Prečo by ste mali dopriať vašim zamestnancom wellness

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zdravie je základná podmienka, ktorá ovplyvňuje našu existenciu v akomkoľvek smere. Inak to nie je ani v zamestnaní, kde sa pod chod firmy alebo celej organizácie podpisuje najmä zamestnanec. Zamestnanci, ktorí sú zdraví a dodržiavajú takýto životný štýl dlhodobo, pracujú lepšie a efektívne.
Zdravie a wellness zamestnancov však prináša nielen výhody pre pracovnú silu, ale aj veľa  benefitov pre samotných zamestnávateľov. V dnešnom článku sa preto budeme zaoberať niektorými výhodami wellness pre zamestnancov ako aj zamestnávateľov a možno sa vďaka tomu dozviete, prečo sa oplatí   ponúknuť vašim pracovníkom zaujímavý wellness pobyt.

 

Šťastnejší a kreatívni zamestnanci 

Vedeli ste, že šťastnejší a kreatívni zamestnanci potrebujú 20 minút chôdze denne? Cvičenie zvyšuje uvoľňovanie endorfínov, tzv. hormónov šťastia u každého jedného človeka. Na dobrom wellness pobyte si ho vaši zamestnanci môžu dopriať viac než dosť. Okrem toho je pohyb pre človeka vyhovujúci aj po iných stránkach a v niektorých prípadoch môže byť preto správny wellness program doslova zázrak.

Hra stolného tenisu alebo prechádzka, ktorú si spestríte využitím turistického ďalekohľadu, je skvelá voľba. Výskum ukazuje, že už 20-minútová chôdza stimuluje kreativitu nášho mozgu. Takýto zamestnanci sú produktívnejší, viac angažovaní a menej náchylný na ochorenie.

tipy pre šťastný a lepší deňPrečítajte si tiež
10 užitočných tipov pre šťastný a lepší deň.

 

Zdravší zamestnanci a wellness

Ďalšou výhodou wellness programov zamestnancov je to, že prispievajú k zdravšej pracovnej sile. Wellness program vytvára – alebo by aspoň mal – kultúru zdravších možností. Zvyšuje povedomie napríklad o potravinách, ktoré jeme, o množstve cvičenia, ktoré máme, a o dôležitosti spánku.

Nebojte sa preto v tomto smere investovať do vhodnej ponuky wellnessu a uvidíte, že sa vám zamestnanci odvďačia lepším výkonom a prácou, s ktorou budete spokojní.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.