6 trikov, ako si v lete správne urobiť a udržať svieži make-up

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Máte niekedy pocit, že udržať si bezchybný make-up v letných dňoch je nemožné? Že je zbytočné sa s líčením vôbec namáhať a aj pre pleť by bolo zdravšie tento krok radšej vynechať?
Nehádžete flintu do žita 🙂 Aj v lete môžete svoju pleť vylepšiť mejkapom. Máme pre vás 6 šikovných trikov, ktoré vám s tým pomôžu.

 

Make-up v lete. Je lepšie sa ho vzdať?

Možno si poviete – áno. Bolo by to celé hneď ľahšie, však? Stačilo by nám napísať: Nechcete sa v lete trápiť s rozmazaným make-upom? Tak ho prestaňte nosiť. Aké jednoduché!
Aj to je, samozrejme, jedna z možností. O tom ale tento článok nie je. Nech už sú vaše dôvody na nosenie make-upu akékoľvek, s príchodom horúcich dní sa ho vzdávať nemusíte.

Je samozrejmé, že počas letných horúčav vám make-up vydrží v dokonalom stave kratšie než počas chladných dní. Pleť sa viac potí a aj vy si možno častejšie siahate na tvár, aby ste sa toho potu zbavili. Mnohí by povedali, že to pleť zaťažuje, že „nedýcha“ a nie je to zdravé. Zdravé to ale nebude vtedy, keď sa na konci dňa o pleť poriadne nepostaráte.

 

pleť ikona maskamake-up v leteTip č. 1: Začnite od základu a pleť dobre pripravte

 Začnite so svojou zvyčajnou rannou rutinou a pleť vyčistite – či už pomocou čistiaceho gélu, peny, alebo iba čistou vodou. Ani v lete nezabúdajte na hydratáciu. Zvoľte ľahké séra alebo hydratačné krémy gélového typu. Vyhnite sa hutným olejovým krémom, ktoré sa do pleti ťažšie vpíjajú a zanechávajú pocit lepkavosti.

Nemenej dôležitá vec, na ktorú treba myslieť je ochrana proti slnečným lúčom. Vždy používajte krém s ochranným SPF faktorom.

 

pleť ikona maskaTip č. 2: Nájdite si make-up, ktorý vám vyhovuje

 Iný make-up vám môže vyhovovať v zime, iný v lete. Pokiaľ pre vás v make-upe nie je krycia schopnosť top priorita, skúste presedlať na ľahké CC alebo BB krémy.
Pri klasických tekutých make-upoch sledujte v popise, na akej báze sú založené. Je to buď voda, alebo olej. Voľte tie na vodnej báze. Celý make-up nezabudnite zafixovať fixačným sprejom.

 

pleť ikona maskaTip č. 3: Vyhnite sa krémovým očným tieňom

 Krémové očné tiene alebo očné tiene v ceruzke nie sú najšťastnejšia voľba. Ich konzistencia je príliš ťažká a veľmi ľahko sa zachytávajú v záhyboch očných viečok. Siahnite radšej po práškových tieňoch v ľahších svetlých odtieňoch.

ako sa ráno pekne upraviťPrečítajte si tiež
Tipy a triky, ako sa ráno čo najskôr pekne upraviť.

 

pleť ikona maskaTip č. 4: Hľadajte slovíčko vode odolný

 I keď sa k vode nechystáte, vode odolné varianty produktov vám pomôžu predĺžiť životnosť make-upu. Týka sa to predovšetkým tekutých očných liniek a maskary. Vode odolná očná linka je navyše skvelá alternatíva k očným tieňom. Tie sa predsa len ťažšie udržiavajú v dobrom stave a ešte ťažšie by sa hľadali vode odolné verzie.

 

pleť ikona maskaTip č. 5: Skamaráťte sa so svojím púdrom

 Opäť vyberajte spomedzi ľahkých práškových púdrov. Niektoré dokonca obsahujú SPF faktor, čo je veľmi dobre, pretože SPF faktor má tiež istú trvácnosť a vyžaduje si počas dňa reaplikáciu.
Prášková konzistencia pomôže zmierniť lesk pleti, ale dajte si pozor, aby ste to neprehnali a neskončili s hrubou vrstvou púdru, čo nás privádza k tipu č. 6.

 

pleť ikona maskaTip č. 6: Majte po ruke zmatňujúce obrúsky

 Predtým než si aplikujete púder, použite zmatňujúce obrúsky. Ako už názov napovedá, vašu pleť majú zmatniť. Sú to malé štvorčeky papiera, ktoré si poprikladáte na tvár a tie perfektne „vypijú“ prebytočný maz a pot. Púder si dáte na pleť už len v tenkej vrstve.

Na záver ešte raz pripomenieme, že starostlivosť o pleť na konci dňa je dôležitá v každom ročnom období. Ešte viac, keď pravidelne nosíte make-up. Doprajte pleti po celom dni kvalitné dvojfázové čistenie a ona sa vám za to odvďačí.

 

Foto: Vecteezy.com, Pexels.com


Zdielať

About Author

Minako Hiroshimová

Už počas školských štúdií moja pozornosť smerovala najmä na predmety venované marketingu a postupne mi najviac k srdcu prirástol copywriting. Začínala som stážou v marketingovej agentúre a neskôr som sa presunula do eventovej agentúry. Vo voľnom čase mi radosť robí čítanie, hra na klavír a dobré jedlo hlavne z japonskej kuchyne.

Komentáre sú uzavreté.