Všetko, čo potrebuje vaše dieťa k maximálnej spokojnosti

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Detský svet je plný energie, fantázie a nepoznaných vecí, ktoré je potrebné do detailu “preštudovať”.  Od narodenia by ste sa svojim najmenším mali venovať čo najviac, aby sa vám rovnako tak v dospelosti odvďačili láskou a starostlivosťou. Tú budete možno na staré kolená od nich potrebovať tiež 🙂 Takže čo potrebuje vaše dieťa k maximálnej spokojnosti?

 

Optimálne podmienky pre rozvoj

Pre vývoj dieťaťa, najmä v mladšom veku, je dospelá osoba veľmi dôležitá. V normálnej zdravej rodine sa bude dieťa vyvíjať normálne, pretože nie je ovplyvnené negatívnymi faktormi, ako môže byť agresia, násilie a iné podobné faktory.
Nakoľko je pre dieťa v tomto smere najdôležitejší rodič, mal by sa o zaistenie optimálnych podmienok postarať v prvom rade on. Poskytnúť všetky podmienky potrebné pre rozvoj a optimálne zdravie dieťaťa.

Komunikácia tu prináša teplo, lásku a informácie, ktoré sú nevyhnutné pre rozvoj mysle a duše dieťaťa. Dobrý a pokojný tón, aj za predpokladu, že trpí vaše malinké bábätko nepríjemnými bolesťami bruška alebo vyrovnaný postoj, je zárukou vyváženého vzťahu, ktorý sa medzi vami buduje.

Montessori metódaPrečítajte si tiež
Montessori metóda výchovy. Tipy, praktické úlohy a rady.

 

Správnou výchovou k spokojnosti

So správnou výchovou by ste mali začať od útleho veku. Aj keby sa vám zdalo, že vtedy ešte nemôže chápať všetko, čo mu hovoríte a akým smerom ho vediete.
Podľa psychológov sa formovanie určitých povahových vlastnosti a charakteru dá u malého dieťaťa vylepšiť a ovplyvniť do veku 5 rokov. Potom je to viac menej už len o génoch. Preto by ste nemali premeškať túto príležitosť a začať so správnou výchovou potomka skôr, než ho umiestnite v modernej materskej škôlke v Trenčíne. Mimochodom, je to zariadenie, ktoré pri výchove okrem iného využíva dnes populárne Montessoriho prvky.

Ak ste dali zákaz, musíte ho dieťaťu pokojným hlasom odôvodniť. Nezabudnite, že už od útleho veku si deti vytvárajú svoju vlastnú nezávislosť a jej obmedzovanie nesmie byť príliš veľké s tým, že mu potrebujete nastaviť zase určité hranice. Aj toto je jedna z podmienok optimálneho rozvoja, ktorý správnym postojom a výchovou môžete len podporiť.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.