7 dôvodov, prečo si v roku 2019 vybrať ako zdroj tepla tepelné čerpadlá

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Váhate nad tým, aký zdroj tepla si zaobstarať do domácnosti? Rozseknúť dilemu by Vám mohli pomôcť nižšie uvedené výhody, na základe ktorých sa presvedčíte, že tepelné čerpadlá sa naozaj oplatia.

Nezávislosť na distribučnej sieti a dostupnosti tuhých palív

S tepelnými čerpadlami sa stávate nezávislí na distribučnej sieti tepla a distribúcií palív. Už Vás neovplyvní dostupnosť tepla z teplárne, plynu v plynovode či zásoby uhlia najbližšieho predajcu fosílnych palív. Svoj zdroj tepla budete mať úplne pod kontrolou a vždy na dosah – na Vašom dvore či záhrade. Vykurovacia sezóna Vám tak začne a skončí presne v čase, keď Vy uznáte za vhodné.

Nenáročnosť na miesto

Ruku na srdce, pri dnešných cenách pozemkov a výmere stavebných parciel, každý meter štvorcový musí byť využitý maximálne efektívne. Preto aj Vám určite príde vhod, že pri dome nebudete musieť mať priestory na skladovanie zásob dreva či uhlia,. Teda ak sa rozhodnete mať ako zdroj tepla tepelné čerpadlo.

Dotácia od štátu
Na obstaranie tepelného čerpadla môžete dostať dotáciu od štátu vo výške až 3 700 eur, pozrite tu.

Stabilne nízke ceny tepla

Tepelné čerpadlá využívajú na výrobu tepla energiu, ktorej je dostatok a je zadarmo (vietor, geotermálne teplo), nemusíte sa teda obávať výkyvov cien za teplo. Ľahko si teda spočítate náklady na vykurovaciu sezónnosť aj výhodnosť investície do tepelného čerpadla.

Šetrnosť k životnému prostrediu

Tepelné čerpadlá využívajú energiu zo vzduchu či geotermálneho tepla. Ich využívanie nijako nepoškodzuje krajinu a nemá zásadný negatívny vplyv na životné prostredie. Ak patríte k tým, ktorým nie je ľahostajné prostredie okolo nás, tepelné čerpadlá by u Vás mali mať jedno veľké plus.

vyberte si tepelné čerpadlá

Dlhá životnosť

Ešte dnes môžete vo Švédsku nájsť tepelné čerpadlá inštalované v 80. rokoch minulého storočia, ktoré spoľahlivo slúžia svojim majiteľom. Za tých cca 40 rokov tepelné čerpadlá prešli vývojom, ktorý z nich urobil ešte spoľahlivejšie a výkonnejšie zdroje tepla.
Zimy na Slovensku nie sú také dlhé a “kruté” ako v Škandinávii. Pokiaľ teda tepelné čerpadlá uspeli vo Švédsku, zimy na slovenskom pre ne nebudú prekážkou.

“Doplnkové” vlastnosti

Tepelné čerpadlá vedia aj chladiť, tj. v lete je možné použiť ako klimatizáciu, zvládnu aj ohrev vody. Niektorí majitelia ich dokonca využívajú aj na ohrev vody vo vonkajšom bazéne. Moderné tepelné čerpadlá možno ovládať na diaľku a rovnako ich nastaviť tak, aby komunikovali s fotovoltaickým zariadením. To sú vlastnosti, ktoré nie sú pri zdrojoch tepla bežné a pritom sú užitočnými pomocníkmi.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.