Čo si vziať na prázdninový city break, keď mám priestor v batožine obmedzený?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

City break je v poslednej dobe veľmi populárna forma trávenia víkendov. Krátke, niekoľkodňové výlety do najobľúbenejších miest sú ideálne pre ľudí s obmedzeným rozpočtom, ktorí nemajú veľa voľného času. Stojí za to vedieť, čo si vziať so sebou na city break, aby ste mohli cestovať bezpečne a pohodlne a boli pripravení na akékoľvek nepredvídané okolnosti.

 

Čo je to city break?

City break je definovaný ako krátky, maximálne niekoľkodňový výlet do väčšieho mesta na predĺžený víkend. Na tento typ cesty sa oplatí vziať si veci, ktoré môžu byť užitočné v rôznych situáciách. Napriek tomu musíte počítať s tým, že cestovanie s množstvom batožín môže byť nepríjemné – najmä ak cestujete verejnou dopravou. Preto sa oplatí urobiť si minimalistický zoznam vecí, ktoré sa oplatí mať pri sebe a zbaliť sa podľa neho na cestu.

 

Do čoho sa zbaliť na city break?

Na víkendový výlet sa môžete zbaliť do praktického batohu alebo tašky. Zmestíte do nich všetko potrebné bez toho, aby ste sa museli obávať množstva batožiny. Musíte počítať s tým, že pri návšteve mesta si často nosíte batožinu so sebou, najmä ak potrebujete zmeniť hotel.

Batoh je pohodlným riešením, lebo si ho môžete dať na chrbát a ľahko sa s ním pohybovať aj v tých najľudnatejších miestach. Napriek tomu je rozhodne menej priestranný ako šikovná taška alebo kufor s kolieskami. Tie však môžu potrápiť pri stúpaní po schodoch a na ťažko dostupných miestach.

balíte batožinu do lietadla?Prečítajte si tiež
Balíte batožinu do lietadla a nepoznáte rozmery ani váhový limit?

 

Čo si vziať na city break?

Stojí za to pripomenúť, že pri návšteve iného mesta zvyčajne strávite veľa času prechádzkami a návštevou zaujímavých miest. V batožine preto musí byť priestor na pohodlnú obuv, v ktorej strávite veľa hodín. V lete sa budú skvele hodiť dámske sandále a iná letná obuv, ktorých širokú ponuku nájdete na internetovej stránke https://wojas.sk/topanky-damske-lodicky. Do batohu sa oplatí prihodiť aj dámske lodičky, ktoré sa budú hodiť v prípade večerného posedenia v kaviarni alebo klube.

Oblečenie, ktoré by ste si mali dať do batoha na city break, by ste si mali vyberať v závislosti od ročného obdobia a poveternostných podmienok. Našťastie sú v týchto dňoch k dispozícii veľmi podrobné predpovede počasia na niekoľko dní dopredu, takže si môžete zbaliť presne tie odevy, ktoré budete potrebovať. V lete je dobré obliecť si ľahké tenké tričká, ktoré nezaberú príliš veľa miesta v batožine. Zabúdať by ste nemali na tenké vrchné oblečenie, ale aj slnečné okuliare a ochranu pred slnkom.

Dámy, ktoré chcú počas city break pôsobiť elegantne a žensky, môžu zvoliť jemné šaty s kvetinovými vzormi, ktoré sú navyše veľmi pohodlné. V príručnej batožine si musíte nájsť miesto na základné hygienické a kozmetické potreby, ako aj na lieky potrebné počas cesty.

— PR článok —
Foto:  Alliance Images / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.