Ako budú vyzerať moderné kuchyne v roku 2023? Toto sú najnovšie trendy!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Interiérový dizajn a požiadavky na vzhľad či funkčnosť kuchýň sa stále hýbu vpred. Aké trendy môžeme očakávať v roku 2023? Pozrite si prehľad tých najhorúcejších materiálov, farieb a iných prvkov, ktoré spolu vytvoria sviežu a modernú kuchyňu.

Farebný kuchynský ostrovček

O tom, že kuchynský ostrovček je neodmysliteľnou súčasťou každej modernej kuchyne, obzvlášť tej s otvoreným pôdorysom, niet pochýb. Tento rok však na scénu prídu farebné ostrovčeky, ktoré rozbijú jednotvárny koncept neutrálnej bielej či sivej kuchyne a vlejú do nej sviežu farbu, napr. námornícku modrú alebo tmavé odtiene zelenej.

Spodné skrinky so zásuvkami

Kuchynská linka, ktorej spodnú časť tvoria prevažne skrinky s klasickými dvierkami sa dostáva do úzadia. Namiesto toho budú trendy zásuvky, a to aj vďaka ich praktickosti – poskytujú jednoduchší prístup do zadnej časti.
Čerešničkou na torte budú zaujímavé mosadzné či iné úchytky s kovovou úpravou.

moderná kuchyňa trendy 2023

Poctivé stolárske remeslo

Ak plánujete kompletnú renováciu, stavte na kuchyne na mieru. Šikovná stolárska firma dokáže vyhovieť vašim požiadavkám a využiť priestor na maximum. Moderné budú hlavne kuchyne siahajúce až po strop, a to v prírodnej drevenej povrchovej úprave. Zabudnite na biele lakované povrchy a nechajte vyniknúť prirodzenú kresbu a farbu dreva.

Odvážne kuchynské zásteny

Biele kuchyne sú stále moderné, avšak najnovším spôsobom, ako do nich vniesť trochu oživenia, je zakomponovanie farebnej kuchynskej zásteny so zaujímavým dizajnom. Namiesto klasických kachličiek vyskúšajte sklenené zásteny alebo dosky s originálnou potlačou. Dramatický vzhľad kuchyni pridávajú napríklad mramorové zásteny.

ideálna kuchyňaPrečítajte si tiež
Ideálna kuchyňa, alebo ako sa vyhnúť chybám v návrhu.

Doplnky z udržateľných materiálov

Čoraz skloňovanejší pojem, udržateľnosť, prerazí aj do interiérového dizajnu moderných kuchýň. Z materiálov bude dominovať drevo a uvidíme tiež doplnky z ratanu alebo vodného hyacintu (napr. pletené dekoratívne košíky, misky či dokonca dizajnové svietidlá a lustre nad kuchynským ostrovčekom).

TS, foto: Pixel-Shot / Shutterstock.com,
Hendrickson Photography / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.