Aká manželská posteľ bude ideálna do vašej spálne? Nechajte si poradiť!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Manželská posteľ je neodmysliteľnou a najdôležitejšou súčasťou spálne. Ako si ju vybrať tak, aby ladila so zvyškom nábytku, celkovým štýlom spálne a vyhovovala aj svojimi vlastnosťami?
Základom je samozrejme to, aby sa vám na posteli dobre spalo. V posteli strávime až tretinu života, preto je nutné, aby bola ergonomická, stabilná a vyrobená z kvalitného a bezpečného materiálu. Ďalším dôležitým aspektom je, aby lôžko nemalo delený povrch, ale súvislý. Vyberať by ste posteľ mali aj podľa veľkosti. Je dôležité, aby posteľ zodpovedala vašim spacím návykom i rozmerom vašej spálne. Myslite na to, že vedľa nej budete ešte musieť umiestniť nočné stolíky, skrine a ďalší potrebný nábytok.

 

Doprajte si kvalitu, na spánku sa nešetrí

V dnešnej dobe sú veľmi obľúbené drevené manželské postele z masívu. Dôvod?
Sú pevné, kvalitné, zároveň sú veľmi estetické a jednoducho ich zladíte so zvyškom miestnosti. Postele z masívu sú typické aj tým, že ponúkajú väčšiu podporu tela v jednotlivých častiach.

Ak si chcete dopriať dokonalé pohodlie, vyberte si luxusné manželské postele do spálne, vďaka ktorým sa vyspíte ako v bavlnke. Ráno budete vstávať príjemne oddýchnutí a váš deň bude úspešný. Bojíte sa, že za vybavenie spálne dáte zbytočne veľa peňazí? Alebo máte pocit, že si nemôžete dovoliť presne to, čo by ste chceli?
Možno ste na omyle. Ľahko si totiž môžete vybrať cenovo dostupný, no stále mimoriadne kvalitný nábytok online.

aká manželská posteľ do spálne

 

Hrajú vo vašej spálni centimetre rolu?

Ak bývate v malom byte, kde bojujete o každý kúsok voľného miesta, výborným riešením pre vás budú manželské postele s veľkým úložným priestorom. Do neho totiž môžete uložiť takmer čokoľvek – periny a posteľnú bielizeň pre návštevy, sezónne oblečenie, športové potreby alebo obuv a mnoho ďalších potrebných kúskov.

Rozkladacie postele s prístelkou sa hodia tam, kde pravidelne alebo občas riešite problém, kam uložiť návštevu alebo hostí. Pri voľbe vhodnej postele záleží najmä na pomere výšky čela a výšky oddychovej plochy, ktorú tvorí výška rámu postele, výška roštu a výška matraca. Sklápacie postele ušetria v malých bytoch veľa miesta.

aká manželská posteľ do spálne

 

Aký materiál postele zvoliť? Riaďte sa vlastnosťami

Materiál rámu postele priláka pozornosť. Farebné prevedenia postelí sú veľmi rozmanité, výber vhodného typu závisí od nášho vkusu a preferencií.

  • Za najestetickejšie a najtrvácnejšie sa považujú postele z dreveného masívu. Postele s dyhovaným rámom sú cenovo dostupnejšie, pritom vzhľad prírodného dreva u nich zostáva zachovaný.
  • Postele z laminátu majú odolnejší povrch, jednoduchú údržbu a nízku cenu v porovnaní s masívom. Výhodou pri nich tiež je veľký výber dezénov a farebného prevedenia.
  • Kovové postele vynikajú hlavne svojou odolnosťou, stabilitou a variabilným dizajnom.
  • Čalúnené postele sú typické svojimi unikátnymi tvarmi a typmi.

ako sa ráno naštartovaťPrečítajte si tiež
Ako sa ráno naštartovať? ČO a kedy jesť?

Nezabúdajte pri výbere materiálu ani na konštrukciu, ktorá sa podieľa na stabilite postele. Samotná cena postele sa odvíja od materiálu a prevedenia. U postelí z masívu je lacnejšie mäkké drevo ako je borovica či smrek. Drahšie sú postele z tvrdého dreva – brezy, dubu či buku.
Tiež berte do úvahy, či je konečná cena postele bez matraca a roštu, alebo s nimi. Väčšinou sa matrac a rošt vyberajú zvlášť.

— PR článok —
Foto: MojNabytok.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.