Ideálna kuchyňa, alebo ako sa vyhnúť chybám v návrhu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Neviete, ako vytvoriť projekt ideálnej kuchyne? Aby bol štýlový, funkčný a pohodlný pre celú rodinu? Aby ste sa v nej cítili príjemne a súčasne spĺňala všetky dôležité aspekty účelnosti?
Poradíme vám, ako sa vyhnúť chybám v tomto zložitom projekte. Kuchyňa je často označovaná za srdce domu, či bytu a kedysi sa najmä tam stretávala celá rodina, aj návštevy. Projektovanie a návrh vhodnej kuchyne bude veľmi jednoduchý, ak sa vyznáte v niektorých základných pravidlách.

Po prvé, pri plánovaní kuchyne je potrebné vziať do úvahy nielen technické možnosti priestorov, ale aj záujmy rodiny. Ak chcete veľa variť, potrebujete na to veľkú pracovnú plochu. A naopak  – ak varíte len príležitostne, môžete to všetko dosiahnuť s minimálnou súpravou zariadení.

 

Správna veľkosť kuchyne je základ

Ďalšia vec, ktorej by sa pri zariaďovaní tohto priestoru mala venovať pozornosť, je veľkosť celkovej plochy kuchyne. Musíte na to myslieť preto, aby ste si v nej mohli uvariť všetko, čo potrebujete a zároveň pohostiť najlepšou kávou aj svojich priateľov.

Mnohí ľudia robia chybu v tom, že postupujú presne opačne a najskôr si vyberajú podľa vzhľadu a dekorácií. V obchode je ale väčšinou všetko naaranžované k dokonalosti tak, aby to zaujalo zákazníka už na prvý pohľad. Nenechajte sa nalákať a oklamať. Zvažujte, plánujte a meňte.

So správnou veľkosťou miestnosti je spojený nielen výber úspešnej konfigurácie hlavnej súpravy a dizajnu, ale aj využitie a kvalita kuchyne. Meranie bude musieť preto určite vziať do úvahy umiestnenie všetkých komunikačných výstupov. A to aj výšku parapetov, zakrivenie stien a iné špecifické uhly! Preto je najlepšie pozvať odborníkov na vykonanie merania – ušetrí to čas a úsilie.

zdravá kuchyňa aká soľ škodíPrečítajte si tiež
Zdravá kuchyňa a domácnosť. Tipy, ktoré sa vždy zídu.

 

Spotrebiče v kuchyni

Technológie nám dnes život uľahčujú v mnohých smeroch a inak to nie je ani v kuchyni. Domáce spotrebiče sú ďalším dôležitým aspektom, ktorý vzniká pri navrhovaní kuchyne. Aj o týchto veciach je nutné premýšľať dopredu.
Potrebujete sadu – chladnička, sporák, mikrovlnná rúra, kanvica a možno umývačka riadu. Nezabudnite ich správne vybrať a usporiadať, aby boli vhodným doplnkom a ladili aj s novými jedálenskými stoličkami. Pokojne si urobte nákres s presnými rozmermi, vystrihnite si dané spotrebiče a všetko 1:1 rozmiestňujte a presúvajte.

Myslite aj na to, či si vyberáte samostatné alebo zabudované zariadenia. Každá možnosť má svoje výhody aj nevýhody. Samostatné spotrebiče a technológia vám ušetria peniaze, ale vstavané doplnky sú viac ergonomické, vyzerajú pekne a ladia s priestorom. Navyše v ňom nezaberú ani toľko miesta. Vyskúšajte.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.