Letná móda vo farbách roka 2021 

Pinterest LinkedIn Tumblr +

S módou je vždy spojený určitý duch doby a dobová obľuba. Žiadne módne trendy však nie sú trvalé a všetky podliehajú pomerne rýchlym zmenám. Farbami roka 2021 je sivá a žltá, ktoré sú pre letné oblečenie a módne doplnky ako stvorené.
Svetlá sivá a žltá farba pripomína teplé slnečné dni, ktoré sa k nám práve blížia. Tieto farby sa skvelo kombinujú s modrou a s levanduľovou, ktoré evokujú vodu a dovolenkové pláže. No nielen farby, ale aj materiály sú pri výbere oblečenia dôležité. Pokiaľ má človek citlivú pokožku, potrebuje nielen pestrofarebné a pekné, ale aj pohodlné a zdravotne bezchybné šaty.

 

Jemné materiály

Ideálnym letným oblečením sú šaty z prírodných materiálov. Vzdušné oblečenie, ktoré nedráždi pokožku. Dnes väčšina ľudí preferuje odevy, ktoré neobsahujú škodlivé látky. A aký materiál nedráždi v lete ani citlivú pokožku? Prírodná bavlna.
Bavlnené látky doslova telo hladkajú a nechajú voľne dýchať každú jeho bunku. Bavlna sa vyznačuje aj ďalšími dobrými vlastnosťami – je príjemná na dotyk, je maximálne mäkká a hebká. Jemné bavlnené oblečenie sa nekrčí a dobre sa perie. Tiež je cenovo dostupné a navyše má aj optimálnu životnosť.

 

Módne doplnky

Oblečenie a doplnky by nikdy nemali spolu bojovať. Šaty, topánky a šperky majú spolu ladiť. V oblasti drahých kovov je momentálne in kombinácia klasického žltého a bieleho zlata. Zlato sa tiež hojne kombinuje s drahými kameňmi, občas aj s kožou. Výhodou zlatých šperkov je, že sa hodia takmer ku každému typu oblečenia. Dámske šperkovnice však obvykle obsahujú rôzne druhy šperkov – aj strieborné kúsky či bižutériu.

V živote ľudstva oddávna zohrávali šperky veľký význam a podľa toho, aké šperky ľudia v danom období uprednostňovali, dal sa charakterizovať nielen ich vkus, ale aj osobnosť či momentálne naladenie. Šperk je doplnok, ktorý dokáže aj ten najjednoduchší outfit dotiahnuť k dokonalosti a podobne je to aj s kabelkami a s topánkami.

Krásna pleť a mýty o starostlivostiPrečítajte si tiež
Krásna pleť? Toto sú mýty podľa svetoznámej Caroline Hirons.

 

Pohodlná obuv

Pojem móda je odvodený z latinského slova modus – miera, vzhľad, spôsob, pravidlo, predpis a hovorí o uprednostňovanom spôsobe používania určitého oblečenia a obuvi. Pri topánkach je však dôležité pred vzhľadom uprednostniť pohodlie.  V letnom období je možné nosiť aj ortopedické šľapky či sandáliky, ktoré nespôsobujú žiadne zdravotné problémy.

Ortopedická obuv je vyrábaná z kvalitných materiálov, má antibakteriálne vlastnosti, neutralizuje pachy a absorbuje vlhkosť. Netlačí a neomína, dokonale na nohách sedí. Kvalitná obuv nespôsobuje odreniny, ani deformity. Disponuje perfektnou ohybnosťou a nespôsobuje nepríjemné pocity ani pri dlhšej chôdzi na nerovnom povrchu. Je dobré mať prehľad o módnych trendoch, avšak pred vzhľadom je dôležitejšie uprednostniť zdravie.

— PR článok —
Foto: Dreamstime.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.