, ktoré si zaslúži návštevu v každom  ročnom období. Čo by ste nemali vynechať?

 

1.Typické talianske raňajky

Taliani milujú sladké raňajky, inšpirujte sa nimi tiež. Ochutnajte ich  populárne krehké briošky s rôznymi náplňami a zapite ich pravým espressom. Domáci zvyknú raňajkovať v bistrách, do ktorých si prídu prečítať dennú tlač a pripraviť sa tak na pracovný deň. Už od rána sršia energiou, takže ak si radi vychutnávate raňajky v tichu a pohode, zoberte si takeaway a vychutnajte si raňajky na lavičke v parku a hlavne tichu.

brioška Bologna

Chrumkavá brioška s náplňou…aj to je Bologna.

2.Štvrť Quadrilatero

Domáce lokálne potraviny, zrelé ovocie, chrumkavú zeleninu, ale aj ryby či syry, to všetko nakúpite na trhoch, ktoré sa rozkladajú v štvrti Quadrilatero. Ak milujete varenie, nakúpte si čerstvé cestoviny, paradajky a mozzarellu a zasúťažte si s talianskym kuchárom!

bologna

Nechajte sa zlákať atmosférou pouličných predajcov ovocia, či zeleniny.

3.Piazza Maggiore

Ak si radi užívate cestovanie bez cestovky, pravdepodobne nevyužívate ani služby turistických sprievodcov. V Bologni ani netreba. Priamo z vlakovej stanice sa dostanete po Via Indipendenza na Piazza Maggiore. Frekventované námestie, ktoré je skvelou štartovacou pozíciou ku všetkým ostatným bolonským krásam. Kúsok odtiaľ nájdete úžasnú fontánu s Neptúnom, Palazzo d’Accursio o Comunale a Baziliku sv. Petrónia. Výhľad na dve vysoké veže máte zaistený tiež z tohto miesta.

fontána Bologna

Poseďte si chvíľu aj pri nádhernej fontáne.

4.Bologna zhora

Spomínané Dve veže, Due Torri, sú neodmysliteľným doplnkom bolonskej panorámy. 97-metrová veža sa nazýva Asinelli a 48-metrová Garisenda, tá sa nakláňa podobne ako veža v Pise. Do tej vyššej vedie 498 schodov a môžete sa pozrieť na mesto z výšky.
Neopakovateľný zážitok najmä pri západe slnka.

Dve veže, Due Torri

Dve veže, Due Torri – aj takto spoznáte Bolognu.

5.Okienko do Benátok

Bologna sa pýši kilometrami nádherných arkád, takže počasie vám pri výlete problémy robiť nebude. Pri prechádzke nevynechajte ani tie najnenápadnejšie uličky. Napríklad vo Via Piella nájdete takéto okno, ktoré vás teleportuje priamo do Benátok.

bologna

Vychutnajte si atmosféru Bologne.

6.Bolonské parky

Bologna ponúka aj veľa zelene. Ak už budete mať plné zuby hlučných Talianov, choďte sa ukryť napríklad do záhrad Margherita. Kúsok od najznámejšej bolognskej tepny, Via Indipendenza, nájdete Parco Montagnola, v ktorom stojí aj takáto nádhera.

Parco Montagnola

Sculture di Diego Sarti v Parco Montagnola. Nádhera!

+ 1. Výlet do Modeny

Hľadáte tipy na výlet v okolí? Len čosi viac ako pol hodiny vlakom na vás čaká Modena. Taká Bologna v malom. Okrem prekrásnej architektúry a veľmi turisticky-friendly značeniu pamiatok a turistickým trás vás dostane aj múzeum venované motoristickému velikánovi Enzovi Ferrarimu.

Viac tipov a rád má pre vás cestovateľský blog dvoch Slovákov Travelissimo.sk.

bologna

Pohľad na budovy, ktoré stoja oproti vojenskej akadémii.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.